גלי אלפא תת מודע, מהם גלי אלפא? מהו תת המודע? שיטת סילבה
גלי אלפא תת מודע

גלי אלפא תת מודע

כמה פעמים ייחלנו, שהלוואי ויכולנו לשנות איזו תגובה או התנהגות, ביננו לבין עצמנו, בתקשורת הבין אישית עם בני הזוג, הילדים או בעבודה, כזאת "שהתקבעה" אצלנו וממררת לנו את החיים… גורמת לנו לבעיות… תחושות לא נוחות ולחוסר הצלחה? או ייחלנו שתהיה לנו אינטואיציה ממש טובה: כדי "לדעת" מראש דברים, כדי לקבל בעזרתה החלטות שלא נתחרט עליהן, כדי לזהות באמצעותה הזדמנויות שיגרמו לנו לפרוח? כמה פעמים הסתקרנו מה הדבר שיושב לנו בתת מודע וחוסם אותנו מלהתקדם קדימה?
לפחות פעם אחת!
לכולנו יש את האפשרות לשנות תגובות או התנהגויות שהתקבעו, לקבל מידע מהאינטואיציה ולמצוא מה חוסם אותנו בתחום מסוים… בתנאי שנדע איך להורות למוח שלנו לעבור לעבוד בגלי אלפא ולאפשר לנו גישה לתת המודע.

מהם גלי אלפא?

גלי אלפא הם דפוס ספציפי של פעילות חשמלית במוח המתרחש כשאנחנו במצב רגוע, נינוח וער. לגלי מוח אלו טווח תדרים של 7 עד 14 הרץ והם קשורים בדרך כלל, בזמן ערות, למצב נפשי רגוע ומדיטטיבי. גלי אלפא מופיעים אצלנו באופן טבעי גם בהירדמות ולקראת היקיצה… הם נוצרים גם כשאנחנו מתרגלים הרפיה, חולמים בהקיץ ואפילו כשעוצמים את העיניים לזמן קצר. יתרונם של גלי אלפא הוא שהם מאפשרים איזון בין שני חלקי המוח (הימני והשמאלי) ומקשרים בין המודע לתת המודע.

מהו תת המודע?

תת-המודע הוא חלק מהתודעה שלנו שפועל מתחת לרמת המודעות (המודעת). הוא אחראי על אחסון זיכרונות, רגשות, אמונות והתנהגויות אוטומטיות. מכיוון שכך, יש בידיו של תת המודע כוח אדיר לנהל אותנו. הוא עושה זאת באמצעות האמונות שהוא שומר עבורנו, המשמשות "הוראות הפעלה" ובאמצעות ההתנהגויות האוטומטיות ש"נלחצות" ומופעלות ע"י המחשבות והרגשות שלנו. הבעיה היחידה שזה נעשה בלי בקרה מודעת (אוטומטיות) ובלי שיפוט (אם זה טוב עבורנו או לא). במחקרים על המוח נמצא שהוא אחראי על 98%-96% מהפעילות המוחית. זה המון המון כוח.

מה הקשר בין גלי אלפא לתת המודע?

במצב הרגיל היומיומי, כאשר אנחנו בפעילות… המוח שלנו פועל ברמת תדר ביתא (טווח תדרים בין 14-21 מחזורים בשנייה)… שמאפשרת לנו לעסוק בכל הפעילויות הקבועות והמשתנות שיש לנו באופן שוטף כמו: עבודה, טיפול וטיפוח עצמי (אכילה, שינה רחצה…), טיפול בבית ובבני משפחה (להכין מזון, לנקות, לכבס, לטפל בילדים…), סידורים שונים (קניות, נסיעות, תשלומים…), עניינים חברתיים (להיפגש עם חברים, להיות בקשר דרך טלפון ורשתות חברתיות, לארח, לבלות…) וכו'.

