מחשבה יוצרת מציאות, מהי מחשבה יוצרת מציאות? שיטת סילבה
מחשבה וצרת מציאות

מחשבה וצרת מציאות

כיצד מחשבה יוצרת את המציאות?

האם הייתם רוצים ללמוד איך לייצר מחשבה שתיצור לכם מציאות, שתעזור לכם להשיג כמעט כל דבר שתרצו? למשל: להרגיש טוב עם עצמכם? להיות עם דימוי עצמי חיובי? לייצר קריירה מוצלחת? להיות בזוגיות מהנה? להנות מהורות מיטבית? להיות בריאים ולהבריא ממחלות? להיות יצירתיים יותר?… אנשים רבים אינם יודעים כיצד לייצר באמצעות המוח מחשבות יוצרות מציאות, המוח אינו מאומן ולכן הוא לא יודע לייצר באמצעות המחשבות את המציאות שאתם רוצים. לעיתים, חסמים כמו: מתח, דאגות, חששות, פחדים, אמונות מגבילות… מונעים מהמוח שלנו לממש אפשרות זו של יצירת המציאות.

מהי מחשבה יוצרת מציאות?

לאורך ההיסטוריה הרעיון "שמחשבה יוצרת מציאות" סיקרן פילוסופים, אנשי רוח ומדענים כאחד, כשכל אחד חוקר אותו מנקודת מבט אחרת. בתקופתנו, בגלל התפתחויות בפיזיקה קוואנטית ובפסיכולוגיה, הרעיון הזה התעורר שוב לתחייה… וחזר להעסיק את המדענים ואנשי הרוח.
בפיזיקה הקוונטית, ההתפתחות היא בסברה שתוצאות ניסויים עשויות להיות מושפעות מ- תודעת והתבוננות הצופה בהם… תופעה הנקראת אפקט הצופה. בפסיכולוגיה, ההתפתחות היא בסברה שיש קשר דו- צדדי בין גוף לנפש."מחשבה יוצרת מציאות" מבוססת על כך שלתודעה שלנו ולתהליכי החשיבה שלנו יש את היכולת לעצב או ליצור מציאות. במילים אחרות, המחשבות, האמונות והכוונות שלנו יכולים להשפיע על העולם החיצוני ולגרום לתוצאות… שיכולות להיות חיוביות/ להיות שליליות או בנקודה כלשהי ברצף בין שני קצוות אלה. מצב הרוח… הרגשות… סוג המחשבות… והכוונה העיקרית נותנים את הטון. לדוגמה, אם מישהו באופן עקבי כל הזמן פסימי וחושב שלילי, הוא עלול לתפוס את העולם כעוין, כמקום מסוכן או מלא במכשולים… ולפי התפיסה של מחשבה יוצרת מציאות, הוא לבסוף עלול למשוך מצבים וחוויות כאלה לחייו. לעומת זאת, אנשים בעלי חשיבה חיובית ואופטימית עשויים לראות את הטוב שבסביבה שלהם ובמצבים אליהם הם נקלעים… יהיו מסוגלים יותר למשוך מצבים כאלה לחייהם, לזהות ולתפוס הזדמנויות ואפשרויות טובות.

איך אפקט הצופה קשור למחשבה יוצרת מציאות?

אפקט הצופה ומחשבה יוצרת מציאות הם שני מושגים המתייחסים להשפעת התודעה על המציאות, אך הם ניגשים אליה מנקודות מבט שונות. אפקט הצופה שמקורו בפיזיקה קוונטית טוען שנוכחות של צופה יכולה להשפיע על תוצאות הניסוי או על התנהגותם של חלקיקים… והפיזיקה הקוונטית גם הוכיחה זאת על ידי ניסויים חד משמעיים. כלומר, אם עד לניסויים של הפיזיקה הקוונטית חשבו והיו בטוחים שלצופה בניסוי אין השפעה על מה שקורה… כי הוא רק מסתכל. הוא לא מתערב בניסוי… באה הפיזיקה הקוונטית והוכיחה שגם ההתבוננות של הצופה בניסוי משפיעה על התוצאות של הניסוי. מקבלים שתי תוצאות שונות, אחת כשאין שום אדם או מכשיר שצופה בניסוי והשנייה כשיש צפייה בניסוי. דהיינו כאשר אין צופים בניסוי מקבלים תוצאה אחת וכשצופים בו מקבלים תוצאה אחרת. הדבר כל הזמן חוזר על עצמו… גם אם יערכו את הניסוי 1000 פעמים (ועשו). רק שעכשיו, כל חוקרי הפיזיקה הקוונטית מנסים להבין למה זה קורה? מה גורם לתופעה הזו?

