הצלחה בלימודים, איך להצליח בלימודים? שיטת סילבה
הצלחה בלימודים

הצלחה בלימודים

הצלחה בלימודים מאפיינת את החיים בעולם המערבי, זה מתחיל מגיל הגן ועד בית ספר יסודי תיכון צבא ואוניברסיטה. אנו נדרשים גם ללמודים ולהצלחה במקום העבודה. לילדים ואנשים רבים יש קשיים בלימודים. הדבר גורם לתסכול, דימוי עצמי נמוך, בעיות רגשיות וחוסר ביטחון. סביב נושא זה יש תעשיה שלמה ממורי עזר, מטפלים רגשיים, טיפולים תרופתיים ועוד.  אנו מציעים כאן את שיטת סילבה המאפשרת  לילדים בני נוער ומבוגרים להפעיל אותה ופשוט להצליח בלימודים ובמבחנים.

מהי הצלחה בלימודים?

בין אם אנו לומדים לימודים עיוניים ובין אם אנו לומדים לימודים מעשיים, הצלחה בלימודים בשורה התחתונה מתבטאת בהבנה וזכירת מה שנלמד וביישום הנכון שלו. לדוגמא: הצלחה בלימודים ברפואה משמעותה בפועל, לזכור מצוין את האנטומיה של הגוף בכלל ושל האיברים או המערכת בה התמחינו, האופן בו הוא/הם פועל/ים, לדעת לאבחן מה לקוי, מה השתבש, מה הפתולוגיה, לאבחן את המחלה ולהציע את הטיפול המתאים  ביותר לריפוי אותו כגון בדיקות אבחון מתאימות, טיפול תרופתי וכו.

הדבר תקף גם למי שלומד מלאכת יד. למשל: אדם לומד להיות נגר. אז הצלחה בלימודים בתחום הנגרות תחשב כאשר אותו סטודנט ידע מצוין את כל הידע התאורטי לגבי סוגי עצים, המכשור, הטכניקות הקיימות היום ושהיו קיימות בעבר בנגרות וכמובן ידע ליישם מעולה את כל הידע הזה כאשר הוא יכין רהיט או כל פריט שעשוי מעץ שנגר מכין.

מה התנאים הדרושים כדי להצליח בלימודים?

יש 3 תנאי בסיס הכרחיים כדי להצליח בלימודים: רצון להצליח, אמונה שנצליח וציפייה להצלחה. נשמע טריוויאלי? אבל הרבה נופלים לאורך הדרך ולא מגיעים להצלחה כי לא התייחסו לשלושת תנאי הבסיס הללו ולא בדקו אותם. לאלה שקופצים בהתנגדות כי לא הוזכרה היכולת, אז נציין שהתנאי שבא אחרי 3 תנאי הבסיס הוא היכולת. ויכולת היא לא דבר קבוע אלא תלוי השקעה. מה שקיבלנו בד.נ.א. יקבע מה כמות ההשקעה שיהיה עלינו "לשים", אבל בשורה התחתונה: מאמץ והתמדה הם שם המשחק.

כיצד הרצון להצליח משפיע על הצלחה בלימודים?

בהתייחס לרצון להצליח אנחנו בעצם מדברים על המוטיבציה שלנו ללמוד ולהצליח בלימודים. באופן טבעי (אחרי 12 שנות לימוד חובה) המשך לימודים זה משהו שלרוב אנחנו בוחרים מרצוננו. כשאנו בוחרים באופן חופשי ומתקבלים לתחום הלימודים אותו רצינו, אז המוטיבציה שלנו  להצלחה בלימודים היא בשיאה. לעומת זאת, אם בחרנו תחום לימוד בגלל לחץ חברתי של החברים הקרובים (רצינו להיות איתם) או בגלל ההורים (רצינו לרצות) או בחרנו סתם תחום לימוד (כי לא ידענו במה לבחור או שלא התקבלנו למה שרצינו…), בכל המקרים הללו, המוטיבציה שלנו  להצלחה בלימודים תהיה נמוכה יותר.

אז אם מצאנו את עצמנו במצב כזה בו המוטיבציה שלנו נמוכה וחשוב לנו כן להצליח בלימודים ולא להיכשל ולפרוש או מה עלינו לעשות? כיצד אפשר להעלות את המוטיבציה להצלחה בלימודים? התשובה היא כדאיות: מה יצא לנו מזה שכן נצליח בלימודים! כאן לא מתרכזים בקשיים ובבעיות האחרות אלא רק ברצון. האם אני רוצה להצליח? כן או לא? אם התשובה שעולה לנו היא כן… אבל… אז מיד להניח בצד את האבל (נטפל בו אחר כך) ולהתרכז בסיבה, בכדאיות כדי להגדיל הרצון עצמו. כשיש סיבה טובה עבורנו המוטיבציה להצלחה בלימודים מיד עולה.

