גלי אלפא

גלי אלפא

מהם גלי אלפא?

גלי אלפא מופיעים במוח בתחילת השינה ולפני היקיצה. הם נוצרים גם כשאנחנו מתרגלים הרפיה, חולמים בהקיץ, כשאנו במצב רגיעה ומנוחה ואפילו כשעוצמים את העיניים לזמן קצר. גלי אלפא פועלים בתדירות שנעה מ-7 עד 14 מחזורים בשנייה. יתרונם של גלי אלפא הוא שהם מאפשרים איזון בין שני חלקי המוח (הימני והשמאלי) ומקשרים בין המודע לתת המודע.

המוח שלנו עובד בכוח חשמלי, את זה גילה ממציא ה – E.E.G (מכשיר לרישום הפעילות החשמלית במוח) הנס ברגר. בעזרת ה – E.E.G של ברגר נתגלה שהמוח מייצר 4 סוגי גלים שפועלים בתדרים שונים בהתאם לפעולות שאנו מבצעים. השמות שהגלים האלה קיבלו הם: ביתא (Beta), אלפא ((Alpha, תטא (Theta), דלתא (Delta). (בשנים האחרונות גילו גם את גלי גמא, אך הם מופיעים רק במצבים מאד קיצוניים של חשיבה).

מהם סוגי הגלים הנוספים הפעילים במוח?

כל ארבעת הגלים השונים ביתא, אלפא, תטא ודלתא, מיוצרים כל הזמן במוח. אך הפעילות שאנחנו בוחרים לבצע עם המוח, היא שקובעת אילו גלים יהיו הדומיננטיים במוח באותו הרגע. זה כמו רביעייה של ארבעה כלי נגינה. כולם מנגנים בו זמנית אך כל פעם אחד מהם הוא הבולט, הסוליסט.

 • מהם גלי ביתא?

גלי ביתא מופיעים כאשר אנחנו ערים ומודעים לזמן ולמרחב, גלי ביתא הם מהירים ותדירותם נעה בין 14 ל-21 מחזורים בשנייה.

 • מהם גלי תטא?

גלי תיטא נוצרים במצב של שינה קלה, תדירותם נעה בין 4 עד 7 מחזורים בשנייה ויתרונם הוא שתפקוד מודע בגלים אלה, מאפשר ריפוי והפגת כאבים.

 • מהם גלי דלתא?

גלים אלו נוצרים במצב של שינה עמוקה ללא חלומות תדירותם נעה מ-0.5 עד 4 מחזורים בשנייה.

מה מאפיין את תדר ביתא התדר שפעיל ביותר במוח בזמן ערות?

כאשר אנחנו ערים והחשיבה פעילה או שאנחנו במצב של דריכות, כשהקשב מופנה למתרחש בסביבה (החושים הפיזיים: ראיה, שמיעה, מישוש, ריח, טעם, פעילים) אנחנו פועלים בעיקר בתדר ביתא. מצד אחד תדר ביתא מאפשר לנו "מולטי-טאסקינג" – ריבוי פעילויות, אך מצד שני הוא בקלות גורם לחוסר תיאום בין שני חלקי המוח במיוחד במצב של מתח (ובעולם המודרני לא חסר סטרס). חוסר התיאום מפריע במיוחד ליכולת החשיבה שלנו כשרוצים לעשות "סיעור מוחות" עם עצמנו או עם אחרים, לקבל החלטות וכד'. במצבים הללו חשוב שהמוח יפעל אחרת.

מהם יתרונות תדר אלפא?

חוזה סילבה, ממציא שיטת סילבה, הבין שאפשר להפעיל את המוח בצורה שונה כאשר המוח עובר מביתא לתדר אלפא. סילבה גילה שכאשר המוח מייצר גלי אלפא, אנחנו יותר רגועים, קולטים מעולה והחשיבה שלנו בשיאה. כלומר:

 • אנחנו יכולים להעלות רעיונות, הברקות ופתרונות מאד יצירתיים.
 • קל לנו יותר לקבל החלטות.
 • אנחנו יכולים להגיע לפתרון בעיות שבמצב היומיומי (חשיבה בביתא) לא עולים לנו לראש.
 • אנחנו שבעי רצון בגלל שהצלחנו ולא נתקענו.

