תכנות המוח

תכנות המוח

"למה כל הזמן אתה מגיב באותה צורה?" שמע עילאי את אביו מתלונן שוב. "אתה יכול לפחות פעם אחת לשנות ולהגיב אחרת?" עילאי הסתכל על אביו בחוסר סבלנות. נמאס לו לשמוע שוב ושוב את אותה תלונה… וזה לא שהוא לא ניסה לשנות. הוא ממש ניסה. כל פעם שזה קרה הוא הבטיח לעצמו שבפעם הבאה הוא יגיב אחרת. אבל כל פעם התגובה חזרה על עצמה. זה דיי ייאש אותו. "למה אני לא מצליח? למה אני כל פעם מגיב אותו הדבר?"

התשובה פשוטה מאד: עילאי לא ידע על "תכנות המוח"! ולכן גם לא יכול היה להצליח לאמן את המוח שלו לעשות מה שהוא רוצה.

מה זה תכנות המוח?

המילה תכנות באה מתחום המחשבים. כשאנחנו רוצים שהמחשב יעשה עבורנו פעולות מסוימות באופן קבוע, או יצור פלט מסוים… אנחנו "אומרים לו" באחת משפות המחשב, לבצע בדיוק, אחד לאחד, את מה שאנחנו רוצים. זה נקרא תכנות המחשב. דבר דומה קורה עם המוח שלנו… רק שבניגוד למחשב, את המוח אנחנו יכולים גם לתכנת בלי שהתכוונו. כמו שלפעמים קורה בלי כוונה שהטלפון שלנו מחייג "בעצמו" למישהו מאנשי הקשר שלנו, רק כי המספר של אדם זה נלחץ בטעות בכיס. לתכנת את המוח זה אומר לכוון את הפעולות שלו שיצור עבורנו תוצאה כלשהי. כשהתכנות מודע, אנחנו מכוונים לתוצאה שרצויה לנו. כשהתכנות לא מודע, התוצאה לא תמיד טובה עבורנו.

איך קורה תכנות המוח באקראי ומה השפעתו?

המוח שלנו עוקב אחרינו בהתנהלות היום יומית, כחלק ממנגנון ההישרדות. נקודת המוצא שלו היא: שאם נהיה מיומנים במה שאנחנו עושים… נוכל לשמור הרבה יותר טוב על חיינו. לכן, כשהמוח "רואה" שיש פעולה כלשהי שאנחנו חוזרים עליה שוב ושוב ושוב… הנחת הבסיס שלו היא, שאנחנו רוצים להפוך אותה לחלק ממנגנוני ההישרדות. הוא "מבין" שהדרך הטובה ביותר, היא להפוך אותה לאוטומטית, כדי שהפעולה תהפוך למיומנות… ותעזור לנו לשרוד. המוח לא בודק אם הפעולה או התגובה, באמת טובים לנו ובאמת עוזרים לנו להישרדות. "זה ברור" שכן.
מאחר ואנחנו לא נותנים למוח הוראה ישירה – לא מתכנתים אותו לבצע משהו… אז המוח מתייחס לחזרתיות כאל הוראה ישירה ו"מתכנת את עצמו".

הבעיה היא שבגלל שאנחנו לא מודעים לתכנות הזה… התוצאות בהרבה מהמקרים לא טובות בכלל עבורנו. אנו שמים לב אליהן רק כשהן הופכות למפריעות ולא רצויות. למשל: תגובת כעס. הגבנו מספר פעמים על מצבים מסוימים שגרמו לנו לכעס בדרך מסוימת… למשל בהתפרצות והרמת קול. המוח מתייחס "להוראה" העקיפה הזו (של חזרה על אותה תגובה) כדרישה… ומייצר אוטומט של כעס… בדיוק באופן שבו הגבנו – בהתפרצות והרמת קול. התוצאה: נמצא את עצמנו עם אוטומט של כעס שממש לא לרוחנו.

דוגמה נוספת: המוח קולט למשל, שכל פעם שאנחנו מקבלים ביקורת שלילית, אנחנו מתכווצים, נעלבים ומרגישים לא שווים. המוח הופך לנו את התגובה הזו לאוטומטית וגם שומר את האמונה שקשורה לכך, שיכולה להיות "כשנותנים לי ביקורת שלילית זה אומר שאני לא שווה ולא אוהבים אותי". התוצאה: נתחיל לפחד ולברוח מביקורת שלילית. יתכן שנשתמש ב"ריצוי" (ובלבד שלא נקבל ביקורת). יתכן שנעזוב עבודה או מערכות יחסים כ"פתרון" לא להיתקל בביקורת שלילית ועוד.

