התפתחות אישית

התפתחות אישית

המפתח לשחרור מלוא הפוטנציאל שלך

התפתחות אישית היא מאמץ מכוון ומודע להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמך. זהו תהליך לכל החיים שבו אנחנו מחדדים את הכישורים שלנו, מרחיבים עוד ועוד את הידע בנושאים שונים (באופן טבעי מתמקדים במה שמעניין אותנו וחשוב לנו) ומיישמים הכל צעד אחרי צעד בכל תחומי החיים שלנו. בין אם ההתפתחות אישית תאפשר לנו לשפר את מערכות היחסים שלנו, להגיע לקריירה מספקת ורווחה כללית… ובין אם היא מחזקת בנו את הבטחון העצמי ותחושת הערך… התפתחות עצמית היא המפתח שפותח את הדלת לחיים מספקים ומשמעותיים.

התפתחות אישית ואימוץ צמיחה אישית

התפתחות אישית מתחילה בהבנה שתמיד יש מקום לצמוח ולהתעצם. מדובר על אימוץ צמיחה אישית והבנה ששינוי הוא חלק מהותי מהחיים. למשל, כשאנחנו לומדים להבין טוב יותר את היקרים לנו, מערכות היחסים שלנו הופכות יותר מספקות חמות ועשירות… כשאנחנו לומדים להכיר את הגוף שלנו ואיך הוא פועל (מה טוב לו ומה לא), אז קל לנו יותר לשמור עליו בריא… כשאנחנו מבינים איך לנהל כסף, נדע איך לחיות בצורה טובה בגבולות של הכסף שלנו… וגם (אם נמשיך לצמוח להתפתח) נדע איך לגרום לעוד ועוד כסף לזרום אלינו.

הכי קל "ובטוח" להישאר באזור הנוחות, להגיד לעצמנו: "הגעתי למשהו… אז אשמור עליו טוב. אני לא צריך יותר להתקדם". החלטה כזו בדרך כלל יושבת על אמונות מגבילות שנוגעות במקומות שאנחנו ממש לא רוצים לגעת. למשל: אם אדם מאמין: "אני לא כזה מוכשר"… וחושב לעצמו: "איזה מזל שהגעתי לאן שהגעתי. חבל על כל מאמץ נוסף לנסות להתקדם… כי אין לי את היכולת הזו, ואני ממש לא רוצה לפגוש את 'אתה לא מוכשר'… אז אדם כזה עלול להוביל את עצמו להיתקעות בחיים… לבינוניות… ועם הזמן להגיע לחוסר סיפוק שעלול להוביל לדיכאון.

על ידי הכרה בתחומים שבהם אנו יכולים לשפר את הכישורים, הידע או הלך הרוח שלנו, ועל ידי שינוי האמונות המגבילות אנו מכינים את הבמה למסע של גילוי עצמי… שיוביל להתפתחות עצמית ולחיים מספקים ומשמעותיים.

מה בין התפתחות אישית להצבת יעדים ויצירת חזון?

הצבת יעדים היא מרכיב מכריע בהתפתחות אישית, למה? כי יעדים מספקים לנו "מפת דרכים" להתקדמות אישית. כשיש לנו "מפה"… אנחנו יודעים לאן פנינו ומכוונים את המאמצים שלנו בצורה יעילה לעבר ההצלחה. היעדים שאנו מציבים צריכים להיות ברורים ואפשריים. כשהיעדים ברורים, אנחנו יכולים לפרק אותם לצעדים, שניתנים לפעולה, למדידה ולהשגה. מעבר לכך… יעד ברור מאפשר לנו לטפח מיקוד, מוטיבציה ותחושת מטרה, שהם בפני עצמם מהווים חלק מההתפתחות האישית. לא לכולם יש יכולת מיקוד מרוכזת… רבים לא יודעים איך לשמר מוטיבציה גבוהה למרות המכשולים בדרך ליעד… ותחושת מטרה היא "הדרייב" מבפנים שעוזר לנו לשמר את המוטיבציה ולהמשיך להתמקד בהצלחת המטרה… וגם אותה חשוב לדעת לפתח.