הקשר בין אפקט הצופה למחשבה יוצרת מציאות נעוץ, בהנחה הבסיסית של שניהם: שלתודעה יש תפקיד משמעותי בעיצוב המציאות. בעוד שאפקט הצופה מתמקד בהשפעת ההתבוננות על תופעות קוונטיות.. מחשבה יוצרת מציאות מתמקדת ביכולת – באמצעות כוונה ממוקדת, הדמיה, חשיבה חיובית ועוד… למשוך או להביא לחוויות או נסיבות רצויות עבורנו בחיים שלנו. שני המושגים טוענים שהתודעה, בדרך כלשהי, משתתפת ביצירה או בקביעה של המציאות.

כיצד מחשבה יוצרת מציאות משפיעה על הגוף והנפש?

המושג גוף-נפש מתייחס ליחסים בין הנפש שלנו (תודעה, מחשבות, רגשות) לגוף שלנו (בריאות גופנית, תהליכים פיזיולוגיים). על פי המושג הזה המצבים הנפשיים והרגשיים שלנו והאמונות שאנו שומרים בתת המודע, יכולים להשפיע על הרווחה הפיזית שלנו. למשל אם אנחנו מאמינים שהבריאות שלנו יכולה להיות טובה… גם אם כרגע חלינו במשהו… לאמונה הזאת יכולה להיות השפעה על איך שנפעל בעניין המחלה, ההחלטות שנקבל… והיא אף יכולה להוביל בדיוק לכך – לבריאות טובה. הרעיון של מחשבה יוצרת מציאות מבוסס על הרעיון הזה של חיבור גוף-נפש… ומרחיב אותו לכל התחומים. כלומר, שמחשבות ואמונות מודעות שלנו יכולות להיות "הוראות הפעלה" שמעצבות את מה שקורה לנו בתחום מסוים. למשל: אם אנחנו מאמינים שיש לנו יכולת להשיג משהו… (העלאה במשכורת, לעשות סולחה בין שני מכרים שרבו…) זה יכול להשפיע על הפעולות שנבצע וההתנהגויות שלנו ויכול בסופו של דבר להוביל לכך, שנשיג את הדבר הזה שרצינו.

כיצד מחשבה יוצרת מציאות משפיעה על המציאות?

הפסיכולוגיה הקוגניטיבית ומדעי המוח חוקרים את הקשר בין הגוף לנפש. החוקרים מנסים להבין איך פועל הקשר הדו-כיווני בין תהליכים נפשיים לבריאות גופנית. איך אמונות, ציפיות ומתח, יכולים להשפיע על תהליכים פיזיולוגיים ותוצאות בריאותיות ולהפך. נמצא, שמתח, חרדה ורגשות שליליים נקשרו לבעיות בריאות שונות… כולל בעיות לב… בעיות בכלי הדם… חולשה של מערכת החיסון… וכל מיני מצבים כרוניים. לעומת זאת, רגשות חיוביים, כמו: שמחה, הכרת תודה ואהבה, נקשרו לשיפור הבריאות והרווחה. איך זה בדיוק משפיע? הדבר לא ידוע. את זה חוקרים בצורה אינטנסיבית. אולם אי אפשר להתעלם מהקשר הזה בין המחשבה לאמונות ולמציאות. לכן הרעיון של "מחשבה יוצרת מציאות" מציע לטפח במודע תודעה חיובית ומצבים רגשיים חיוביים, כדי להשפיע על הבריאות הפיזית שלנו… ולחוות חיוניות טובה יותר, חוסן ורווחה כללית.

שיטת סילבה ומחשבה יוצרת מציאות

שיטת סילבה יודעת לתרגם את הרעיון הזה של מחשבה יוצרת מציאות, לכדי שיטה סדורה שמאפשרת בצורה מאד קלה וישימה, לטפח את התודעה שלנו לתודעה חיובית, לכוון את המחשבות והאמונות שלנו לכדי "הוראות ביצוע" חיוביות, שבתנאים המתאימים, יוצרות לנו את המציאות הרצויה. לשם כך אנחנו לומדים איך לאמן את המוח על כל יכולותיו המופלאות לעזור לנו בכך כדי שהמחשבה תייצר את המציאות.

מה כולל האימון של המוח של שיטת סילבה, שמקדם את היכולת של מחשבה ליצור מציאות?

טיפול בסטרס באמצעות שיטת סילבה שלב 1 בדרך למחשבה יוצרת מציאות:

הסטרס נחשב ל"רעש" אישי וסביבתי ש-מפר את הרגיעה ומשבש את התפקוד ואת החשיבה… (להרחבה ראה מאמר להירגע). סטרס הוא גם דבר שמצטבר… אם לא מרוקנים אותו…. ככל שהוא מצטבר יותר ויותר הוא משפיע לרעה (ממש/ כמו עם "זבל"). הוכח שמתח נוכח בהרבה בעיות בריאות, ויש קשר בין קיומו להתפתחות של מצוקה רגשית והתפתחות של בעיות בריאות ומחלות.

