שליטה שכלית, שיטת סילבה לשליטה שכלית, מכון סילבה ישראל
שליטה שכלית

שליטה שכלית

תארו לעצמכם שאתם יכולים ללמוד איך לגייס את המוח שלכם כדי שהוא יעזור לכם להשיג כמעט כל מטרה שתרצו, כמו: להצליח בעבודה, להיות בזוגיות טובה, להנות מהורות, להבריא, להיות יצירתיים יותר, להיות עם בטחון עצמי גבוה יותר ועוד. רוב האנשים אינם יודעים איך לכוון את המוח שלהם למטרות שהם רוצים להשיג. אצל רבים המוח גם לא מאומן ולכן הוא לא תמיד מאפשר להגיע למטרות שרוצים. לעיתים, חסמים מונעים מהמוח לממש את מלוא הפוטנציאל שלנו. כמו: מתח, דאגות, חששות, פחדים, אמונות מגבילות… שיטת סילבה לשליטה שכלית, מאפשרת לנו לאמן את המוח, כך שנוכל לכוון אותו ליעדים שחשובים לנו, להנחות אותו להפעיל עבורנו את היכולות המיוחדות והעוצמתיות שהוא אחראי עליהן ולהצליח.

מהי שליטה שכלית ומי באמת שולט?

שליטה שכלית היא מצב בו מופעלת השפעה על המוח. דיקטטורה, עינויים, כפייה… הם מצבים בהם מופעלת שליטה שכלית נגד רצון היחיד או נגד רצון הקבוצה. מאידך, היפנוזה, מניפולציות, לחץ חברתי, פרסום וכדומה… הם גם מצבים בהם מופעלת על יחיד או קבוצה שליטה שכלית… אבל בצורה יותר "עקיפה" או בסוג של הסכמה. בכל אחד מהמקרים יש הפעלה של השפעה חיצונית על המוח. הבשורה הטובה היא: ששליטה שכלית יכולה להיות גם שלנו… על… עצמנו.

רבים מאיתנו חושבים שהשליטה השכלית במוח שלנו נמצאת בידיים שלנו. אם זה היה ככה אז המוח היה נענה תמיד כשאנחנו מציבים מטרה… ומפעיל את היכולות המיוחדות שלו כדי לעזור לנו להשיג את מה שחשוב לנו. לא אצל כולם זה קורה. יש כאלה שמרגישים שיש להם יותר שליטה ויכולת לממש את היעדים שלהם בחיים… ולהצליח… ויש כאלה שפחות… או בכלל לא.
הסיבה נעוצה בתשובה: בידי מי השליטה השכלית על מוחנו. האם יש לנו שליטה שכלית על המוח שלנו או לא?

כאשר השליטה השכלית לא באמת בידיים שלנו… כי, באיזה שהוא שלב מוקדם של חיינו נתנו את השליטה השכלית על המוח… למוח!!!… כלומר: במקום שאנחנו נשב על "כיסא המנהלים"… הוא יושב על "הכיסא" ועושה כרצונו… אז אם "בא לו"… אז הוא יעזור לנו… ואם לא "מתחשק לו" אז… זה מה שיש!!! במילים אחרות, כאשר השליטה השכלית לא באמת בידיים שלנו, אנו נתקשה מאד לממש את המטרות שלנו, להגיע להצלחה ולהרגיש טוב עם עצמנו ועם מה שקורה לנו. אז איך אנחנו מחזירים לעצמנו את השליטה השכלית?

אימון המוח של שיטת סילבה לשליטה שכלית

לקבל חזרה את השליטה השכלית לידנו, זה עניין של תהליך אימון מיוחד למוח. ממש כמו שאנחנו מאלפים כלב לעשות כרצוננו, בתהליך של אילוף… כך בתהליך שנקרא אימון המוח של שיטת סילבה לשליטה שכלית אנחנו מאמנים את המוח, צעד אחרי צעד לשחרר חזרה לידנו את השליטה השכלית. בסוף התהליך… יש לנו מוח מאומן שמעמיד לרשותנו את היכולות המופלאות שלו כדי שנוכל להצליח ביעדים והמטרות שאנחנו מציבים לעצמנו. שיטת סילבה משתמשת בחמשת היכולות המיוחדות של המוח שמעצימות את השליטה השכלית שלנו ואת היכולת שלנו להגיע בהצלחה ליעדים שחשובים לנו. מהן חמשת היכולות?

שיטת סילבה לשליטה שכלית והמוח הגמיש

הוכח מחקרית שהמוח שלנו מסוגל ללמוד ולהשתנות בכל שלב בחיים… גם בגיל 90 וגם בגיל 100. הגמישות של המוח באה לידי ביטוי ביכולת לשנות "חיווטים" של נוירונים במוח, כך שנוכל לשנות: הרגלים, התנהגויות, תגובות אמונות מגבילות ועוד… למה שבאמת רצוי לנו. במקום לתת למוח להמשיך להפעיל את האוטומטים הישנים שלא משמחים אותנו בכלל כמו למשל: אוטומט הכעס המתפרץ או אוטומט ההתלוננות… ולהמשיך להיות נשלטים על ידיהם לטוב או לרע, שיטת סילבה לשליטה שכלית משתמשת באימון בתכונת הגמישות המוחית כדי ללמד את המוח מחדש לפעול להתנהג ולהגיב בצורה שרצויה לנו.