התפתחות אישית באמצעות למידה מתמשכת ושיפור מיומנויות

התפתחות אישית משגשגת כשיש צמא לידע ומחויבות ללמידה מתמשכת. עיסוק בלמידה לא רק מרחיב את האופקים שלנו אלא גם משפר את הכישורים והמומחיות שלנו. בין אם זה באמצעות חינוך פורמלי, קריאת ספרים, השתתפות בסדנאות או ע"י חונכות. השאיפה לידע מעצימה בנו את היכולת להסתגל לנסיבות משתנות ולנצל הזדמנויות חדשות. החברה דואגת באופן חוקי שלפחות 12 שנים מחיינו נהיה במסגרת של למידה פורמלית שתכיל כמה שיותר תחומים ומיומנויות שיעזרו לנו אחר כך להיות חלק חיובי ותורם לחברה. אבל ההתפתחות העצמית לא מסתיימת ב12 שנים אלו. גם לא כל מה שאדם יתקל בו במהלך חייו נלמד או נחווה במהלך 12 שנים אלו. לכן למידה מתמשכת ושיפור מיומנויות זאת דרישה לכל החיים של ההתפתחות העצמית כדי להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמנו.

טיפוח חוסן ואינטליגנציה רגשית

התפתחות אישית היא מעבר לרכישת ידע ומיומנויות; זה כרוך בפיתוח אינטליגנציה רגשית וחוסן. אינטליגנציה רגשית מאפשרת לנו להבין ולנהל את הרגשות שלנו ביעילות, כמו גם להזדהות עם אחרים. כשאנחנו לומדים תוך כדי ההתפתחות אישית לפתח אינטליגנציה רגשית… אנחנו יודעים איך לא להיכנע לאוטומטים של כעס, פחד דאגה וייאוש… אנחנו לומדים איך לייצר את התגובות המתאימות לנו ביותר כדי להרגיש טוב עם עצמנו… אנחנו לומדים (במידה ואנחנו עצורים) איך לא להיות בשליטה רגשית מוגזמת, עד כדי כך שאנחנו לא מאפשרים לשום רגש ('שלילי') לבוא לידי ביטוי בשום זמן. אף אחד מאיתנו לא אוהב לחוות רגשות שלא עושים לו טוב. אנחנו מחפשים לחוות שמחה, חיבה, אהבה… להיות במצב רוח טוב, לצחוק וליהנות. זה עושה לנו טוב! אחד התנאים לכך, הוא לדעת איך לנהל את הרגשות שלנו, איך להביע אותם בצורה שאינה הרסנית או פוגעת… ולדעת גם לפתח שליטה עצמית. לא כולנו נולדנו עם החכמה הזו. לא לכולנו היה מודל חיקוי טוב בילדותנו כדי שנוכל להפנים את הדרך הזו. אבל לכולנו יש היכולת ללמוד זאת ולהעשיר את חיינו עם ההדרכה המתאימה. התפתחות עצמית תביא אותנו לשם.

גם טיפוח חוסן מאד חשוב להתפתחות האישית שלנו. על ידי טיפוח חוסן, אנו לומדים לא לחזור מכישלונות שבורים ובלי תקווה, לאמץ אתגרים כחוויות למידה ולשמור על חשיבה חיובית למרות המכשולים. חוסן מאפשר לנו לצלוח משברים קטנים וגדולים ולצאת מהם עם כוח, עם עוצמה אישית ועם תחושת יכולת אדירה.

התפתחות עצמית וטיפוח מערכות יחסים בריאות

בנייה וטיפוח מערכות יחסים בריאות היא היבט חיוני של התפתחות עצמית. הקשרים שלנו עם אחרים משפיעים באופן משמעותי על הצמיחה האישית שלנו. כשאנו מקיפים את עצמנו באנשים חיוביים ותומכים, אנו יוצרים סביבה תורמת להתפתחות עצמית. מערכות יחסים משמעותיות מספקות עידוד, אחריות ומשוב בעל ערך שמניעים אותנו קדימה במסע שלנו.