כאשר אנחנו במצב נפשי רגוע, קרי כאשר הנפש שלנו רגועה וחפה מהסחות דעת – גלי אלפא הופכים ל"שולטים" – לדומיננטיים במוח. במצב זה, כאשר גלי אלפא עולים בפעילות… החלק הביקורתי והאנליטי במוח המודע, הנשלט ע"י גלי ביתא… פחות פעיל. זה מאפשר לנו חיבור עמוק יותר עם תת המודע. יתרה מכך… גלי אלפא מקושרים בדרך כלל למצבי תודעה חיוביים. כאשר אנחנו במצב חיובי, תת המודע שלנו נגיש יותר.

מה יתרונו של הקשר בין גלי אלפא לתת המודע?

גלי אלפא בעצם נותנים לנו גישה לתת-המודע… לכל מה שאגור שם ומפעיל אותנו… לכל המידע מהעבר ולכל מידע שלא נגיש לשכל המודע אך כן נגיש לאינטואיציה. זה דומה למעבר מאחורי הקלעים למוח שלנו למקום בו הוא מוכן "להקשיב" ולקבל הצעות, מקום בו המוח "פתוח לעסקים"… מקום שבו אנחנו יכולים לבצע שינויים ושיפורים עמוק מבפנים.
אז איך ניתן לעשות זאת הלכה למעשה? באמצעות שיטת סילבה.

מה הקשר בין שיטת סילבה גלי אלפא ותת המודע?

שיטת סילבה, היא שיטה להתפתחות אישית ולשיפור עצמי שפותחה ע"י חוזה סילבה ונלמדת כיום ב118 מדינות בעולם. היא מבוססת על הרעיון שלמוח יש את הכוח להוביל אותנו בהצלחה למה שחשוב לנו ומסייעת לנו לרתום את יכולות המוח שלנו כדי שיהיה לנו טוב יותר בחיים. שיטת סילבה, שמוכחת מדעית, משלבת אלמנטים של הרפיה, הדמיה, מגוון של טכניקות ותרגילים שנועדו לשפר את הפוטנציאל האנושי, להפחית מתח, להעלות את רמות האנרגיה ולשפר היבטים שונים של החיים. שיטת סילבה מלמדת בין היתר, איך להשיג מצב של מודעות נינוחה, המכונה לעתים קרובות "רמת תודעה אלפא", שבה אנחנו יכולים לנצל את כוח תת-המודע שלנו, להביא לאינטואיציה מוגברת, לחדד את יכולות פתרון הבעיות ולהביא לשיפור עצמי.

חוזה סילבה (מפתח שיטת סילבה) הבין שאפשר להפעיל את המוח בצורה שונה כאשר המוח עובר מביתא לתדר אלפא. הוא גילה שכאשר המוח מייצר גלי אלפא, אנחנו יותר רגועים, קולטים מעולה והחשיבה שלנו בשיאה. כלומר:

 • אנחנו יכולים להעלות רעיונות, הברקות ופתרונות מאד יצירתיים.
 • קל לנו יותר לקבל החלטות
 • אנחנו יכולים להגיע לפתרון בעיות שבמצב היומיומי (חשיבה בביתא) לא עולים לנו לראש.
 • אנחנו שבעי רצון בגלל שהצלחנו (ולא נתקענו), דבר שתורם מאד לרווחה שלנו.

מעבר לכך, כאשר אנחנו באלפא, יש לנו גישה ישירה אל תת-המודע.
עד לפריצת הדרך של חוזה סילבה, הופיעו אצל כל אחד מאיתנו באופן טבעי גלי אלפא בחלימה בהקיץ, בתחילת השינה ולפני היקיצה, מצבים שאין לנו שליטה מודעת. פריצת הדרך של ממציא שיטת סילבה הייתה שהוא מצא דרך לאמן את המוח לפעול בגלי אלפא, כשאנחנו במודעות מלאה והחשיבה פעילה. ככה אנחנו נהנים משני העולמות: גם גישה לתת המודע וגם להיות במודע.

אנחנו מנצלים את המצב המיוחד הזה כדי לזהות אמונות מגבילות ולשנותן למעצימות, לכוון את המוח למטרה, כדי לפתח את האינטואיציה ולקבל ממנה מידע.

