צמיחה אישית, התפתחות אישית, מהי צמיחה אישית? שיטת סילבה
צמיחה אישית

צמיחה אישית

שחרור הפוטנציאל הפנימי שלך

מהי צמיחה אישית?

בתחום של התפתחות והגשמה עצמית, צמיחה אישית מאפשרת שינוי. מהי בעצם צמיחה אישית? צמיחה אישית היא מסע מתמשך המאפשר לנו להרחיב את האופקים, לאתגר את הגבולות שלנו ולשחרר את הפוטנציאל הפנימי שלנו. צמיחה אישית מובילה לגילוי עצמי, להגשמה ולהבנה טובה יותר של עצמנו ושל העולם הסובב אותנו. במילים פשוטות: צמיחה אישית מובילה אותנו "השתיל הקטן" לצמוח עוד ועוד למעלה… לפרוש ענפים לצדדים ולגובה… להצמיח עלים ופרחים ולייצר פירות.

וכמו ששתיל קטן זקוק לתנאים הולמים כדי לצמוח למלוא הפוטנציאל שלו ככה גם אנחנו

צמיחה אישית באמצעות רפלקציה עצמית

צמיחה אישית מתחילה ב"השתקפות" עצמית. לקחת את הזמן להתבוננות פנימה, להעריך את המחשבות, הרגשות וההתנהגויות שלנו. הרפלקציה העצמית מאפשרת לנו להשיג הבנה עמוקה יותר של עצמנו: לזהות את החוזקות, החולשות, הערכים והשאיפות שלנו. זהו הצעד הראשון לקראת מודעות עצמית, המהווה את הבסיס לצמיחה אישית. כשיודעים איפה עומדים קל יותר להתוות את היעד. כשיודעים מה אנחנו היום ומי נרצה להיות… קל יותר להתוות את המסלול.

צמיחה אישית – אימוץ שינוי

צמיחה אישית דורשת נכונות לאמץ שינוי. זה לא מספיק להתוות מסלול לשינוי. מסע מתחיל כשצועדים את הצעד הראשון. זה מחייב אתנו לצאת מחוץ לאזורי הנוחות שלנו ולאתגר אמונות והתנהגויות קיימות. על ידי אימוץ אי נוחות ולקיחת סיכונים מחושבים, אנו מגלים את הפוטנציאל האמיתי שלנו ופותחים את עצמנו לחדש. כשאנחנו נפתחים לשינוי, (רגשית, שכלית, רוחנית ופיזית) אנו יכולים להסתגל לנסיבות חדשות, לחקור נקודות מבט שונות ולהשתחרר מדפוסים מגבילים שמעכבים את ההתפתחות האישית שלנו. אימוץ השינוי מאפשר לנו לגלות הזדמנויות חדשות לצמיחה, לבנות חוסן, להרחיב את האופקים שלנו ולהתגבר על מגבלות עצמיות.

צמיחה אישית-הצבת יעדים משמעותיים

הצבת יעדים משמעותיים היא היבט חיוני של צמיחה אישית. מטרות מספקות כיוון, מיקוד ומוטיבציה להתקדמות. כשאנחנו מגדירים יעדים, חשוב וחיוני שנוודא, שהם לא מנוגדים ולא סותרים את הערכים והשאיפות שלנו. אין טעם להיכנס לעימות עם עצמנו כי בחרנו יעד שבכלל לא מתאים לנו. למשל: לא חסרים כאלה ביננו שבחרו למשל להתמחות בתחום שבכלל לא מעניין אותם, רק כדי לרצות להיות אדם חשוב… או כי "כל החבר'ה נרשמו לשם". חשוב שהצבת יעדים תחפוף לרפלקציה העצמית. קביעת יעדים ברורים ואפשריים, נותנת לנו את האפשרות לפרק אותם לצעדים מעשיים, וליצור מפת דרכים לצמיחה אישית. הערכה מחדש והתאמה קבועה של היעדים שלנו שומרת אותנו על המסלול ומניעה אותנו קדימה.

צמיחה אישית באמצעות למידה לכל החיים

צמיחה אישית משגשגת כשאנחנו מתחייבים ללמידה לכל החיים. מה המשמעות של ההתחייבות הזו? ההתחייבות כרוכה בהרחבת הידע שלנו, רכישת מיומנויות חדשות וחיפוש הזדמנויות להתפתחות אישית ומקצועית. עיסוק בלמידה מתמשכת שומר על חדות המוח שלנו, מרחיב את נקודות המבט שלנו ומטפח צמיחה אישית ואינטלקטואלית. בין אם באמצעות קריאה, השתתפות בסמינרים, השכלה גבוהה או חיפוש מדריכים, הלמידה מעודדת צמיחה אישית.
כמו ששתיל לא יחליט שהוא נעצר בצמיחה אחרי מטר כי נראה לו שהעצים בסביבה "תפסו כבר את רוב המקום" או כי "כשאתה קטן אף אחד לא יטפס עליך" (תרתי משמע) וכדומה… אלא הוא צומח וצומח (כשיש לו את התנאים לכך… וגם כשהם חסרים בחלקם) למקסימום שה-DNA שלו מאפשר… כך גם אנחנו יכולים להגיע למקסימום הפוטנציאל שלנו ויותר (כי למידה מרחיבה את האפשרויות)… אם נתחייב ללמוד כל חיינו ולמידה היא מכל דבר ומכל אדם ומכל מצב שנכנס לתוך חיינו.