כלומר תכנות אקראי עלול לגרום לנו להרבה "צרות" ומצבים לא רצויים. לכן חשוב לדעת לתכנת את המוח במודע… למה שרצוי לנו… ולאמן אותו כדי שזאת תהיה התגובה "הקבועה".

אילו יתרונות יש בתכנות המוח במודע?

תכנות המוח במודע כשמו כן הוא. אנחנו במודע נותנים למוח שלנו הוראות הפעלה מדויקות למה שרצוי לנו. לתכנות המוח המודע יש יתרונות חשובים. ראשית (אם אנו חושבים מראש על ההשלכות ועל כל האפשרויות) תכנות המוח במודע, מונע יצירת התנהגויות, תגובות, הרגלים ואמונות שאינם לרוחנו ומפריעים לנו. בנוסף תכנות המוח במודע:

 • יכוון את המוח לייצר הרגלים שרצויים לנו.
 • יכוון את המוח להטמיע אמונות מעצימות, שפותחות בפנינו את הדרך קדימה
 • יכוון את המוח ליצור אוטומט של התנהגות או תגובה שתהיה תמיד כזו שנשמח בה ונהיה מרוצים ממנה.
 • יכוון את המוח לכוון את המיקוד שלנו ליעד ברור וספציפי כדי להשיג אותו וכו'.

למה חשוב לדעת לתכנת את המוח?

תכנות מוח, אם לא מודעים אליו עלול, כפי שכבר ראינו, לייצר לנו תכנותים לא רצויים. יחד עם זאת תכנות המוח במודע מתייחס לא רק ליצירת תכנותים חדשים. הוא מתייחס גם לתיקון במודע של תכנותים לא רצויים. אם בעבר חשבנו שזאת גזירת גורל "להיתקע":

 • עם התנהגות או עם תגובה שלא נעימה לנו…
 • עם הרגל "שאי אפשר" להיפטר ממנו… או
 • עם אמונה מגבילה שחסמה בפנינו את האפשרות להמריא ולהצליח…

היום אנו יודעים בזכות שיטת סילבה והמחקרים שמגבים אותה, שתכנות מוח במודע פותח בפנינו את הדלת לשינוי. אימון ותכנות מוחי בשיטת סילבה הוא בדיוק הדבר אותו אנו צריכים.

שיטת סילבה השיטה היעילה ביותר לאימון ותכנות המוח

שיטת סילבה למי שטרם הכיר, היא שיטה לעזרה עצמית והתפתחות אישית שפותחה ע"י חוזה סילבה חוקר אמריקאי, בשנות ה60 ונלמדת כיום ב118 מדינות בעולם. היא מבוססת על הרעיון שלמוח יש את הכוח להוביל אותנו בהצלחה ליעדים שלנו אם נאמן אותו לכך. אחד ממרכיבי הליבה של שיטת סילבה הוא להסיר כצעד ראשון את הסטרס והשפעותיו "מהמשוואה", להשיג מצב של מודעות נינוחה ובהירות מנטלית מוגברת, המכונה לעתים קרובות "רמת תודעה אלפא", שבה אנחנו יכולים:

 • לנצל את כוח תת-המודע שלנו, כדי לבצע שינויים חיוביים (בהתנהגות, באמונות, בהרגלים).
 • להביא לאינטואיציה מוגברת.
 • לחדד את יכולות פתרון הבעיות וניהול המתחים.
 • לרפא את הגוף ולחזק את הבריאות.
 • לשפר את הזיכרון והריכוז.
 • לממש יעדים בתחום הכלכלי, חברתי, יחסים, בריאותי, אישי וכו'.
 • ולהביא לשיפור עצמי.

שיטת סילבה מאמנת את המוח צעד אחרי צעד לבצע את ההוראות שלנו תוך כדי שהוא מעמיד לרשותנו את כל המשאבים ואת 5 היכולות המופלאות שלו. מוח מאומן הוא מוח שלמדנו לתכנת אותו במודע לטובתנו ורווחתנו.