איך שיטת סילבה משתמשת בגלי אלפא תת מודע לשינוי אמונות?

אמונות יושבות בתת המודע. מבחינת תת המודע, כל אמונה היא הוראה לביצוע. אם כל האמונות שלנו היו מעצימות… זה היה נפלא. אבל בתת המודע יושבות גם אמונות מגבילות שכשמן כן הן: מגבילות ועוצרות אותנו מלהתקדם ומלהרגיש טוב עם עצמנו. כשהמוח שלנו פועל בביתא, אין לו גישה לתת- המודע ולאמונות הללו. באלפא יש… אך כשהמוח פועל באלפא אנחנו לרוב או חולמים או ישנים. התגלית של חוזה סילבה: להפעיל את המוח באלפא במודעות… שינתה את כל כללי המשחק. יש כעת בידינו את הדרך, לגלות את האמונות המגבילות שלנו ולשנותן למעצימות כך שנוכל לרוץ קדימה.

איך שיטת סילבה משתמשת בגלי אלפא תת מודע לכוון את המוח למטרה?

תת-המודע הוא המבצע של המטרות שלנו. אבל כדי שתת המודע יעשה זאת… אנו צריכים להעביר לו מהו היעד מהי המטרה שלנו. רובנו מנסים לעשות זאת בביתא! אבל ביתא לא יכולה לקשר אותנו לתת המודע. מי שעושה זאת בצורה הכי טבעית זוהי רמת אלפא. לרמת אלפא כל אחד יכול להגיע. אבל רק למי שיש מוח מאומן יכול להישאר בה לאורך זמן ולהשתמש בה כדי לכוון את המוח לייעד.

זה ממש כמו ריצה. כולנו (אם אנחנו לא עם מגבלה ברגליים) יכולים לרוץ. אבל ההבדל בין אדם רגיל לספורטאי הוא באימון. הספורטאי אימן את הגוף שלו לרוץ מהר (רץ למרחקים קצרים) או לפתח סיבולת לרוץ הרבה זמן (רץ מרתון) מבלי להתעייף או להישבר באמצע. זה בדיוק מה ששיטת סילבה מאמנת אותנו. להשתמש בגלי אלפא לאורך זמן כדי להעביר לתת המודע במודע את היעד שלנו על כל פרטיו. וכאשר המוח מכוון למטרה… הוא מפעיל את 5 היכולות המיוחדות של המוח…. ומביא אותנו לשם.

איך שיטת סילבה משתמשת בגלי אלפא תת מודע לפתח את האינטואיציה?

היבט נוסף של שיטת סילבה הוא פיתוח האינטואיציה. אינטואיציה היא מעין ידיעה ברורה שמקבלים אותה בלי לדעת מאיפה היא באה… והיא מדברת אלינו דרך תמונות, תובנות, תחושות ורגשות. האינטואיציה מרחיבה את מקורות המידע… וכשיש מספיק מידע, קל לנו הרבה יותר לקבל החלטות, למצוא פתרונות טובים יותר לבעיה ולראות הרבה יותר היבטים של תהליכים קריטיים.

אדם שיודע להשתמש באינטואיציה שלו באופן מודע, משתמש בה בחיים האישיים והמקצועיים שלו, בתחומים שמענייניים אותו. חוזה סילבה נהג להגיד שלכל בעיה יש פתרון אינטואיטיבי. לכן, מרגע שלמדנו להשתמש באינטואיציה, נוכל למצוא לכל בעיה את הפתרון המתאים. שיטת סילבה מלמדת בשלב ראשון כיצד לפתח ולחזק את החשיבה האינטואיטיבית באמצעות תרגילים פשוטים ומיוחדים.

בנוסף, מאחר וחוזה סילבה גילה שגלי אלפא קשורים לאינטואיציה וליצירתיות משופרים… אנחנו לומדים בשיטת סילבה, איך להשתמש באינטואיציה כשאנחנו ברמת אלפא. בדרך זו אנחנו מקבלים מידע אינטואיטיבי, הדרכה מתת-המודע ותובנות בצורה המיטבית ביותר.