ככל שהסטרס גבוה יותר הוא פותח פתח לכך שעוצמת המחלות תהיה גבוהה יותר. לכן אנו לומדים בקורס של שיטת סילבה איך לרוקן את הסטרס הזה שהצטבר… ולהעלות את רמת הרגיעה… כדי שקודם כל ננתק את ההשפעה הזו. ככל שאנחנו מרוקנים את הסטרס שהצטבר, נרגעים… ומעלים את רמת הרגיעה קשה לנו יותר ויותר לייצר תגובת מתח. לכן במהלך אימון המוח של שיטת סילבה (20 דקות ביום לתקופה של חודש), אנחנו מעלים בצורה עקבית את רמת הרגיעה שלנו ומקטינים מאד את רמת המתח.

פיתוח חשיבה חיובית, תנאי חשוב בדרך למחשבה יוצרת מציאות

שיטת סילבה רואה בפיתוח חשיבה חיובית שלב חשוב מאד בדרך למחשבה יוצרת מציאות. מדובר באחד הצעדים ליצירת התנאים המתאימים לעבודת המוח. בעזרת טכניקה מאד פשוטה אנו לומדים לשים לב למחשבות שלנו ולבטל כל מחשבה שלילית שעלולה להיהפך להוראת ביצוע שתיצור מציאות לא רצויה.

כשחושבים על תחום הבריאות למשל, אם חלינו, הציפיות שיש לנו לגבי תהליך הריפוי… והתמונות שאנו מחזיקים בראש… הן שתקבענה את סיכויי ההחלמה. ציפיות שליליות מפריעות להחלמה בעוד שציפיות חיוביות הן גורם מכריע בריפוי. הגוף יכול לרפא את עצמו בתנאי שהשכל יאפשר לו לבצע את עבודתו. במילים אחרות: סוג המחשבות שלנו יקבע את סוג המציאות שניצור.

כיצד שיטת סילבה מטפלת באמונות מגבילות?

תת המודע הוא המקום בו נמצאות האמונות שלנו. אמונות לפי "מחשבה יוצרת מציאות", משפיעות על יצירת המציאות שלנו. לאמונות מגבילות יש פוטנציאל שלילי ליצור לנו מציאות לא רצויה… מציאות של מחלה, או זוגיות לא מתאימה, קושי בקריירה או כל דבר אחר. במסגרת אימון המוח של שיטת סילבה הופכים את המוח למוח מאומן המסוגל, בין היתר, לזהות אמונות מגבילות שיושבות לנו בתת המודע ואז להחליפן באמונות מעצימות. כך שהמחשבה המייצרת את המציאות, תהיה כזו שתפעל לטובתנו ותעזור לנו ליצור את המציאות הרצויה לנו.

כמו כן, בעזרת שימוש ביכולת הגמישות של המוח, אנו לומדים איך לשנות את ה"חיווטים" הקיימים של אמונות מגבילות שלא רצויים לנו… ל"חיווטים" מעצימים ולהפוך את תת-המודע לחיובי ובעדנו. תת-מודע חיובי, הוא תת מודע "מלא" באמונות ומחשבות שייצרו לנו את המציאות שאנו רוצים… ברגע שנחשוב אותם. (להרחבה ראה מאמר להירגע + מאמר אמונות מגבילות). מי שמאמין ביכולתו להשפיע על חייו ולייצר מחשבה יוצרת מציאות לוקח אחריות ומשתתף באופן פעיל בתהליך יצירת המציאות שלו.

הוויז של שיטת סילבה ומחשבה יוצרת מציאות

טכניקה זו בשיטת סילבה מאפשרת למוח להתכוונן לפי המחשבה שבחרנו ולייצר את המציאות הרצויה דהיינו ,לכוון את המוח למה שרצוי לנו, להתוות את המסלול כדי לעבור מנקודה A לנקודה B ולהשיג את המטרה שהצבנו לעצמנו. בשיטת סילבה הטכניקה של הוויז, מאפשרת לנו למקד את המוח, עם כל המשאבים העומדים לרשותו ועם היכולות המיוחדות שלו במצב הרצוי כדי לממש אותו במציאות. כשאנחנו מכוונים את המוח לכיוון זה ו"רואים" לנגדנו את היעד שלנו, התוצאות מאד מבטיחות והמחשבה מייצרת את המציאות.

כיצד שיטת סילבה משלבת בין המוח המרפא למחשבה יוצרת מציאות?