כיצד האמונה שנצליח משפיעה על הצלחה בלימודים?

התנאי השני מתייחס לאמונה שנצליח מדובר בתנאי שפעמים רבות גורם לחוסר הצלחה בלימודים ואפילו לכישלון. כאשר יש לנו ספקות או 'ידיעה' פנימית שלא נצליח, הכשלון ממהר להגיע בעקבותיהם. ולמה? כי כל דבר שיושב לנו בתת-המודע (ואמונות יושבות בתת-המודע), יש לו כוח אדיר. כל דבר שיושב בתת -המודע הוא הוראת ביצוע שחייבת להתממש. ובגלל שתת-המודע לוקח בין 96% ל 98% מהפעילות המוחית ומשאיר למודע שלנו רק 4%-2% אז תת-המודע תמיד מנצח.

אז מה עושים כדשי להצליח בלימודים? משנים את הוראות הביצוע שיושבות בתת המודע, שהן נגדנו. אז מיד עולה השאלה: איך עושים את זה? זה תת-מודע! איך בכלל מגיעים אליו ואיך בכלל משנים בו משהו? ובכן חוזה סילבה גילה שאנחנו יכולים בקלות להגיע לתת-המודע כאשר אנחנו משתמשים במצב תודעה מיוחד (שיש אותו לכל אחד מאיתנו באופן טבעי, אבל רבים לא יודעים איך להשתמש בו. אנחנו לומדים זאת כבר מהשיעור הראשון). כאשר אנחנו במצב תודעה זה, אנחנו מפעילים טכניקה מאד קלה כדי לשנות את האמונה המגבילה שיושבת בתת-המודע בחדשה מעצימה בכל הקשור להצלחה בלימודים. אבל לפני שמיישמים זאת אנחנו לומדים לזהות אמונות מגבילות שיושבות אצלינו בתת-המודע, כדי שנדע מה מגביל ואיזה ניסוח אחר להטמיע שיהיה בעדנו.

ציפיה להצלחה כגורם משפיע על הצלחה בלימודים

התנאי השלישי הוא ציפייה להצלחה של הלומד. לא מספיק רק שתהיה מוטיבציה ואמונה בהצלחה בלימודים שלנו. אנחנו גם צריכים לצפות לה, כי כשאנחנו מצפים להצלחה בלימודים, הרגש שלנו מתערב ורגש זה מגנט רב עוצמה לכן חשוב ביותר שנהיה בציפייה אמיתית להצלחה בלימודים.

הצלחה בסופו של דבר נמדדת במבחן (עיוני או מעשי).

איך להצליח בלימודים ובמבחנים

כדי להצליח בלימודים ובמבחנים דבר ראשון מוצע ללמוד, בניגוד למקובל, אפשר להכניס לראש את החומר למבחן (בדרך מאד קלה), כבר מהשיעור הראשון שלומדים אותו, ממש מההקניה. מתארים לעצמכם איך החיים נראים אם יודעים לשלוף את החומר הנלמד מהרגע שהועבר אלינו ולהשתמש בו (לעבודות, מטלות, דיונים, שעורי בית, בוחן פתע…) זה משהו אחר לגמרי. כשמגיע מועד הבחינות… ההתכוננות כל כך פשוטה וקלה!

כדי להצליח בלימודים ובמבחנים חשוב לדעת ליישם את מה שלמדנו. הזיכרון שלנו עובד טוב כאשר אנחנו ברמת רגיעה גבוהה. מתח רק מהווה רעש שלא מאפשר לנו להצפין ולשלוף מידע. לכן תנאי נוסף להצלחה במבחנים (ובלימודים בכלל) זאת רמת רגיעה גבוהה. בקורס של שיטת סילבה אנחנו לומדים כבר מהשיעור הראשון איך להוריד את רמת המתח ולהעלות את סף הרגיעה כך שהתפקוד שלנו יהיה מקסימלי והזיכרון שלנו יעבוד במלוא העוצמה.