שיטת סילבה לשליטה שכלית וחשיבה באלפא

המוח של כולנו פועל במצבי תודעה שונים. אחד ממצבי התודעה הללו הוא תודעת אלפא. תודעת אלפא היא ה-תודעה לחשיבה. יש הבדל משמעותי בין חשיבה במצב הרגיל לבין חשיבה באלפא. כאשר אנחנו חושבים בתודעת אלפא, אנחנו יכולים לפתור בעיות שאי-אפשר לפתור רק עם ההיגיון. שיטת סילבה לשליטה שכלית מלמדת אותנו לחשוב בתודעת אלפא, ולהפעיל את האינטואיציה, את הקשר עם תת-המודע ואת היכולת היצירתית שאינה מופעלת במצב חשיבה רגיל. כשחושבים בתודעת אלפא, האפקטיביות היא עצומה! אבל רק מעטים יודעים איך להשתמש בצורה רצונית ומודעת בתודעת אלפא… לכן נשארים עם אותו סוג של חשיבה. וכשחושבים כל הזמן באותה חשיבה, מקבלים כל הזמן את אותן התוצאות. (למידע נוסף ראה מאמר גלי אלפא).

שיטת סילבה לשליטה שכלית ופיתוח האינטואיציה

המוח מסוגל לקלוט מידע מעבר לחושים הפיזיים, מידע, שיעזור לנו לפתור בעיות, לזהות הזדמנויות ולקבל החלטות טובות יותר. האינטואיציה היא יכולת טבעית הקיימת בכל אחד מאיתנו, אצל כל אחד בדרגה אחרת, ממש כמו היכולת לשיר או לרוץ. שיטת סילבה לשליטה שכלית נותנת לנו את הכלים והשיטה לפתח את האינטואיציה לדרגה הרבה יותר גבוהה ממש כמו מיומנויות אחרות. (למידע נוסף ראה מאמר אינטואיציה)

כיצד שיטת סילבה לשליטה שכלית משפיעה על הוויז של המוח?

איך לעבור ממצב מצוי למצב רצוי? מנקודה א' לנקודה ב'? באמצעות שיטת סילבה לשליטה שכלית, יש דרך להזין למוח את היעד הרצוי לנו בכל תחום שנבחר ולבקש ממנו "להביא" אותנו ליעד הזה. ברגע שנגרום למוח להתביית על היעד הזה… התוצאות מגיעות ובצורה הטובה ביותר. למשל נוכל לעבור ממצב של מתח רב והתפרצויות, לרגיעה ושליטה בתגובה… ממצב של עייפות וחוסר ריכוז לערנות וריכוז ממצב של חוסר ביטחון לביטחון עצמי ועוד…

מה הקשר בין המוח המרפא לשיטת סילבה לשליטה שכלית?

למוח יש כוח עצום שמסוגל לעזור לנו להתרפא ולהחלים ולהרגיש טוב. כשאנחנו רוצים לעזור לעצמנו או ליקרים לנו (או למטופלים שלנו, אם ריפוי הוא המקצוע שלנו), באמצעות שיטת סילבה לשליטה שכלית אנו לומדים לעבור לתודעת תטא במודעות ולהפעיל את המוח המרפא. זה יאפשר לנו לעורר את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף ולקדם את ההחלמה… הרבה יותר מהר מכל מה שרופא מעריך שייקח. (למידע נוסף ראה מאמר בריאות).

איך שיטת סילבה מאפשרת שליטה שכלית?

חוזה סילבה (ממציא שיטת סילבה לשליטה שכלית) גילה במחקרים שלו שאנחנו יכולים לא רק לאמן את המוח לפעול למעננו אלא גם להעצים את היכולות המיוחדות שלו יותר ויותר. הוא יצר כחלק משיטת סילבה לשליטה שכלית, טכניקות מיוחדות וקלות ליישום כדי שנכיר את 5 היכולות הללו, נתנסה בהן ונרתום אותן לצרכים שלנו.

שיטת סילבה לשליטה שכלית, מאפשרת לנו גם לאמן את המוח להתכוונן ליעדים שחשובים לנו. אנחנו ממש לומדים (תוך כדי האימון) איך ליצור את השליטה השכלית ואיך להנחות את המוח להפעיל עבורנו את היכולות המיוחדות והעוצמתיות שהוא אחראי עליהן… כך שבסופו של דבר נצליח בעזרתן לממש את המטרות שלנו.

