אימון יומי למוח לפיתוח המוח והאינטואיציה - שיטת סילבה
אימון יומי למוח

"אני רוצה שהמוח שלי יעבוד הרבה יותר טוב מאיך שהוא עובד כרגע!" זה משפט שיכול להגיד כל אחד מאיתנו בשלב שונה של החיים או בנסיבות ספציפיות.
למשל: כשחבר'ה צעירים יגידו אותו, נגלה שרובם שואפים להתנהל במקסימום היכולת שלהם… כדי "לכבוש" יעדים גבוהים ששמו לעצמם כמטרה… ולממש את החלומות שלהם. חשוב להם מאד להתקדם בחיים… ולכן הם מחפשים להגיע למוח חד, צלול, וממוקד, שמתפקד ברמה גבוהה ביותר קוגניטיבית ויצירתית ומעולה בפתרון בעיות, שיעזור להם בכך. הם מאד רוצים למקסם את יכולות המוח שלהם.

בקצה השני של הסקאלה, יכולים להגיד את המשפט הזה אנשים מבוגרים שמרגישים שהמוח כבר לא מתפקד כמו שהיה פעם מבחינת זיכרון, למידה ותפקוד קוגניטיבי. הם רוצים בעצם… להחזיר את "הגלגל" אחורה. בין אם אנו צעירים או מבוגרים, כשהמטרה שלנו לשפר ולמקסם את תפקוד המוח, עלינו לדעת איך… ולהתמיד בכך. קודם כל חשוב שנדע מה הופך את המוח לכזה.

מה מייחד מוח שמתפקד בצורה גבוהה?

מוח שמתפקד בצורה גבוהה מאופיין בכמה אלמנטים:

הגמישות המוחית – או בשפה המקצועית: נוירופלסטיות. זוהי אחת מ5 היכולות המיוחדות של המוח, שמאפשרת לו לארגן את עצמו מחדש. בזכות יכולת זו המוח יכול לשנות "חיווטים" ישנים וליצור קשרים עצביים חדשים… "להתגמש" בכל דבר שהתקבע אצלנו (לא תמיד לטובה)… כמו הרגלים לא רצויים תגובות לא נעימות לנו או אמונות שמגבילות אותנו. המוח ממש משתנה וגדל בהתאם למה שאנו לומדים או צריכים. כשיודעים איך להפעיל יכולת זו… אז אפשר להפעיל אותה לאורך כל החיים, כדי להיפטר ממה שלא רצוי לנו וליצור לעצמנו את ההתנהגויות והאמונות שיטיסו אותנו קדימה.

קיבולת זיכרון – יש לנו קיבולת עצומה למידע במוח. המוח יודע לארגן מעולה את המידע, הרגשות המחשבות וכל מה שאנו חווים בחיינו… ולשמור לנו על המידע הזה. אך אם אנחנו לא לוקחים חלק פעיל יותר בזמן תהליך ההצפנה ומאמנים את עצמנו לכך… נשאר עם "מחסן עצום" מלא בתכולה רבה ולא נוכל למצוא ולשלוף מה שאנחנו צריכים. היכולת של המוח לאחסן ולשלוף מידע ביעילות… מאד חשובה. אנחנו יכולים למקסם את יכולת ההצפנה והשליפה כך שתשרת את המטרות שלנו (בין אם זה בעבודה, בלימודים או בחיי היום יום)

פונקציות קוגניטיביות – כוללות קשב, תפיסה, חשיבה, פתרון בעיות וקבלת החלטות. תפקוד קוגניטיבי גבוה פירושו להיות מסוגלים לחשוב בבהירות, במהירות וביעילות. בדרך כלל כל אחד משתמש ביכולות שלו כמו שהן בלי לחשוב שאפשר לאמן את המוח למקסם יכולות אלה. רק כאשר יש ירידה באחת מהיכולות הקוגניטיביות הללו או כשאנו מאובחנים כבעלי הפרעת קשב (או הפרעה קוגניטיבית אחרת)… רק אז אנחנו מתחילים לחפש פתרונות.

ויסות רגשי – היכולת לנהל ולהגיב לחוויות רגשיות בצורה בריאה. מדובר בשליטה ברגשות שלנו כדי שהם לא ישלטו בנו. הוויסות הרגשי עוזר לנו להישאר רגועים ולחשוב בבהירות. להיות עם "פתיל קצר"… דאגנים… חרדתיים… וכד' מפריע לנו מאד לתפקוד שלנו. רגשות צריך להביע. אך יש להביע ויש להביע. כשאנחנו לא מביעים את רגשותינו בצורה בריאה ונותנים להם להשתלט עלינו… לא נוכל לחשוב בבהירות ולתפקד כראוי.

