השגת מטרות

השגת מטרות

זה ישמע אולי מאד מוזר… אבל הצעד הראשון והקריטי כדי להשיג כל מטרה שהיא… הוא: לדעת מה אנחנו רוצים, מה היא המטרה שלנו. אנשים רבים אינם יודעים מה הם באמת רוצים והמטרות שלהם לא מוגדרות.
למה?

 • הם מתמקדים רק במה שהם לא רוצים. הם יודעים טוב מאד מה הם לא רוצים. אבל מה הם כן רוצים?… זאת, הם לא יודעים להגיד.
 • הם עסוקים בחלומות ובפנטזיות ולא מתרגמים אותם ליעד בר מימוש.

מהם הצעדים בהשגת מטרות?

צעד 1 בהשגת מטרות

לקבוע מטרה ספציפית-לכל אחד מאיתנו יש לפחות מטרה ספציפית אחת בכל שלב בחיים. ישנם אנשים אשר עבורם הדבר החשוב ביותר כרגע בחייהם הוא להרוויח כסף. אחרים מחפשים יחסים בין-אישיים מספקים (עם בן/בת הזוג, ילדים). יש כאלה שרוצים להבריא… ויש כאלה שהמטרה העיקרית שלהם היא להצליח: בעבודה, בעסקים, בפוליטיקה, באמנות או בספורט. יש אחרים שמאד מאד חשוב להם ליצור שינויים חיוביים באישיות: להיות שקולים יותר, אסרטיביים, מגיבים ברגיעה… בעוד שאחרים מבקשים לתרום לחברה, להציל את כדור הארץ או ליהנות מכל רגע בחיים. ככל שהמטרה שלנו מוגדרת וברורה, כך קל יותר לכוון את המוח אליה כדי להשיג אותה .

צעד 2 בהשגת מטרות

להאמין שהמטרה ברת השגה עלינו להאמין שהמטרה שבחרנו ניתנת להשגה ושאנחנו מסוגלים להשיג אותה.

מהם הגורמים שעוצרים בעדנו בהשגת מטרות?

מה הוא הגורם הראשון שעוצר בעדנו בהשגת מטרות?

ההיגיון שמסתמך על הידע ועל הניסיון שלנו. אם לפי ניסיון העבר שלנו ניסינו פעמים מספר להשיג את המטרה ולא הצלחנו… או אחרים (שלדעתנו מיומנים יותר מאיתנו) ניסו ולא הצליחו… אז המטרה הזאת כבר "מקוטלגת" כמטרה שאינה ברת השגה או קשה ביותר להשגה. (עבור אנשים שאוהבים אתגרים, זה דווקא יכול לדרבן אותם. אך אנשים שרוצים סיפוק מידי… עלולים להתייאש ולהרים ידיים). אותו הדבר מבחינת הידע שיש לנו לגבי אפשרויות השגת המטרה. אם הידע הקיים בידנו מראה שלהשגת המטרה צריך כישורים ספציפיים שטרם רכשנו או שאין באפשרותנו לרכוש… או שהידע מציין שלא קיימת אפשרות להשיג את המטרה… אז… האמונה שלנו תהיה שהמטרה לא ברת השגה עבורנו.

מהו הגורם השני שעוצר בעדנו מלהשיג את המטרה?

האמונות המגבילות שלנו, הן עוצרות אותנו מלהשיג את המטרה. כשתת-המודע מכיל אמונות מגבילות על יכולתנו להשיג את המטרה הספציפית ועל המטרה עצמה כמו: "הן יותר מוכשרות ממני אין סיכוי שאקבל את המשרה"… "אף בחורה לא תרצה לצאת איתי. אני משעמם"… "סרטן הורג. לא אוכל לצאת מזה ולחזור להיות בריא"… אז מה שיושב בתת- המודע תמיד מנצח… ואנחנו לא נאמין שהמטרה אפשרית עבורנו ופשוט לא ננסה. ראה הרחבה ב- "אמונות מגבילות".

צעד 3 בהשגת מטרות: לפעול ולצפות להשגת המטרה

ב-לפעול ולצפות להשגת מטרה, אנחנו מתכוונים לפעולות הפיזיות שנעשה ו… לפעולות המנטליות (לכוון את המוח למטרה ולהשתמש ביכולות המיוחדות שלו כדי להשיג אותה). חלק חשוב בתהליך הוא… ציפייה אמיתית ללא שום ספק למימושה של המטרה. כי יש הבדל מאד משמעותי בתוצאות ובהתנהלות שלנו כשאנחנו מצפים להצלחה וכשאנחנו מצפים לכישלון.