כיצד ניתן לשפר את פעילות המוח באמצעות שימוש בתדר אלפא?

באופן טבעי, אצל כל אחד מאיתנו, גלי אלפא מופיעים בחלימה בהקיץ, בתחילת השינה ולפני היקיצה, מצבים שאין לנו שליטה מודעת. פריצת הדרך של ממציא שיטת סילבה הייתה שהוא מצא דרך לאמן את המוח לפעול בגלי אלפא, כשאנחנו במודעות מלאה והחשיבה פעילה. כך אפשר להשקיט את הקולות, להיות יצירתיים ולהגיע למטרות שהצבנו לעצמנו.

שימוש בתדר אלפא מאפשר שינוי עצום בתודעה. התפישה שלנו משתנה, כמו זו בה הגאונים חושבים (לא ב"מונו" אלא ב"סטריאו"). כאשר המוח מתפקד בצורה זו, ההתאמה בין שני חלקי המוח גורמת לשיפור משמעותי בכל תחומי החיים. לדוגמא, בהבנה, בכושר הלמידה, בפתרון בעיות, בזיכרון ובאינטואיציה. ממש חושבים מחוץ לקופסא.

מעבר לכך, שיטת סילבה מלמדת גם כיצד לאמן את המוח לעבוד בגלי תטא כדי לרפא את הגוף. מדובר בתדרים מוחיים מרפאים, כאלה שיכולים לעזור לגוף לנצח מחלות ולחזור למצב בריאותי תקין.

בשיטת סילבה אנחנו לומדים איך לחשוב באלפא כדי שנוכל לתפקד טוב יותר בביתא, כאשר
שינוי אחד פשוט שיוצר הבדל גדול.

שיטת סילבה לשימוש בגלי אלפא

שיטת סילבה מאפשרת לנו באמצעות גלי אלפא להיכנס למצב תודעה מיוחד. כשאנחנו משתמשים ב-5 היכולות הטבעיות המיוחדות שיש לכל אחד מאתנו, במצב תודעה זה, היכולות הללו פשוט מתעצמות וזה מאפשר לנו להשיג בהצלחה כמעט כל מטרה שנרצה.

בזכות שיטת סילבה כל אחד יכול לחדור לעולם המופלא של מוחו כדי לשאוב מתוכו פתרון לבעיות המטרידות אותו, להפיג מתחים ולחצים, לשפר את הבריאות, ואת מערכות היחסים, לחזק את הריכוז, הזיכרון ולפתח את האינטואיציה. שיטת סילבה מאד פרקטית וקלה ליישום ומהווה תכנית לשיפור עצמי והתפתחות אישית. התוצאות שאפשר להשיג באמצעות השיטה, הוכחו מדעית ע"י החוקר האמריקני חוזה סילבה שהמציא אותה על בסיס מחקר מדעי של למעלה מ-20 שנה.

שיטת סילבה עוזרת למיליוני אנשים בעולם (118 מדינות) ואלפים בארץ (משנת 1980) להשיג בהצלחה את המטרות שלהם ולחיות טוב יותר.

אם ברצונך לעבוד עם המוח ולעבוד עם גלי אלפא במודעות ועל ידי כך לנצל את הפוטנציאל העצום שנולדת איתו בכל תחום שחשוב לך בחיים, אנו מזמינים אותך לשיחה טלפונית בה נבחן כיצד שיטת סילבה תוכל לסייע לך וכן להירשם לקורס בלינק הבא: https://abcdefgh.ravpage.co.il/sicha?ref=A

לפרטים נוספים ולתיאום שיחה התקשרו אלינו: בטלפון: 03-6025756, 052-5366133
במייל:
silva.liberman@gmail.com


למידע על הקורסים והסדנאות שלנו

השאירו פרטים ונציג של מכון סילבה יחזור אליכם בהקדם:  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.