בנוסף לפיתוח האינטואיציה, לומדים בשיטת סילבה, שלוש טכניקות מיוחדות כדי לקבל באמצעותן מידע מהאינטואיציה. מידע זה, מאפשר לנו לפתור בעיות, לקבל החלטות, לזהות הזדמנויות, לקבל התראה מפני סכנות ולחשוב באופן יצירתי.

שיטת סילבה הנגישה לנו את גלי אלפא כשאנחנו במודעות. כתוצאה מכך אנחנו יכולים להתחבר אל תת המודע שלנו, לתכנת מחדש דפוסים שליליים ולרתום את המשאבים הפנימיים שלנו לשיפור עצמי ולהצלחה. זה כאילו שיש לנו גישה ל"שפה סודית" של המוח שפותחת לנו פוטנציאלים נסתרים וחבויים כדי שנוכל להגיע להתפתחות אישית ושיפור עצמי.

רוצים גם אתם לגלות את שיטת סילבה?

המוח שלנו הוא כמו מחשב על, עם יכולות אדירות שרק מחכות להתגלות. קורס בסיסי בשיטת סילבה יפתח לכם צוהר לעולם חדש של אפשרויות, וילמד
אתכם כיצד לרתום את כוח המוח שלכם לטובתכם.

הצטרפו למיליוני אנשים ברחבי העולם שכבר נהנים מחיים טובים יותר:

 • הרפיה ושלווה: למדו טכניקות יעילות להתמודדות עם לחץ וחרדה.
 • שינוי אמונות מגבילות: התגברו על מחשבות שליליות ופתחו חשיבה חיובית.
 • הגשמת מטרות: הגדירו יעדים ברורים ותכננו את הדרך להצלחה.
 • חיבור לתת המודע: גלו את הפוטנציאל האישי הטמון בכם.
 • פיתוח האינטואיציה: קבלו החלטות נכונות יותר וסימכו על תחושת הבטן שלכם
 • בריאות מיטבית: שמירה על בריאות תקינה

בקורס תלמדו:

 • טכניקות הרפיה עמוקות: השתחררו מהסטרס והגיבו ברוגע.
 • חשיבה באלפא: רמת מודעות מיוחדת המאפשרת חשיבה אחרת וגישה לתת המודע.
 • חשיבה חיובית: למדו לחשוב חיובי ושנו את האמונות שלכם ממגבילות למעצימות
 • שיפור הזיכרון והריכוז: זיכרו דברים בקלות רבה יותר והתמקדו במשימות.
 • חיזוק האינטואיציה והיצירתיות: פתחו פתרונות חדשניים וחשיבה מקורית.
 • להפעיל את המוח המרפא: שפרו את הבריאות, זרזו החלמה והפיגו כאבים.
 • תכנות חלומות: תזמינו חלום כדי לפתור בעיה או אתגר.
 • תקשורת סובייקטיבית: איך להעביר מסר למישהו אחר בלי לדבר איתו.
 • הדמיות מודרכות: עשו שימוש בכוח הדמיון להשגת מטרות.

הקורס מתאים לכולם:

 • אנשים המעוניינים לשפר את איכות חייהם.
 • מי שרוצה להצליח באתגרים שונים או לפתור בהצלחה בעיות.
 • אנשים שרוצים לשפר את הבריאות ולהתגבר על כאבים פיזיים.
 • מי שרוצה מערכות יחסים טובות עם יקיריו, עם עצמו, עם כסף ועם אחרים
 • כל מי שרוצה להגשים חלומות ולפתח את הפוטנציאל האישי שלו.
 • כל מי שמעוניין לחיות ברווחה ולממש את היעוד שלו.

אל תחכו, הירשמו עוד היום לשיחת התאמה אישית ללא עלות!


רוצים גם אתם לגלות את שיטת סילבה?

 


למידע על הקורסים והסדנאות שלנו

השאירו פרטים ונציג של מכון סילבה יחזור אליכם בהקדם:  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.