במהלך אימון המוח לשיטה שכלית, שיטת סילבה מלמדת אותנו איך להשתמש ביכולת הגמישות של המוח כדי לשנות כל מה שהתקבע אצלנו ולא משרת אותנו: הרגלים לא רצויים, תגובות, שאנו לא אוהבים, התנהגויות שמפריעות לנו, אמונות מגבילות ועוד. אנחנו לומדים איך לעבור לחשוב באלפא כשאנחנו זקוקים להשתמש ביכולת הזו של המוח: כל אימת שאנחנו רוצים לחשוב לעומק על דברים, להעלות רעיונות, הברקות, לקלוט מידע ולזכור אותו, להפעיל את האינטואיציה ועוד. אנחנו לומדים איך להשתמש באינטואיציה ולקבל ממנה מידע, כדי לפתור בעיות, לזהות הזדמנויות, לקבל החלטות, תשובות לשאלות מהותיות, להיות מוזהרים לגבי סכנות ועוד. אנחנו לומדים להשתמש במוח המרפא כדי לרפא את עצמנו ואת היקרים לנו ואנחנו לומדים להשתמש בוויז של המוח כדי לכוון את המוח ליעדים שחשובים לנו ולעבור ממצב מצוי למצב רצוי.


 

שיטת סילבה לשליטה שכלית – הספר

זהו שם הספר הראשון בסדרת הספרים שתורגמו לעברית על שיטת סילבה. בזמנו חוזה סילבה חשב על כל האנשים שלא יוכלו מסיבות שונות להגיע ללמוד… וכתב עבורם את הספר הזה: שיטת סילבה לשליטה שכלית. היה לו מאד חשוב שאנשים ידעו על החשיבות של שליטה שכלית ויתחילו תהליך של תרגול שליטה שכלית כדי לשפר את חייהם… למרות שידע שאין כמו להשתתף בקורס שיטת סילבה הפרונטלי, המאפשר לבצע את התרגילים, לקבל פידבק ולהפנים היטב את השיטה. בזכות שיטת סילבה לאימון שכלי מיליוני אנשים מכל 118 המדינות בהן נלמדת השיטה, שיפרו את חייהם לאין שיעור.

 

המוח שלנו הוא כמו מחשב על, עם יכולות אדירות שרק מחכות להתגלות. קורס בסיסי בשיטת סילבה יפתח לכם צוהר לעולם חדש של אפשרויות, וילמד אתכם כיצד לרתום את כוח המוח שלכם לטובתכם.

הצטרפו למיליוני אנשים ברחבי העולם שכבר נהנים מחיים טובים יותר:

 • הרפיה ושלווה: למדו טכניקות יעילות להתמודדות עם לחץ וחרדה.
 • שינוי אמונות מגבילות: התגברו על מחשבות שליליות ופתחו חשיבה חיובית.
 • הגשמת מטרות: הגדירו יעדים ברורים ותכננו את הדרך להצלחה.
 • חיבור לתת המודע: גלו את הפוטנציאל האישי הטמון בכם.
 • פיתוח האינטואיציה: קבלו החלטות נכונות יותר וסימכו על תחושת הבטן שלכם
 • בריאות מיטבית: שמירה על בריאות תקינה

בקורס תלמדו:

 • טכניקות הרפיה עמוקות: השתחררו מהסטרס והגיבו ברוגע.
 • חשיבה באלפא: רמת מודעות מיוחדת המאפשרת חשיבה אחרת וגישה לתת המודע.
 • חשיבה חיובית: למדו לחשוב חיובי ושנו את האמונות שלכם ממגבילות למעצימות
 • שיפור הזיכרון והריכוז: זיכרו דברים בקלות רבה יותר והתמקדו במשימות.
 • חיזוק האינטואיציה והיצירתיות: פתחו פתרונות חדשניים וחשיבה מקורית.
 • להפעיל את המוח המרפא: שפרו את הבריאות, זרזו החלמה והפיגו כאבים.
 • תכנות חלומות: תזמינו חלום כדי לפתור בעיה או אתגר.
 • תקשורת סובייקטיבית: איך להעביר מסר למישהו אחר בלי לדבר איתו.
 • הדמיות מודרכות: עשו שימוש בכוח הדמיון להשגת מטרות.

הקורס מתאים לכולם:

 • אנשים המעוניינים לשפר את איכות חייהם.
 • מי שרוצה להצליח באתגרים שונים או לפתור בהצלחה בעיות.
 • אנשים שרוצים לשפר את הבריאות ולהתגבר על כאבים פיזיים.
 • מי שרוצה מערכות יחסים טובות עם יקיריו, עם עצמו, עם כסף ועם אחרים
 • כל מי שרוצה להגשים חלומות ולפתח את הפוטנציאל האישי שלו.
 • כל מי שמעוניין לחיות ברווחה ולממש את היעוד שלו.

אל תחכו, הירשמו עוד היום לשיחת התאמה אישית ללא עלות!


רוצים גם אתם לגלות את שיטת סילבה?

 


למידע על הקורסים והסדנאות שלנו

השאירו פרטים ונציג של מכון סילבה יחזור אליכם בהקדם:  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.