איך נעשה תכנות המוח במודע בשיטת סילבה?

ראשית מלמדים את המוח ליצור לעצמו סביבת עבודה רגועה (כדי שיוכל לפעול בצורה הטובה ביותר). זה אומר, לנטרל את הגורם מספר אחד שמפריע לו – הסטרס. שיטת סילבה מלמדת אותנו: להשקיט את דעתנו, להוריד רמת מתח בצורה משמעותית ולהגיע למצב של רוגע.

הטיפול בסטרס, נעשה בשלושה צעדים משמעותיים: 1. "לרוקן" את הסטרס שהצטבר, 2. להעלות את סף הרגיעה כדי להגיב ברגיעה 3. לטפל באמונות מגבילות תוך פיתוח חשיבה חיובית (ראה להרחבה המאמרים: "להירגע", "הפגת-מתחים" "חשיבה חיובית" באתר). שלושת הצעדים הללו עוזרים לנו לנהל את הסטרס, להסיר את השפעותיו עלינו ולהגיע למצב שאנחנו חשים רגיעה ומגיבים ברגיעה גם במצבי לחץ. כעת כשהמוח שלנו יכול לעבוד בצורה המיטבית שלו אנו יכולים לעבור לשלב השני.

בשלב השני של תכנות המוח, אנו לומדים איך להשתמש בחמשת יכולותיו המופלאות של המוח כדי לממש את מה שחשוב לנו (היעדים והמטרות שלנו) – בהצלחה. לשם כך אנו לומדים להכיר כל יכולת ויכולת, מה היא מאפשרת לנו, מה צריך כדי להפעיל אותה בהצלחה, והכי חשוב: אילו הוראות נותנים למוח ובאיזו צורה (=תכנות המוח)… כדי שישתמש ביכולות הללו למעננו.

מהן 5 היכולות המופלאות של המוח?

למוח יש 5 יכולות מיוחדות שמאפשרות לנו להשיג בעזרתן "עולם ומלואו". אם אנו יודעים עליהן ויודעים איך לתכנת את המוח כדי שיפעיל אותן עבורנו… נוכל להשיג הרבה מטרות חשובות בחיינו. חמשת היכולות הן: המוח הגמיש, המוח המרפא, חשיבה באלפא, הוויז של המוח, אינטואיציה.

מה הקשר בין המוח הגמיש ותכנות מוח?

כל תכנות אקראי או מודע יוצר חיווט בין נוירונים ספציפיים. כדי לשנות תכנות לא רצוי, עלינו לשנות את החיווט הקיים ולהחליפו בחיווט חדש שיוצר תגובה, התנהגות, הרגל או אמונה שטובים לנו. תכונת הגמישות של המוח, מאפשרת לנו לעשות זאת… בתנאי שאנו יודעים איך להפעיל אותה… ובאיזה אופן לתת את ההוראות הנכונות של תכנות המוח שיביאו לשינוי בחיווט.

מה הקשר בין המוח המרפא ותכנות מוח?

למוח המרפא יש את הידע והיכולת לרפא אותנו ולהעלים כאבים… גם מאחרים שיקרים לנו. כדי להפעיל אותו ולהגיע לתוצאות, עלינו לדעת איך לתכנת את המוח נכון, כך שיפעיל את המוח המרפא ויכוון אותו לרפא את גופנו ונפשנו מבעיה בריאותית שנוצרה. ברגע שלמדנו והתנסנו בכך… נוכל , כל אימת שתופיע בחיינו בעיה בריאותית (גופנית או נפשית) וכאבים… לטפל בעצמנו, לזרז החלמה ולהבריא. באותו אופן נוכל לעזור בכך לאדם אחר (שחשוב לנו או שהגיע אלינו לטיפול – במידה ואנו מטפלים). להרחבה ראה מאמר "בריאות" באתר.

מה הקשר בין חשיבה באלפא ותכנות מוח?