אימון יומי למוח

אימון יומי למוח עם שיטת סילבה

איך נוכל לגרום למוח לתפקד בצורה טובה וגבוהה?

המוח זקוק לפעילותו התקינה סביבה פיזית בריאה – שזה אומר: תזונה נכונה, פעילות גופנית סדירה ושינה מספקת… ומבחינה רגשית-נפשית: סביבה נטולת סטרס. גורמים אלו יוצרים תנאים אופטימליים לתפקוד המוח. הרבה מאיתנו יודעים זאת ובכל זאת לא מקפידים לתת למוח שלנו את מה שהוא צריך. אחר כך במצטבר… התפקוד של המוח יורד משמעותית, בלי שנשים לב. אז מה אפשר לעשות? במיוחד אם אנחנו חושבים שזה "חתיכת סיפור" לממש זאת ואין לנו הרבה זמן… וגם אנחנו לא ממש יודעים מה הכי טוב לעשות ובמה להתחיל.
התשובה היא אימון יומי למוח של 20 דקות שמעלה את המוח מהר מאד על "השביל הנכון".

אימון המוח של שיטת סילבה

ראשית, למי שטרם הכיר…

שיטת סילבה היא שיטה לעזרה עצמית והתפתחות אישית שפותחה ע"י חוזה סילבה בשנות ה-60, ונלמדת כיום ב118 מדינות בעולם. היא מבוססת על הרעיון שלמוח יש את הכוח להוביל אותנו בהצלחה ליעדים שלנו אם נאמן אותו לכך. שיטת סילבה מלמדת בין היתר, איך להשיג מצב של מודעות נינוחה, המכונה לעתים קרובות "רמת תודעה אלפא", שבה אנחנו יכולים:

 • לנצל את כוח תת-המודע שלנו, כדי לבצע שינויים חיוביים (בהתנהגות, באמונות, בהרגלים).
 • להביא לאינטואיציה מוגברת.
 • לחדד את יכולות פתרון הבעיות וניהול המתחים.
 • לרפא את הגוף ולחזק את הבריאות.
 • לשפר את הזיכרון והריכוז.
 • לממש יעדים בתחום הכלכלי, חברתי, יחסים, בריאותי, אישי וכו'.
 • ולהביא לשיפור עצמי.

 

כדי לאפשר למוח שלנו לעבוד בצורה המיטבית שלו, עלינו לנטרל את הגורם מספר אחד שמפריע לו – הסטרס – ולאפשר לו סביבה "רגועה"… לכן שיטת סילבה מלמדת אותנו קודם כל איך להשקיט את דעתנו, להפחית מתח ולהגיע למצב של רוגע. בשלב הבא אנו לומדים איך להשתמש בחמשת יכולותיו המופלאות של המוח כדי לממש את היעדים והמטרות שלנו – בהצלחה.

אימון יומי למוח לנטרול הסטרס

המוח זקוק לסביבה נטולת סטרס כדי לעבוד בצורה המיטבית שלו. לצערנו, סטרס הוא בן לויה של החיים בעולם המודרני בכלל ובמדינת ישראל בפרט. אז מאחר ואין ביכולתנו לשנות נתון זה, אנו יכולים לשנות את איך שאנחנו מגיבים לסטרס… ואף לאמן את המוח לייצר את הסביבה הרגועה הזו לתפקודו… וכל זה באימון של 20 דקות ביום.

5 שלבי יצירת הסביבה הזו כוללים:

