אינטואיציה, מהי אינטואיציה? פיתוח אינטואיציה, שיטת סילבה
אינטואיציה

אינטואיציה

מהי אינטואיציה?

האינטואיציה היא היכולת לקבל מידע מעבר לחושים הפיזיים ומעבר לחלק הרציונלי של המוח. האם הייתה לך תחושת בטן על משהו שעומד להתרחש והוא אכן קרה? כמה פעמים חשבת על מישהו ובאותו רגע ממש הוא התקשר אליך?
מדובר באינטואיציה. אותו חוש שישי ותחושה פנימית שמאפשרים לנו לחזות תהליכים עוד לפני שהם קורים. בדרך כלל נוטים לשייך את התחושה הפנימית הזאת לאנשים מיוחדים. רבים חושבים שזאת תכונה מיוחדת שנולדים איתה. אבל זה לא נכון! כולנו אינטואיטיביים, אפילו אם אנחנו לא כל כך מודעים לכך.

התרבות שלנו מלמדת אותנו להשתמש בעיקר בכישורים של החלק השמאלי של המוח. לכן ברגע שאנו נתקלים בבעיה, אנו פותרים אותה רציונאלית, תוך ניתוח אנליטי של הנתונים. אך לא תמיד מוצאים בדרך זו פתרון מתאים.

הסיבה? אין לנו את ה"תמונה השלמה", בגלל שאנחנו לא משתמשים גם בכישורים של הצד הימני של המוח: דמיון, יצירתיות ואינטואיציה.

אנשים שנולדים עם חוש אינטואיטיבי מפותח מאד, עושים זאת באופן טבעי. ברגע שעליהם להתמודד עם בעיה הם ישר מוצאים לה פתרון. לדוגמא: כשהם מתלבטים או נמצאים בפרשת דרכים, הם יודעים לאן ללכת, למי לפנות ומה לעשות. הם רגישים לתחושות של אנשים סביבם ואומרים את המילה המתאימה ברגע הנכון. אלה הם האנשים שגם מגיעים בדרך כלל להחלטות הנכונות בחייהם ומצליחים באשר יפנו.

אדם שנולד עם חוש אינטואיטיבי ממוצע ומטה, לא תמיד יודע שיש לו את היכולת הזו לקבל גם מידע אינטואיטיבי בנוסף לרציונאלי, ושעם המידע הכולל הזה, עם "התמונה השלמה" הוא יכול לקבל החלטות ולפתור בעיות בצורה הטובה ביותר. וזה שם אותו במקום של חסר.

מה כוללת אינטואיציה ואיך משתמשים בה?

אינטואיציה מדברת אלינו דרך תמונות, תובנות, תחושות ורגשות. היא מעין ידיעה ברורה שמקבלים אותה בלי לדעת מאיפה היא באה ושמאפשרת לנו לפתור בעיות, לקבל החלטות, לזהות הזדמנויות, לחשוב באופן יצירתי כדי להעלות רעיונות והברקות והיא גם נותנת לנו התראה מפני סכנות.

אדם שיודע להשתמש באינטואיציה שלו באופן מודע, משתמש בה בחיים האישיים והמקצועיים שלו, בתחומים שמענייניים אותו. למשל איש עסקים משתמש באינטואיציה כדי לדעת מה הם הסיכונים או הסיכויים של השקעה מסוימת. הוא יכול לעשות זאת בשתי דרכים שונות: אחת, להשתמש רק בחשיבה ההגיונית והאנליטית. הדרך השנייה היא להשתמש גם בחשיבה ההגיונית והאנליטית וגם לקבל מידע מהאינטואיציה. היתרון הגדול הוא, שהאינטואיציה מרחיבה את מקורות המידע. אם יש מספיק מידע, קל לקבל החלטות, למצוא פתרונות טובים יותר לבעיה, ולראות הרבה יותר היבטים של תהליכים קריטיים.

גם אתה יכול, גם את יכולה לפתח אינטואיציה!

כל אחד יכול לפתח את היכולת האינטואיטיבית שלו, להביא אותה לרמה גבוהה יותר וללמוד כיצד ליישם אותה בחיי היום יום. ולמה? כי זו יכולת טבעית שלנו כמו לרוץ, לרכב על האופניים ולשיר. אותו דבר עם האינטואיציה

כיצד שיטת סילבה, עוזרת לפתח את האינטואיציה?

חוזה סילבה נהג להגיד שלכל בעיה יש פתרון אינטואיטיבי. לכן, מרגע שלמדנו להשתמש באינטואיציה, נוכל למצוא לכל בעיה את הפתרון המתאים.
שיטת סילבה מלמדת כיצד לחזק את החשיבה האינטואיטיבית ולהגביר את השימוש של היכולת השכלית הזו באמצעות תרגילים פשוטים. בנוסף, לומדים שלוש טכניקות מיוחדות כדי לקבל באמצעותן מידע מהאינטואיציה.
בשלב ראשון לומדים כיצד להוביל את המוח למצב מיוחד של רגיעה,
בשלב השני לומדים להפעיל את האינטואיציה במצב זה, ולקבל את המידע הדרוש.

במחקרים שנערכו עי' ד"ר מייקוק מאוניברסיטת צפון קרוליינה, הוכח שהאנשים שלמדו את שיטת סילבה, שיפרו בצורה משמעותית את החוש האינטואיטיבי.

