העצמה אישית, העצמה עצמית, מהי העצמה אישית? שיטת סילבה
העצמה אישית

העצמה אישית

מהי בעצם העצמה אישית?

העצמה אישית היא תחושה פנימית של חוזקה שנשענת על ידיעה ברורה: "אני יכול" "אני יכולה". זה בעצם להאמין בעצמנו וביכולות שלנו, שאנחנו מסוגלים להגיע כמה שיותר רחוק ולממש את החלומות והרצונות שלנו.

בחיי היום יום כשהכול "זורם" לנו, אנחנו מרגישים מספיק טוב עם עצמנו ומרוצים מההישגים שלנו. אבל ברגע שאנחנו רואים שאחרים מצליחים יותר מאיתנו, או שאנחנו נכשלים ולא מצליחים להגיע למה שרצינו, אז משהו בתחושת הביטחון שלנו נסדק. לעומת זאת, אדם שיש לו את הכלים, הידע והחוסן הפנימי, מצליח לייצר בתוכו העצמה כדי להמשיך קדימה, בעוד שמי שאין לו – פשוט נשבר, זו בדיוק הנקודה שעבורה צריך לפתח את ההעצמה האישית, אבל לא חייבים לחכות ולהישבר כדי לפתח העצמה אישית.

לפני שמתחילים לחשוב על העצמה אישית ולפתח אותה, שאלו את עצמכם את השאלות הבאות:

 • האם אני משתמש בכל הכישורים והיכולות שלי?
 • מה הדבר שהכי מפחיד אותי/מאיים עלי?
 • מהו החלום הגדול ביותר שלי ולמה הוא לא מתממש?
 • מה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לי בזכות העצמה אישית?

המטרה היא לנסות ולהבין מהם המקומות שבהם התודעה שלנו חסומה או מוגבלת. מהם דפוסי החשיבה שמקבעים אותנו במקום שלא טוב לנו?

העצמה אישית לשינוי דפוסי חשיבה

הקושי הגדול ביותר בהעצמה אישית הוא לשנות את דפוסי החשיבה השליליים. כאמור הם אלו שתוקעים אותנו במקום ואותם הכי קשה לשנות. הסיבה העיקרית לכך היא שהתרגלנו לדפוסים האלה. ליתר דיוק המוח שלנו כבר התרגל לחשוב בצורה אוטומטית לפיהם וגם לתרגם את הדפוסים האלה לרגשות והחלטות. התוצאה היא שאנחנו תקועים בלופ אינסופי שלא מקדם אותנו.

אם יש לנו דפוס חשיבה שלילי, אז מול כל דבר חדש או מול כל קושי, האוטומט שלנו יהיה שאנחנו "לא יכולים". לא יכולים שווה לא מנסים
לא מנסים שווה: לא פותרים
לא פותרים? זאת הוכחה שאנחנו לא יכולים
כל זה מחזק את דפוס החשיבה השלילי ומרחיק אותנו מהעצמה אישית.

על זה אמר הנרי פורד: "בין אם אתה חושב שאתה יכול ובין אם אתה חושב שאתה לא יכול,
בשני המקרים אתה צודק"

לכן מאד חשוב להיכנס לתהליך של העצמה אישית כדי לדעת מהם דפוסי החשיבה שאנחנו מחזיקים בהם. בשיטת סילבה אנו לומדים לזהות את האמונות המגבילות ודפוסי החשיבה השליליים ומשנים אותם למעצימים. זה מחזק מאד את הידיעה הברורה שאנחנו יכולים, כך נחזק את תחושת ההעצמה האישית שלנו.

העצמה אישית לשליטה על הרגשות והפחתת הסטרס

לא רק דפוסי החשיבה חשובים. חשוב גם מה אנחנו מרגישים. אם מול כל אתגר או קושי נרגיש תסכול, חוסר אונים, אי וודאות וכד', זה רק יגביר מאד את התחושה שאנחנו "לא יכולים", כלומר יפחית מאד את תחושת ההעצמה האישית. בנוסף זה מגביר מאד את רמת הסטרס שלנו במיוחד אם בגלל הרגשות שלנו, נגררנו להחלטות חפוזות שאנחנו לא שלמים איתן. אז בואו נראה איך אומרים שלום לסטרס ומתחילים תוכנית העצמה אישית ברמה שעוד לא הכרתם.

שיטת סילבה – העצמה אישית לכל תחומי החיים

עד היום אלפי גברים ונשים השתמשו בשיטת סילבה להעצמה אישית. באמצעות שיטת סילבה תוכלו לאמן את המוח:  לשנות דפוסי חשיבה שליליים, איך להפחית את הסטרס? איך לנצל את 5 יכולות המוח שלכם להשגת מטרות וליצור לעצמכם עתיד טוב יותר. השיטה נותנת לכם את הכלים שאתם צריכים כדי ליצור העצמה אישית, כזאת שתלווה אתכם לכל החיים ותעזור לכם להשיג את הרצונות והחלומות שלכם.

 


רוצים גם אתם לגלות את שיטת סילבה?

 


למידע על הקורסים והסדנאות שלנו

השאירו פרטים ונציג של מכון סילבה יחזור אליכם בהקדם:  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.