 • לרוקן סטרס שהצטבר, שלב ראשון באימון יומי למוח – סטרס, גם לאחר שנרגענו וחזרנו לתפקד כרגיל, לא נעלם מגופנו אלא נשאר, מצטבר ומצטרף לסטרס שנחווה בפעם הבאה. כתוצאה מכך בפעם הבאה שנחווה סטרס התגובה שלנו תהיה הרבה יותר עוצמתית ביחס לגירוי (ראו הרחבה במאמר "איך להרגיע לחץ"). לכן חשוב מאד לדאוג "לרוקן" מתוכנו את הסטרס הזה שהצטבר. באימון של שיטת סילבה אנחנו משתמשים בטכניקה מאד אפקטיבית וקלה ליישום שמאפשרת לנו לרוקן מתי שנרצה את הלחץ שצברנו במהלך היום או בעקבות אירוע מלחיץ שחווינו.
 • להעלות את רמת הרגיעה, שלב שני באימון יומי למוח – יש לנו רמת רגיעה ורמת מתח. ככל שרמת המתח שלנו גבוהה קשה לנו לייצר תגובה רגועה וככל שרמת הרגיעה שלנו גבוהה, קשה לנו יותר לייצר תגובת מתח. לכן השאיפה שלנו היא רמת רגיעה גבוהה יותר… כך שלא נגיב במתח במצבי לחץ. (ראו הרחבה במאמר " להירגע"). האימון היומי של שיטת סילבה מאפשר לנו מידי אימון, להעלות בדרגה את רמת הרגיעה ובמקביל להוריד בדרגה את רמת המתח. אימון יומי מביא אותנו למצב שרמת הרגיעה שלנו תהיה גבוהה מאד ותאפשר למוח לעבוד בצורה הטובה ביותר שלו.
 • לעבור לחשיבה חיובית שלב שלישי באימון יומי למוח – חשיבה שלילית מייצרת סטרס. חשיבה חיובית מושכת רגיעה, שמחה, בהירות, מיקוד ומפחיתה לחץ, פחד, חרדה, כעס ודאגה. בשיטת סילבה לומדים לבטל את כוחן של המחשבות השליליות שקופצות לנו לראש… יוצרות לחץ ומתח ומובילות לסטרס (ראו הרחבה במאמר "דימוי עצמי נמוך"). האימון היומי מושך אותנו לפתח תשומת לב למחשבות שלנו ולדיבור שלנו במטרה לשנות אותם לחיוביים ולעזור לייצר למוח את הסביבה הרצויה לו לעבודה מיטבית.
 • לטפל באמונות מגבילות שלב רביעי באימון יומי למוח – אמונות מגבילות לא מאפשרות לנו חשיבה חופשית… לא מרשות לנו להתקדם ולפרוח… ממלאות אותנו פחדים ספקות דאגות או כעסים. המוח לא עובד טוב כאשר אמונה מגבילה קופצת למודע. לכן רצוי "לעקור" מתת המודע שלנו כל אמונה מגבילה (ראו הרחבה במאמר "איך להרגיע את עצמי"). האימון היומי של שיטת סילבה מלמד אותנו לוותר על מקור הלחץ הזה… ומאפשר לנו (לאחר שזיהינו בטכניקה מיוחדת את האמונה המגבילה) לנטרל אותה לתמיד ולשתול במקומה אמונה חדשה מעצימה.
 • לתכנת סימן מיוחד למוח שיבלום סטרס שלב חמישי באימון יומי למוח – סטרס מופעל ע"י אוטומט שתת המודע שלנו יצר עבורנו (כדי שניכנס לסטרס בצורה הרבה יותר יעילה). חוזה סילבה (ממציא שיטת סילבה) יצר סימן מיוחד למוח, מעין בלם/ "ברקס" שברגע שאנחנו מפעילים אותו… הוא עוצר מיד את האוטומט של הסטרס… מעביר את המוח ל"רמת תודעה אלפא" שהיא רמת תודעה הכי טובה לחשיבה (להרחבה קראו המאמר גלי אלפא)… שמאפשרת למוח לחשוב בצורה המיטבית שלו ולקבל החלטה איך לטפל במצב. (ראו הרחבה במאמר איך לשחרר סטרס). בעזרת האימון היומי… נוכל לתכנת לעצמנו את הסימן המיוחד הזה למוח ובעזרתו נוכל לעצור תגובת סטרס (פחד, כעס, דאגה, חרדה, לחץ, תסכול, חוסר אונים ועוד)… להגיב ברגיעה ולתת למוח את התנאים הטובים ביותר כדי לעזור לנו.

לאחר שטיפלנו בסטרס ויצרנו למוח את הסביבה המיטבית עבורו לפעולה… אנחנו לומדים איך להשתמש בחמשת היכולות המופלאות שלו כדי להשיג את היעדים שחשובים לנו ולחיות חיי רווחה. חמשת היכולות הן: המוח הגמיש, חשיבה באלפא, המוח המרפא, אינטואיציה, הוויז של המוח.