אחרי שהתחלנו להשתמש בשיטת סילבה והגענו לרמת רגיעה טובה יש מכשול  נוסף שעלול להפריע לנו  להצליח בלימודים ובמבחן: "בלאק אואט" (שפתאום לא זוכרים כלום). לשם כך לשיטת סילבה  שני כלים מיוחדים קלים לשימוש תוך כדי מבחן או בעבודה:

כלי הנקרא טכניקת סימון:

 • נותן סימן למוח דהיינו "ניעור" בזמן הבלאק אואוט המחזיר אות המוח למצב רגוע ומתפקד.
 • טכניקת סימון המפעילים לילה לפני המבחן, בבוקר של המבחן ובמבחן עצמו כדי שנחזיר את המבחנים עם כל התשובות מלאות ונבצע את כל השלבים (בלי לשכוח) במבחן מעשי.

שיטת סילבה להצלחה בלימודים

שיטת סילבה ועוזרת לעשרות סטודנטים ותלמידים ברחבי הארץ להשיג הצלחה בלימודים ובמבחנים ולהוציא בקלות תארים ותעודות. הכלים של השיטה פשוט הופכים את הלמידה להנאה ואת ההצלחות במבחנים למשהו שבהישג יד עבור כל אחד. עד היום אלפי גברים ונשים השתמשו בשיטת סילבה להעצמה אישית. באמצעות שיטת סילבה תוכלו לאמן את המוח: לשנות דפוסי חשיבה שליליים, איך להפחית את הסטרס? איך לנצל את 5 יכולות המוח שלכם להשגת מטרות וליצור לעצמכם עתיד טוב יותר. השיטה נותנת לכם את הכלים שאתם צריכים כדי ליצור הצלחה בלימודים העצמה אישית, כזאת שתלווה אתכם לכל החיים ותעזור לכם להשיג את הרצונות והחלומות שלכם.

המוח שלנו הוא כמו מחשב על, עם יכולות אדירות שרק מחכות להתגלות. קורס בסיסי בשיטת סילבה יפתח לכם צוהר לעולם חדש של אפשרויות, וילמד אתכם כיצד לרתום את כוח המוח שלכם לטובתכם.

הצטרפו למיליוני אנשים ברחבי העולם שכבר נהנים מחיים טובים יותר:

 • הרפיה ושלווה: למדו טכניקות יעילות להתמודדות עם לחץ וחרדה.
 • שינוי אמונות מגבילות: התגברו על מחשבות שליליות ופתחו חשיבה חיובית.
 • הגשמת מטרות: הגדירו יעדים ברורים ותכננו את הדרך להצלחה.
 • חיבור לתת המודע: גלו את הפוטנציאל האישי הטמון בכם.
 • פיתוח האינטואיציה: קבלו החלטות נכונות יותר וסימכו על תחושת הבטן שלכם
 • בריאות מיטבית: שמירה על בריאות תקינה

בקורס תלמדו:

 • טכניקות הרפיה עמוקות: השתחררו מהסטרס והגיבו ברוגע.
 • חשיבה באלפא: רמת מודעות מיוחדת המאפשרת חשיבה אחרת וגישה לתת המודע.
 • חשיבה חיובית: למדו לחשוב חיובי ושנו את האמונות שלכם ממגבילות למעצימות
 • שיפור הזיכרון והריכוז: זיכרו דברים בקלות רבה יותר והתמקדו במשימות.
 • חיזוק האינטואיציה והיצירתיות: פתחו פתרונות חדשניים וחשיבה מקורית.
 • להפעיל את המוח המרפא: שפרו את הבריאות, זרזו החלמה והפיגו כאבים.
 • תכנות חלומות: תזמינו חלום כדי לפתור בעיה או אתגר.
 • תקשורת סובייקטיבית: איך להעביר מסר למישהו אחר בלי לדבר איתו.
 • הדמיות מודרכות: עשו שימוש בכוח הדמיון להשגת מטרות.

הקורס מתאים לכולם:

 • אנשים המעוניינים לשפר את איכות חייהם.
 • מי שרוצה להצליח באתגרים שונים או לפתור בהצלחה בעיות.
 • אנשים שרוצים לשפר את הבריאות ולהתגבר על כאבים פיזיים.
 • מי שרוצה מערכות יחסים טובות עם יקיריו, עם עצמו, עם כסף ועם אחרים
 • כל מי שרוצה להגשים חלומות ולפתח את הפוטנציאל האישי שלו.
 • כל מי שמעוניין לחיות ברווחה ולממש את היעוד שלו.

אל תחכו, הירשמו עוד היום לשיחת התאמה אישית ללא עלות!


רוצים גם אתם לגלות את שיטת סילבה?

 


למידע על הקורסים והסדנאות שלנו

השאירו פרטים ונציג של מכון סילבה יחזור אליכם בהקדם:



  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.