חוזה סילבה, ממציא שיטת סילבה, גילה שכאשר המוח מייצר גלי אלפא, אנחנו יותר רגועים, קולטים מעולה והחשיבה שלנו בשיאה. אנחנו מעלים רעיונות, הברקות ופתרונות מאד יצירתיים. קל לנו יותר לקבל החלטות. אנחנו יכולים להגיע לפתרון בעיות שבמצב היומיומי לא עולים לנו לראש. מצב רוחנו נינוח ואנחנו הרבה יותר רגועים. יש גם שינוי עצום בתודעה. התפישה שלנו משתנה, כמו זו בה הגאונים חושבים (לא ב"מונו" אלא ב"סטריאו")… יש התאמה בין שני חלקי המוח שגורמת לשיפור משמעותי בכל תחומי החיים: בהבנה, בכושר הלמידה, בפתרון בעיות, בזיכרון ובאינטואיציה. ממש חושבים מחוץ לקופסא. (להרחבה ראה מאמר "גלי אלפא"). שיטת סילבה מלמדת אותנו איך להגיע לתודעת אלפא במצב של מודעות ולהשתמש בה לרווחתנו.

מה הקשר בין הוויז של המוח ותכנות מוח?

יש באפשרותנו לתכנת את המוח שיתכוונן אל היעד אליו אנו רוצים להגיע… ממש כמו שקורה בוויז. אנו לומדים בשיטת סילבה איך להשתמש נכון בתכנות המוח כדי לבצע זאת. כאשר המוח "מתביית" על המטרה… הוא עוזר לנו בכל דרך אפשרית כדי להגיע ליעד הזה בהצלחה. תכנות המוח ממש ממקד את כל המשאבים כדי להגיע ליעד הזה, תוך שימת לב להשלכות… לבעיות שצצות… ולסכנות אפשריות. כשהמוח מכוון ליעד… נגיע אליו מהר יותר (בלי "להתברבר" בדרך).

מה הקשר בין אינטואיציה ותכנות מוח?

אינטואיציה נותנת לנו מידע רב, בנוסף למידע שאנו מקבלים דרך ההיגיון. לדעת להשתמש באינטואיציה שלנו בחוכמה, מאפשר לנו לקבל החלטות שטובות לנו ולכל הנוגעים בדבר, לפתור בעיות, לממש מטרות, לזהות הזדמנויות ועוד. אבל לא מלמדים אותנו איך להשתמש באינטואיציה בצורה מכוונת ומודעת. כאן נכנסת שיטת סילבה. השיטה מאפשרת שני דברים: לפתח את האינטואיציה מעבר לרמה שיש לנו (נמוכה/ בינונית/ גבוהה) וכן לתכנת את המוח כדי לקבל מידע ספציפי מאד מהאינטואיציה.

קורס בסיסי בשיטת סילבה לאימון ותכנות המוח מאפשר זאת!!!

שיטת סילבה פותחת בפנינו את הדלת לנפלאות המוח

ומאפשרת לנו לגייס אותו על כל יכולותיו, כדי ליצור עבורנו

את החיים שאנו רוצים ולחוש רווחה ושמחה.

7,000,000 אנשים בעולם  118 מדינות  ב- 31 שפות כבר נהנים מחיים חיוביים ומוצלחים!

האם גם אתם מעוניינים לפתח את האינטואיציה?

לכוון את המוח למטרות? לייצר שינוי באמונות חוסמות?

ללמוד לחשוב בגלי אלפא ולהתחבר לתת המודע?

יכולת לייצר חשיבה חיובית? לחשוב בגלי אלפא ולהתחבר לתת המודע?

לכוון את המוח למטרות שחשובות לכם? לצמוח ולהתפתח להצלחה?

אז בואו ללמוד אצלינו כיצד עושים זאת

בקורס של שיטת סילבה!

ה מ ר ת ק !

נשמע מדהים נכון?

מוזמנים לדבר איתנו משיטת סילבה ולראות כיצד אפשר לעשות שינוי אדיר בחיים ולהתמודד ולטפל בדאגה שלכם.

לשיחת התאמה ללא עלות תירשם בלינק הבא: https://abcdefgh.ravpage.co.il/sicha?ref=Aa

לפרטים נוספים ולתיאום שיחה התקשרו אלינו:

בטלפון: רפי סילבה 03-6025756, 052-5366133

במייל: silva.liberman@gmail.com

להרשמה למיני קורס במתנה – איך לאמן את המוח שלך להצלחה


למידע על הקורסים והסדנאות שלנו

השאירו פרטים ונציג של מכון סילבה יחזור אליכם בהקדם:  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.