איך שיטת סילבה מכוונת להשגת המטרה שלנו

שיטת סילבה מלמדת איך לכוון את המוח, הרגשות והיכולות שלנו שיובילו להשגת המטרה.
בקורס שיטת סילבה
 אנו לומדים:

 • איך להתמקד במה שרצוי לנו בלבד… ולהציב יעד ברור.
 • אנו לומדים לשנות את הגישה שלנו, מגישה פסימית/תבוסתנית שמביאה ללחץ ולדאגות לגישה חיובית, מצליחנית שמביאה אותנו לפעולה ולהשגת המטרה שלנו.
 • בקורס שמים, בין היתר, דגש על זיהוי אמונות מגבילות שלא מאפשרות לנו להגיע ליעד… או בכלל להעז לנסות… ו"עוקרים" אותם מתת- המודע כדי שלא יהוו מכשול. במקומם מטמיעים אמונות מעצימות שתפתחנה עבורנו את הדרך להגיע למטרה שלנו. (ראה אמונות מגבילות)
 • שיטת סילבה מכוונת לחיזוק המוטיבציה, האמונה והציפיה להצלחה… שלושת המרכיבים החשובים וההכרחיים כדי להצליח להשיג מטרה. ממש בודקים את רמת המוטיבציה והרצון ואם הם לא חזקים מספיק… מחזקים אותם (כי רק רצון חזק והרבה מוטיבציה "מניעים" ליעד). בודקים את האמונה שלנו בעצמנו ובהצלחה ולא משאירים לספק קרקע לפעול… ומחזקים את הציפייה להצלחה למקסימום.
 • בקורס שיטת סילבה לומדים כלים כדי ליצור את ההזדמנויות המתאימותולנצל אותן. נוכל, למשל, ליצור רעיונות יצירתיים להשגת כסף… לעודד את המנגנונים המרפאים של הגוף כדי להבריא… ליצור את ההזדמנות כדי "לסדר את העניינים" עם אדם אחר שחשוב לנו (בן זוג/ ילד/ הורה/ אח/ חבר/ עמית לעבודה…) ולחזק את מערכת היחסים ביננו… (ואפילו לקדם יצירת מערכת יחסים שלא הייתה קיימת קודם).
 • שיטת סילבה מלמדת איך להפעיל את האינטואיציה כדי לקבל תשובות, רעיונות ופתרונות שיסייעו לנו להגיע למטרה שלנו… וכן בעת קבלת החלטות בדרך למימוש המטרה… לקבל את ההחלטות הטובות ביותר לנו ולכל הנוגעים בדבר.
 • בשיטת סילבה אנו לומדים טכניקות חשובות וספציפיות כדי לממש מטרות בכל תחום בחיינו. בקורס של שיטת סילבה יש טכניקות למטרות מאד ספציפיות כמו: טיפול בנדודי שינה… להתעורר בזמן שרוצים… להפטר מכאבי ראש ומיגרנות… לזכור חומר… ועוד. ויש גם טכניקות כלליות לכל מטרה שהיא. למשל "הוויז של המוח" להגיע ממצב לא רצוי למצב רצוי.
 • בקורס של שיטת סילבה לומדים איך לגייס את כל המשאבים הפנימיים הדרושים לנו על מנת לעבור כל שלב ושלב בדרך ליעד. לכל שלב בדרך ליעד יש את המשאבים הנדרשים ויש את המחסומים שעלולים לצוץ ולחסום. למוח המופלא שלנו יש משאבים עוצמתיים… ואנו לומדים להכירם, מתנסים בהם ומבינים מתי ובאיזה אופן נוכל להשתמש בהם כדי להגיע למטרה שלנו.

מה אתה יכול לעשות היום כדי להזיז את עצמך קדימה?

לכולנו יש מטרות, חלק מהמטרות שלנו ממש משנות חיים וחלק פשוט עושות לנו ולאחרים רק טוב. כשאנחנו מצליחים לממש מטרות כאלה התחושות שלנו נפלאות. כשאנחנו מצליחים לממש חלומות שלנו אנו מרגישים על גג העולם. אבל כשאנחנו מפחדים… נתקעים… לא מעיזים… זה פוגע בנו מאד. לשיטת סילבה יש את הכלים והטכניקות בתהליך רב עוצמה של אימון המוח… לאפשר לך להשיג את המטרות הללו שחשובות לך. כל מה שצריך זה רק להצטרף לקורס הקרוב.

 

נשמע מדהים לא?

 מוזמנים ומוזמנות לדבר איתנו ולראות כיצד אפשר לעשות שינוי אדיר בחיים. לשיחת התאמה ללא עלות תירשם לקורס בלינק הבא: https://abcdefgh.ravpage.co.il/sicha?ref=Aa

לפרטים נוספים ולתיאום שיחה התקשרו אלינו:

 בטלפון: 03-6025756, 052-5366133

silva.liberman@gmail.comבמייל:  

 


למידע על הקורסים והסדנאות שלנו

השאירו פרטים ונציג של מכון סילבה יחזור אליכם בהקדם:  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.