התפתחות עצמית ותרגול של טיפול עצמי ורווחה

התפתחות עצמית איננה רק בהשגת מטרות חיצוניות; זה כרוך גם בדאגה לרווחתנו. זה אומר בצורה מעשית… להתמקד בטיפול עצמי שמאפשר לנו "להיטען מחדש", לשמור על איזון בריא בין העבודה לחיים ולקיים צמיחה לטווח ארוך. לא מספיק רק לדעת. חשוב ביותר ליישם את הידע שאנחנו רוכשים תוך כדי ההתפתחות העצמית… כי רק באופן זה נהפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמנו וניצור חיים מספקים ומשמעותיים. טיפול בבריאות הפיזית, הנפשית והרגשית שלנו מצייד אותנו באנרגיה ובחוסן הדרושים כדי להתגבר על אתגרים ומאפשר לנו להמשיך במסע ההתפתחות האישי שלנו.

התפתחות אישית אימוץ כישלון וללמידה מכישלונות

כישלון הוא חלק בלתי נמנע מהחיים, אך האופן שבו אנו מגיבים אליו הוא שקובע את הצמיחה האישית שלנו. אימוץ הכישלון כהזדמנות למידה… וראיית הכישלונות לא כ"אבני נגף" (קרי, מחסומים ומכשולים), אלא, כאבני קפיצה להצלחה… אלה שני מהלכים שמהווים חלק בלתי נפרד מהתפתחות עצמית. כל כישלון מציע תובנות יקרות ערך, המאפשרות לנו ללמוד מהטעויות שלנו, להתאים את האסטרטגיות שלנו ולצאת חזקים וחכמים יותר. כשאנחנו לומדים מהכישלונות והופכים כל כישלון לידיד ומורה דרך… אנחנו צועדים בבטחה במסלול ההתפתחות העצמית.

התפתחות אישית יוצאים לדרך

התפתחות אישית היא "תהליך המרה" המעצים אותנו למצות את הפוטנציאל שלנו. כאשר אנחנו מאמצים: צמיחה אישית, הצבת יעדים, למידה מתמדת, טיפוח חוסן, טיפוח מערכות יחסים, תרגול טיפול עצמי ולמידה מכישלונות… אנחנו יוצאים למסע של גילוי עצמי ושיפור עצמי. באמצעות התפתחות עצמית, אנו פותחים אפשרויות חדשות, משפרים את הכישורים והיכולות שלנו, ויוצרים חיים מלאים במטרה, הגשמה והצלחה. אז, בואו נצא למסע המדהים הזה, ונאמץ את הפיתוח העצמי כמחויבות לכל החיים להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמנו…
אך לא חייבים לעשות את המסע לבד!!!

שיטת סילבה והתפתחות אישית

שיטת סילבה היא שיטה בינלאומית לאימון המוח ששמה לה למטרה לתת לנו ארגז כלים עוצמתי וליווי לכל החיים (בחינם) במסע ההתפתחות האישית שלנו. השיטה מחברת אותנו למוח העוצמתי שלנו עם חמשת היכולות המופלאות שלו (ראו מאמרים: אימון המוח, אימון מנטלי, מהי שיטת סילבה). אנו מתוודעים ליכולות הללו (שלא כולם מכירים אותן), מתנסים בהן, ולומדים איך להשתמש בהן כדי להגיע ליעדים שלנו בחיים… בנוסף לומדים איך להפוך את תת-המודע לחיובי ובעדנו… בלי אמונות מגבילות ובלי דימויים מעכבים. כך קל לנו להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמנו וליהנות מהחיים שלנו.

נשמע מדהים לא?

אצלנו תוכלו ללמוד קורס התפתחות אישית על פי שיטת סילבה.

מוזמנים ומוזמנות לדבר איתנו ולראות כיצד אפשר לעשות שינוי אדיר בחיים. לשיחת התאמה ללא עלות תירשם לקורס בלינק הבא: https://abcdefgh.ravpage.co.il/sicha?ref=Aa

לפרטים נוספים ולתיאום שיחה התקשרו אלינו:

 בטלפון: 03-6025756, 052-5366133

silva.liberman@gmail.comבמייל:  

 


למידע על הקורסים והסדנאות שלנו

השאירו פרטים ונציג של מכון סילבה יחזור אליכם בהקדם:  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.