אימון מוח

אימון יומי למוח לנטרול הסטרס

אימון יומי למוח כדי להשתמש ב5 יכולות המוח

אם אנו יודעים על 5 יכולות המוח ומה כל אחת נותנת לנו… ויודעים איך לתכנת את המוח כדי שיפעיל אותן עבורנו… נוכל להשיג הרבה מטרות חשובות בחיינו.

אימון יומי למוח כדי להפעיל טוב את תכונת הגמישות – מושגים, הרגלים, תגובות, התנהגויות, אמונות, רעיונות וכו' התקבעו אצלנו לטוב ולרע. אם אחד מהם לא משרת אותנו טוב… נוכל בעזרת תכונת הגמישות לשנות אותו לכזה שישרת אותנו. לשם כך עלינו להכיר איך פועלת תכונת הגמישות ואיך מתאפשר השינוי (להרחבה ראו מאמרים אמונות מגבילות, הרגלים). בעזרת אימון יומי למוח של שיטת סילבה אנחנו מצליחים לשנות את מה שהתקבע לא לטובתנו… ולהפוך אותו לחיווט שמשרת אותנו מעולה.

אימון יומי למוח כדי להפעיל טוב את חשיבה באלפא – חוזה סילבה, ממציא שיטת סילבה, גילה שכאשר המוח מייצר גלי אלפא, אנחנו יותר רגועים, קולטים מעולה והחשיבה שלנו בשיאה. אנחנו מעלים רעיונות, הברקות ופתרונות מאד יצירתיים. קל לנו יותר לקבל החלטות. אנחנו יכולים להגיע לפתרון בעיות שבמצב היומיומי לא עולים לנו לראש. מצב רוחנו נינוח ואנחנו הרבה יותר רגועים. יש גם שינוי עצום בתודעה. התפישה שלנו משתנה, כמו זו בה הגאונים חושבים (לא ב"מונו" אלא ב"סטריאו")… יש התאמה בין שני חלקי המוח שגורמת לשיפור משמעותי בכל תחומי החיים: בהבנה, בכושר הלמידה, בפתרון בעיות, בזיכרון ובאינטואיציה. ממש חושבים מחוץ לקופסא. (להרחבה ראה מאמר "גלי אלפא"). אימון יומי למוח של שיטת סילבה מאמן אותנו להגיע  לתודעת אלפא במצב של מודעות ולהשתמש בה לרווחתנו.

אימון יומי למוח כדי להפעיל טוב את המוח המרפא – למוח המרפא יש את הידע והיכולת לרפא אותנו ולהעלים כאבים… גם מאחרים שיקרים לנו. כל אימת שתופיע בחיינו בעיה בריאותית (גופנית או נפשית) גם כזו שמלווה בכאבים… נוכל לטפל בעצמנו, לזרז החלמה ולהבריא (להרחבה ראו מאמר בריאות באתר). באותו אופן נוכל לעזור בכך לאדם אחר (שחשוב לנו או שהגיע אלינו לטיפול – במידה ואנו מטפלים). אימון יומי של המוח המרפא בעת הצורך… יגייס את כל משאבי הריפוי הרלוונטים כדי לאפשר הפגת כאבים ריפוי והחלמה.

אימון יומי למוח כדי להפעיל טוב את האינטואיציה – אינטואיציה נותנת לנו מידע רב, בנוסף למידע שאנו מקבלים דרך ההיגיון. לדעת להשתמש באינטואיציה שלנו בחוכמה, מאפשר לנו לקבל החלטות טובות, לפתור בעיות, לממש מטרות, לזהות הזדמנויות ועוד (להרחבה ראו מאמר אינטואיציה). בעזרת אימון יומי למוח של שיטת סילבה נוכל לפתח את האינטואיציה מעבר לרמה שיש לנו (נמוכה/ בינונית/ גבוהה) וכן לתכנת את המוח לקבל מידע ספציפי מאד מהאינטואיציה… שיעזור לנו מאד בקבלת החלטות חשובות, בקליטת האנשים מולנו, בתחושה לגבי פעילויות שבחרנו ועוד.

אימון יומי למוח כדי להפעיל טוב את הוויז של המוח – יש באפשרותנו לתכנת את המוח שיתכוונן אל היעד אליו אנו רוצים להגיע… ממש כמו שקורה בוויז. כאשר המוח "מתביית" על המטרה… הוא עוזר לנו בכל דרך אפשרית כדי להגיע ליעד הזה בהצלחה, תוך שימת לב להשלכות… לבעיות שצצות… ולסכנות אפשריות. ברגע שבחרנו ביעד והפעלנו את ה"וויז"… אימון יומי למוח של שיטת סילבה ידרבן את המוח להתכוונן לשם ולהביא אותנו מהר יותר (בלי "להתברבר" בדרך).