צמיחה אישית – טיפוח הרגלים חיוביים

צמיחה אישית כרוכה בטיפוח הרגלים חיוביים התומכים ברווחתנו הכללית. אנחנו לא יכולים לצמוח אם יש לנו הרגלים שחוסמים או לא מאפשרים זאת. אם למשל מישהו מאיתנו התרגל להיכנע לאיזו התמכרות שהכניס לחייו (עישון, אכילה ריגשית, קניות, גלישה באינטרנט ללא גבולות…) כדי לא להתמודד עם משהו שקשה לו… אז ההתמכרות לא תאפשר לו את הרפלקציה ואת ההתמודדות עם מה שמאיים עליו… ובסופו של דבר לא תיתכן צמיחה אישית. חשוב שנטפח הרגלים חיוביים התומכים ברווחתנו. באופן מעשי זה אומר, להיפטר מהרגלים לא רצויים שהשתרשו בנו, ולהחליף אותם בהרגלים טובים יותר… ומאידך לטפח הרגלים חיוביים חדשים שמעולם לא היו לנו. על ידי שילוב הרגלים כגון תשומת לב, פעילות גופנית סדירה, אכילה בריאה וטיפול עצמי בשגרת היום שלנו, אנו מטפחים את בריאותנו הפיזית, הנפשית והרגשית. הרגלים חיוביים אלו מספקים את הבסיס לצמיחה אישית, ומאפשרים לנו לשגשג ולשמור על איזון בכל תחומי החיים.

צמיחה אישית באמצעות שיטת סילבה

תהליך הצמיחה האישית יכול להיות תהליך מהנה של גילוי עצמי, בו אנו מגלים את עצמנו ואת הפוטנציאל שלנו טפח אחרי טפח… והוא יכול להיות תהליך ארוך של ניסוי וטעייה (וגם תהייה). שיטת סילבה נותנת לכל אחד שלומד ומתנסה בה ארגז כלים חשוב ביותר שמאפשר את הצמיחה האישית… וכן ליווי לכל החיים בתהליך. אלה שהכניסו לחייהם את שיטת סילבה מעידים שממש אפשר לחלק את החיים ל- לפני ואחרי למידת השיטה… והשינויים בכל תחומי החיים הם לא פחות ממדהימים. שיטת סילבה היא שיטה לאימון המוח ותוכלו לקרוא ולדעת עליה המון דרך המאמר באתר: מהי שיטת סילבה… והכי חשוב… תוכלו אף אתם להצטרף למשפחה הגדולה של שיטת סילבה ולחוות את השינוי המשמעותי בצמיחה האישית ובהתפתחות העצמית שהשיטה תכניס לחייכם. 

רוצים גם אתם לגלות את שיטת סילבה?

המוח שלנו הוא כמו מחשב על, עם יכולות אדירות שרק מחכות להתגלות. קורס בסיסי בשיטת סילבה יפתח לכם צוהר לעולם חדש של אפשרויות, וילמד
אתכם כיצד לרתום את כוח המוח שלכם לטובתכם.

הצטרפו למיליוני אנשים ברחבי העולם שכבר נהנים מחיים טובים יותר:

 • הרפיה ושלווה: למדו טכניקות יעילות להתמודדות עם לחץ וחרדה.
 • שינוי אמונות מגבילות: התגברו על מחשבות שליליות ופתחו חשיבה חיובית.
 • הגשמת מטרות: הגדירו יעדים ברורים ותכננו את הדרך להצלחה.
 • חיבור לתת המודע: גלו את הפוטנציאל האישי הטמון בכם.
 • פיתוח האינטואיציה: קבלו החלטות נכונות יותר וסימכו על תחושת הבטן שלכם
 • בריאות מיטבית: שמירה על בריאות תקינה

בקורס תלמדו:

 • טכניקות הרפיה עמוקות: השתחררו מהסטרס והגיבו ברוגע.
 • חשיבה באלפא: רמת מודעות מיוחדת המאפשרת חשיבה אחרת וגישה לתת המודע.
 • חשיבה חיובית: למדו לחשוב חיובי ושנו את האמונות שלכם ממגבילות למעצימות
 • שיפור הזיכרון והריכוז: זיכרו דברים בקלות רבה יותר והתמקדו במשימות.
 • חיזוק האינטואיציה והיצירתיות: פתחו פתרונות חדשניים וחשיבה מקורית.
 • להפעיל את המוח המרפא: שפרו את הבריאות, זרזו החלמה והפיגו כאבים.
 • תכנות חלומות: תזמינו חלום כדי לפתור בעיה או אתגר.
 • תקשורת סובייקטיבית: איך להעביר מסר למישהו אחר בלי לדבר איתו.
 • הדמיות מודרכות: עשו שימוש בכוח הדמיון להשגת מטרות.

הקורס מתאים לכולם:

 • אנשים המעוניינים לשפר את איכות חייהם.
 • מי שרוצה להצליח באתגרים שונים או לפתור בהצלחה בעיות.
 • אנשים שרוצים לשפר את הבריאות ולהתגבר על כאבים פיזיים.
 • מי שרוצה מערכות יחסים טובות עם יקיריו, עם עצמו, עם כסף ועם אחרים
 • כל מי שרוצה להגשים חלומות ולפתח את הפוטנציאל האישי שלו.
 • כל מי שמעוניין לחיות ברווחה ולממש את היעוד שלו.

אל תחכו, הירשמו עוד היום לשיחת התאמה אישית ללא עלות!


רוצים גם אתם לגלות את שיטת סילבה?

 


למידע על הקורסים והסדנאות שלנו

השאירו פרטים ונציג של מכון סילבה יחזור אליכם בהקדם:  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.