במסגרת הקורס של שיטת סילבה, מתנסים בסדרה של טכניקות שמחדדים את היכולת האינטואיטיבית בצורה מעשית ומאפשרים לך לקבל מידע אינטואיטיבי לכל מה שאתה צריך. בסיום קורס שיטת סילבה, אנחנו אף מבצעים תרגיל מדהים לשימוש באינטואיציה של מקרה המצריך פתרון והיכולת להתמודד איתו לפני ואחרי. רוב המשתתפים ממש מופתעים כיצד היכולת האינטואיטיבית שלהם שופרה בצורה משמעותית.

אם חשוב לך לפתח את האינטואיציה וליהנות מהיתרונות של אינטואיציה טובה, הצטרף עוד היום לקורס הקרוב של שיטת סילבה. תוך 4 מפגשים כל הכלים הללו יהיו שלך.

שיטת סילבה לשיפור האינטואיציה

שיטת סילבה היא שיטה המאפשרת לנו להפעיל את המוח בצורה שונה! ולשפר את האינטואיציה. אנחנו משתמשים ביכולות טבעיות שיש לכל אחד מאתנו, במצב תודעה מיוחד, שמעצים את היכולות הללו, ומאפשר לנו להשיג בהצלחה כמעט כל מטרה שנרצה.

שיטת סילבה היא שיטה מאד פרקטית וקלה ליישום ומהווה תכנית לשיפור עצמי והתפתחות אישית. התוצאות שאפשר להשיג באמצעות השיטה, הוכחו מדעית ע"י החוקר האמריקני חוזה סילבה שהמציא אותה על בסיס מחקר מדעי של למעלה מ-20 שנה. בזכות השיטה כל אחד יכול לחדור לעולם המופלא של מוחו כדי לשאוב מתוכו פתרון לבעיות המטרידות אותו, להפיג מתחים ולחצים, לשפר את הבריאות, ואת מערכות היחסים, לחזק את הריכוז, הזיכרון ולפתח את האינטואיציה.

שיטת סילבה עזרה ועוזרת למיליוני אנשים בעולם (118 מדינות) ואלפים בארץ (משנת 1980) להשיג בהצלחה את המטרות שלהם ולחיות טוב יותר.

בוגרי שיטת סילבה מספרים:

המוח שלנו הוא כמו מחשב על, עם יכולות אדירות שרק מחכות להתגלות. קורס בסיסי בשיטת סילבה יפתח לכם צוהר לעולם חדש של אפשרויות, וילמד אתכם כיצד לרתום את כוח המוח שלכם לטובתכם.

הצטרפו למיליוני אנשים ברחבי העולם שכבר נהנים מחיים טובים יותר:

 • הרפיה ושלווה: למדו טכניקות יעילות להתמודדות עם לחץ וחרדה.
 • שינוי אמונות מגבילות: התגברו על מחשבות שליליות ופתחו חשיבה חיובית.
 • הגשמת מטרות: הגדירו יעדים ברורים ותכננו את הדרך להצלחה.
 • חיבור לתת המודע: גלו את הפוטנציאל האישי הטמון בכם.
 • פיתוח האינטואיציה: קבלו החלטות נכונות יותר וסימכו על תחושת הבטן שלכם
 • בריאות מיטבית: שמירה על בריאות תקינה

בקורס תלמדו:

 • טכניקות הרפיה עמוקות: השתחררו מהסטרס והגיבו ברוגע.
 • חשיבה באלפא: רמת מודעות מיוחדת המאפשרת חשיבה אחרת וגישה לתת המודע.
 • חשיבה חיובית: למדו לחשוב חיובי ושנו את האמונות שלכם ממגבילות למעצימות
 • שיפור הזיכרון והריכוז: זיכרו דברים בקלות רבה יותר והתמקדו במשימות.
 • חיזוק האינטואיציה והיצירתיות: פתחו פתרונות חדשניים וחשיבה מקורית.
 • להפעיל את המוח המרפא: שפרו את הבריאות, זרזו החלמה והפיגו כאבים.
 • תכנות חלומות: תזמינו חלום כדי לפתור בעיה או אתגר.
 • תקשורת סובייקטיבית: איך להעביר מסר למישהו אחר בלי לדבר איתו.
 • הדמיות מודרכות: עשו שימוש בכוח הדמיון להשגת מטרות.

הקורס מתאים לכולם:

 • אנשים המעוניינים לשפר את איכות חייהם.
 • מי שרוצה להצליח באתגרים שונים או לפתור בהצלחה בעיות.
 • אנשים שרוצים לשפר את הבריאות ולהתגבר על כאבים פיזיים.
 • מי שרוצה מערכות יחסים טובות עם יקיריו, עם עצמו, עם כסף ועם אחרים
 • כל מי שרוצה להגשים חלומות ולפתח את הפוטנציאל האישי שלו.
 • כל מי שמעוניין לחיות ברווחה ולממש את היעוד שלו.

אל תחכו, הירשמו עוד היום לשיחת התאמה אישית ללא עלות!


רוצים גם אתם לגלות את שיטת סילבה?

 


למידע על הקורסים והסדנאות שלנו

השאירו פרטים ונציג של מכון סילבה יחזור אליכם בהקדם:  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.