אימון יומי למוח של שיטת סילבה מביא את המוח שלנו לרמת תפקוד אחרת לגמרי. אם אנחנו צעירים ורוצים "לגמוא" את החיים… להגיע להשגים… ו"לכבוש פסגות"… מוח מאומן ייתן לנו יתרון עצום. אם אנחנו "באמצע החיים" בשלב בו "העגלה עמוסה לעייפה"… אימון יומי למוח ייתן לנו את השלווה החסרה… את היכולת להתנהל דרך כל הסטרס והמשברים בצורה הטובה ביותר. אם אנחנו בשלב בו "סימנו וי" על הרבה דברים… ועכשיו אנחנו רוצים ליהנות בנחת ממש שיש… אבל לא מרוצים כל כך מהתפקוד של המוח… אימון יומי למוח של שיטת סילבה יפיח בנו חיים ותעצומות ויאפשר לנו ליהנות בתפקוד גבוה גם משלב זה בחיינו.

רבים מהתלמידים שלנו מעידים על שינוי משמעותי ביכולות הקוגניטיביות שלהם בתגובות שלהם במיוחד במצבי סטרס וכן במהירות השגת מטרות שונות.

 

הנה מה שהתלמידים שלנו מספרים:

המוח שלנו הוא כמו מחשב על, עם יכולות אדירות שרק מחכות להתגלות. קורס בסיסי בשיטת סילבה יפתח לכם צוהר לעולם חדש של אפשרויות, וילמד אתכם כיצד לרתום את כוח המוח שלכם לטובתכם.

הצטרפו למיליוני אנשים ברחבי העולם שכבר נהנים מחיים טובים יותר:

 • הרפיה ושלווה: למדו טכניקות יעילות להתמודדות עם לחץ וחרדה.
 • שינוי אמונות מגבילות: התגברו על מחשבות שליליות ופתחו חשיבה חיובית.
 • הגשמת מטרות: הגדירו יעדים ברורים ותכננו את הדרך להצלחה.
 • חיבור לתת המודע: גלו את הפוטנציאל האישי הטמון בכם.
 • פיתוח האינטואיציה: קבלו החלטות נכונות יותר וסימכו על תחושת הבטן שלכם
 • בריאות מיטבית: שמירה על בריאות תקינה

בקורס תלמדו:

 • טכניקות הרפיה עמוקות: השתחררו מהסטרס והגיבו ברוגע.
 • חשיבה באלפא: רמת מודעות מיוחדת המאפשרת חשיבה אחרת וגישה לתת המודע.
 • חשיבה חיובית: למדו לחשוב חיובי ושנו את האמונות שלכם ממגבילות למעצימות
 • שיפור הזיכרון והריכוז: זיכרו דברים בקלות רבה יותר והתמקדו במשימות.
 • חיזוק האינטואיציה והיצירתיות: פתחו פתרונות חדשניים וחשיבה מקורית.
 • להפעיל את המוח המרפא: שפרו את הבריאות, זרזו החלמה והפיגו כאבים.
 • תכנות חלומות: תזמינו חלום כדי לפתור בעיה או אתגר.
 • תקשורת סובייקטיבית: איך להעביר מסר למישהו אחר בלי לדבר איתו.
 • הדמיות מודרכות: עשו שימוש בכוח הדמיון להשגת מטרות.

הקורס מתאים לכולם:

 • אנשים המעוניינים לשפר את איכות חייהם.
 • מי שרוצה להצליח באתגרים שונים או לפתור בהצלחה בעיות.
 • אנשים שרוצים לשפר את הבריאות ולהתגבר על כאבים פיזיים.
 • מי שרוצה מערכות יחסים טובות עם יקיריו, עם עצמו, עם כסף ועם אחרים
 • כל מי שרוצה להגשים חלומות ולפתח את הפוטנציאל האישי שלו.
 • כל מי שמעוניין לחיות ברווחה ולממש את היעוד שלו.

אל תחכו, הירשמו עוד היום לשיחת התאמה אישית ללא עלות!


רוצים גם אתם לגלות את שיטת סילבה?

 


למידע על הקורסים והסדנאות שלנו

השאירו פרטים ונציג של מכון סילבה יחזור אליכם בהקדם:  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.