כולנו בורכנו במוח מרפא, אך לא כולם יודעים עליו ועל הקשר בין המוח המרפא למחשבה יוצרת מציאות… ואלה שכן שמעו, לא תמיד יודעים איך להשתמש בו. המוח המרפא הוא כלי רב עוצמה העומד לרשותנו כדי לעזור לנו לרפא את הגוף ואת הנפש שלנו ולחזור להיות בעלי בריאות טובה ואיתנה. הוא יכול לעזור לנו במניעת בעיות רגשיות, בעיות בריאות מחלות וכן בהחלמה… אבל רובנו "נזכרים" בו כשאיזו בעיה בריאותית מופיעה בחיינו. במקרה הזה… (בתנאי כמובן שאנחנו יודעים איך להפעיל את המוח המרפא), הוא מאפשר לנו לזרז מאד את ההחלמה ולרפא את עצמנו (כמובן אם דאגנו תוך כדי, לסלק אמונות מגבילות שמפריעות למחשבות לייצר את המציאות ולהגיע לריפוי). יש כאן באתר עדויות רבות של בוגרי השיטה שהצליחו בעזרת המוח המרפא לחזור לבריאות איתנה, גם מבעיות בריאות שהוגדרו כמאוד קשות.

איך שיטת סילבה מאפשרת חשיבה באלפא כדי ליצור מציאות?

חשיבה באלפא מאפשרת לנו לחשוב בצורה המיטבית שלנו, להפעיל את כל היכולות עליהן אחראית ההמיספרה הימנית במוח שלנו: דמיון יצירתיות תפיסת תמונות ואינטואיציה ולייצר את המציאות בצורה מאד יצירתית וייחודית באמצעות המחשבה. כשאנו משתמשים ביכולות של ההמיספרה הימנית קל לנו יותר לאפשר למחשבה ליצור מציאות. המחשבה מקבלת "ממשות" קודם כל בעזרת החושים הפנימיים שלנו בדמיון… ואחר כך בעזרת הכלים של שיטת סילבה… מתחזק מאד פוטנציאל המימוש במציאות.

המוח שלנו הוא כמו מחשב על, עם יכולות אדירות שרק מחכות להתגלות. קורס בסיסי בשיטת סילבה יפתח לכם צוהר לעולם חדש של אפשרויות, וילמד אתכם כיצד לרתום את כוח המוח שלכם לטובתכם.

הצטרפו למיליוני אנשים ברחבי העולם שכבר נהנים מחיים טובים יותר:

 • הרפיה ושלווה: למדו טכניקות יעילות להתמודדות עם לחץ וחרדה.
 • שינוי אמונות מגבילות: התגברו על מחשבות שליליות ופתחו חשיבה חיובית.
 • הגשמת מטרות: הגדירו יעדים ברורים ותכננו את הדרך להצלחה.
 • חיבור לתת המודע: גלו את הפוטנציאל האישי הטמון בכם.
 • פיתוח האינטואיציה: קבלו החלטות נכונות יותר וסימכו על תחושת הבטן שלכם
 • בריאות מיטבית: שמירה על בריאות תקינה

בקורס תלמדו:

 • טכניקות הרפיה עמוקות: השתחררו מהסטרס והגיבו ברוגע.
 • חשיבה באלפא: רמת מודעות מיוחדת המאפשרת חשיבה אחרת וגישה לתת המודע.
 • חשיבה חיובית: למדו לחשוב חיובי ושנו את האמונות שלכם ממגבילות למעצימות
 • שיפור הזיכרון והריכוז: זיכרו דברים בקלות רבה יותר והתמקדו במשימות.
 • חיזוק האינטואיציה והיצירתיות: פתחו פתרונות חדשניים וחשיבה מקורית.
 • להפעיל את המוח המרפא: שפרו את הבריאות, זרזו החלמה והפיגו כאבים.
 • תכנות חלומות: תזמינו חלום כדי לפתור בעיה או אתגר.
 • תקשורת סובייקטיבית: איך להעביר מסר למישהו אחר בלי לדבר איתו.
 • הדמיות מודרכות: עשו שימוש בכוח הדמיון להשגת מטרות.

הקורס מתאים לכולם:

 • אנשים המעוניינים לשפר את איכות חייהם.
 • מי שרוצה להצליח באתגרים שונים או לפתור בהצלחה בעיות.
 • אנשים שרוצים לשפר את הבריאות ולהתגבר על כאבים פיזיים.
 • מי שרוצה מערכות יחסים טובות עם יקיריו, עם עצמו, עם כסף ועם אחרים
 • כל מי שרוצה להגשים חלומות ולפתח את הפוטנציאל האישי שלו.
 • כל מי שמעוניין לחיות ברווחה ולממש את היעוד שלו.

אל תחכו, הירשמו עוד היום לשיחת התאמה אישית ללא עלות!


רוצים גם אתם לגלות את שיטת סילבה?

 


למידע על הקורסים והסדנאות שלנו

השאירו פרטים ונציג של מכון סילבה יחזור אליכם בהקדם:  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.