אימון מנטלי

אימון מנטלי

מהו אימון מנטאלי?

אימון מנטאלי הוא סוג של אימון למוח שמטרתו לשפר את החוסן הפנימי והמנטלי של אדם ואת המיקוד של, הוא הופך את מה שמגביל בתת המודע, למעצים:
את ה- "לא יכול" ל"יכול"
את ה- "לא מסוגל" ל"מסוגל"
את ה- "מפחד" ל- "קטן עלי"
ולצפות להצלחה!

את האימון המנטאלי חקר ופיתח חוזה סילבה ממציא שיטת סילבה שהבין עד כמה החוסן הפנימי שלנו משפיע: על העמידות שלנו בכל מיני מצבים בחיים, על היכולת שלנו להצליח ועל הרווחה האישית שלנו. סילבה ייעד בהתחלה את האימון המנטאלי בעיקר לספורטאים, והוכיח במחקרים שעשה, עד כמה שחקנים שעוברים גם אימון מנטאלי בנוסף לפיזי משאירים את האחרים מאחור. אבל בהמשך הדרך, סילבה הבין והוכיח עד כמה האימון המנטלי חשוב ביותר עבור כולנו בכל המסגרות: במקום העבודה, במשפחה ובכלל בחיי היום יום.

למה אימון מנטאלי חשוב כל כך?

אנחנו פועלים, מגיבים ומקבלים החלטות חשובות בהתאם למה שיושב לנו בתת המודע. כל אמונה חיובית, כל דימוי מעצים, כל התמקדות ב"יש" מובילים אותנו קדימה להצלחה. ולהיפך. כל אמונה מגבילה, כל דימוי שלילי, כל התמקדות ב"אין" – מכניסים אותנו לתקיעות ועוצרים בעדנו לפרוץ קדימה.

לדוגמא: מה שמבדיל בין שני מועמדים לאותה משרה, שיש להם אותה הכשרה, אותו ניסיון בתחום ואותם יכולת ופוטנציאל, ומה שנותן יתרון לאחד על פני השני, זה – החוסן  המנטאלי הפנימי – האמונות הפנימיות שמנהלות כל אחד מהם. לזה שיש יותר חוסן  מנטאלי פנימי – ינצח!

אותו דבר מבדיל בין אנשים, שבעיה מטלטלת (כלכלית/זוגית/בריאותית וכו') נכנסה לחייהם או בין אנשים שצריכים לקבל החלטה שתשפיע עליהם ועל אחרים. מי שיש לו חוסן פנימי גבוה יותר – יצליח. 7.7 מיליארד בני אדם משתמשים מידי יום ב"מחשב העל' המשוכלל ביותר בעולם שאיתו נולדו – המוח – אך לא לכולם יש את הידע איך להעיף את "הבאגים" שנכנסו בגלל שימוש לא נכון ואיך להשתמש ביכולות העצומות הטמונות במוח לרווחתם וכדי להשיג את מה שאמת חשוב להם.

לכן האימון המנטאלי כל כך חשוב ובעצם מיועד לכולם!

בפועל, בגלל שרבים מאיתנו מאמינים שהתנהגות, תגובות וגישה לחיים זה משהו מקובע ובלתי הפיך- רק אלה שבאמת רוצים להגיע "רחוק", ושבאמת מבינים איזה נכס עוצמתי הוא אימון מנטאלי, "מאמצים" את האימון המנטאלי ומשפיעים בצורה מדהימה על חייהם. הם אלה שאחר כך מחלקים את החיים שלהם לחיים: לפני האימון המנטאלי ואחרי האימון המנטאלי.

מה היתרונות הנפלאים של האימון המנטאלי?

 • חוסן מנטאלי מוגבר: אימון מנטאלי עוזר לנו לפתח את החוסן הדרוש כדי להתמודד עם אתגרים, כישלונות ומצבי לחץ.
 • תת-מודע חיובי יותר: באימון המנטאלי, אנו מכחידים אמונות מגבילות מתת-המודע ומטמיעים אמונות מעצימות במקומן, וזה פותח עבורנו את הדרך ליעד שלנו.
 • מיקוד וריכוז ב"יש": אימון מנטאלי עוזר לנו לפתח את היכולת למקד את תשומת הלב שלנו במשימה או במטרה ובכל מה שעוזר לנו להגיע אליה. מתרכזים ב"יש" ולא ב"אין".
 • חשיבה חיובית: אימון מנטאלי מאפשר לנו בהדרגה לעבור מפסימיות (שמובילה לחוסר תקווה, ייאוש ודיכאון) לתגובה רגשית נטראלית ובהדרגה לחשיבה חיובית מלאת אופטימיות ושמחה.
 • קבלת החלטות טובה יותר: אימון מנטאלי עוזר לנו לפתח את הבהירות המנטלית והמיקוד הדרושים כדי לקבל החלטות שקולות, אפילו תחת לחץ. זה שימושי במיוחד במצבים בעלי סיכון גבוה כגון משא ומתן עסקי או ניהול משברים.
 • מודעות עצמית מוגברת: אימון מנטאלי עוזר לאנשים להיות מודעים יותר לעצמם ולהתאים את עצמם למחשבות ולרגשות שלהם.
 • ביצועים משופרים: אימון מנטאלי עוזר לנו לתפקד טוב יותר בתחומים שונים של חיינו. כמו כן, אימון מנטאלי מאפשר לנו לנקוט בפעולות יעילות יותר.

מה כולל אימון מנטלי בשיטת סילבה?

אימון מנטלי בשיטת סילבה מתבצע באמצעות סדרה של טכניקות ותרגילים שבנויים באופן הדרגתי לשנות את ה"תוכנה" בתת-המודע, לבנות את החוסן המנטאלי ולהשתמש בכל יכולות המוח.
באמצעות התרגילים נבין כיצד המוח שלנו עובד וכיצד אפשר לנצל את היכולות שלו.
התרגילים וההדרכה מתבצעים על ידי רפי ומאירה ליברמן- מדריכי השיטה ב-25 השנת האחרונות.

מהי שיטת סילבה?

שיטת סילבה היא שיטה מתקדמת לאימון המוח- כזאת שמאפשרת להתגבר על קשיים, חסמים ומסייעת בפיתוח יכולות חדשות. זאת שיטה נפלאה שיכולה להפוך לדרך חיים.

אנו מזמינים אותך לתת לעצמך מתנה מדהימה- ללמוד איך לנצל את יכולות המוח שלך.
להרשמה לקורס
יש לך שאלות? נשמח לסייע!

אנחנו זמינים בטלפון: 03-6025756, 052-5366133

במייל: silva.liberman@gmail.com


למידע על הקורסים והסדנאות שלנו

השאירו פרטים ונציג של מכון סילבה יחזור אליכם בהקדם:  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.