איך לחשוב חיובי?, חשיבה חיובית, שיטת סילבה
איך לחשוב חיובי, חשיבה חיובית

איך לחשוב חיובי, חשיבה חיובית

מהי חשיבה חיובית?

חשיבה חיובית נתפסת פעמים רבות, כחשיבה לא מציאותית והאנשים שחושבים חיובית, נתפסים כאנשים שצריכים "קרקוע" כי הראש שלהם "בעננים" – לא קשור למציאות. לפי תפיסה זו, לא כדאי לאנשים שחושבים חיובית להיכנס למשל לעולם העסקים. כי עסקים דורשים רק חשיבה רציונאלית… וחשיבה חיובית, פשוט לא מסתדרת עם הצלחה בתחום העסקי. למרבה ההפתעה, תפיסה זו התגלתה כשגויה. התגלה שחשיבה חיובית היא "חברה" טובה מאד של הצלחה.

איך לחשוב חיובי ולהצליח?

נפוליאון היל, מחבר הספר "חשוב והתעשר", ראיין וחקר במשך עשרים שנה את האנשים הכי מצליחים בדורו וגילה שסוד הצלחתם היה טמון בצורת החשיבה שלהם. הייתה להם חשיבה חיובית. האנשים הללו לא נתנו לאף קושי לייאש אותם. להיפך, הם ראו בזה מצב זמני/הפיך. כישלון היה עבורם סוג של מדריך ללמוד ממנו כדי לדעת מה לא לעשות בפעם הבאה.
הייתה בהם מוטיבציה אדירה ואופטימיות רבה. הם ראו בעיני רוחם את המטרה, התמקדו בה והפכו אותה למציאות. לספק, לפחד, לחוסר אמונה ולייאוש לא הייתה דריסת רגל. המציאות שלהם כמו של כל אחד מאיתנו הייתה תלויה במידה רבה במחשבות שלהם! בדו- שיח הפנימי של כל אחד עם עצמו.

איך לחשוב חיובי באמצעות מודעות לשיח הפנימי

לחשוב חיובית היא פעולה המורכבת מ מהדו-שיח הפנימי המוביל אותנו לחשיבה חיובית או שלילית. הדו-שיח הפנימי קובע גם אם נחווה הצלחה או כישלון. אם השיח הפנימי הוא שלילי, האדם נוטה להיות מודאג ומדוכא: כל קושי קטן הופך ל"הר תלול", כל משאב שיש להשקיע הופך למאמץ עילאי, מחשבה רודפת מחשבה ולבסוף מכבה כל ניצוץ של מוטיבציה עד שהאדם מתייאש, מוותר ומרים ידיים. לעומת זאת, אם אנו חושבים חיובית דהיינו השיח חיובי, הוא מאפשר להפוך את הקשיים לכוח-מניע כדי להתקדם ולהגיע להישגים. כאשר אתה יודע איך לחשוב חיובי ואתה מצפה להצליח, אתה משפר את סיכוייך להצלחה. כאשר אתה מדמיין את עצמך נכשל עוד לפני שהתחלת, אתה מגדיל את סיכוייך לכישלון. אנשים מצליחנים יודעים איך לחשוב חיובי והם יהיו בטוחים בהצלחתם עוד לפני שהיא קרתה. מה שמבדיל בין בני- אדם הוא היכולת לחשוב חיובי וסוג הדו-שיח הפנימי שכל אחד מנהל עם עצמו, ובמה מתמקדים.

איך לחשוב חיובי באמצעות התמקדות?

מה שאתה מתמקד בו, זה מה שאתה מושך אליך: אדם שלא אימץ לעצמו חשיבה חיובית מתמקד במה שמציק לו ומושך בהכרח מציאות שכלל לא נעימה לו. למשל: מועסק שמתמקד במחשבה: "מנהל העבודה הזה, כל הזמן "תוקע" אותי במשמרות הכי גרועות! אני לא סובל אותו! נמאס לי מהעבודה!" מושך לעצמו עוד יחס מסוג זה מצד מנהל העבודה ועוד הרבה תחושות של תרעומת, תסכול וכעס בלי שינוי במצב. בת זוג שחושבת: "אני שקופה בעיניו, הוא לא שם לב אלי ולצרכים שלי, אני מה זה אומללה" מושכת לעצמה תסכול, ייאוש ותחושת חוסר ערך שגורמות למצב להדרדר יותר. בעל עסק שאינו יודע איך לחשוב חיובי ושמתמקד במחשבה: "אני לא מצליח להרים את העסק, המינוס הזה גומר אותי ואני לא יודע מה לעשות! מה יהיה?" מושך לעצמו קיבעון במצב, מתח רב וייאוש שמובילים לחוסר הצלחה.

איך לחשוב חיובי?

להבין ולפתח מודעות ש: להתמקד במחשבה חיובית או במחשבה שלילית, זאת בחירה. פעמים רבות קל לשמור על גישה חיובית כאשר הכל הולך כשורה.
קשה יותר לחשוב חיובי כאשר העניינים בבית ובעבודה משתבשים, אבל זה לא בלתי אפשרי. צריך רק לשנות את נקודת המבט: את צורת החשיבה (מחשיבה שלילית לחיובית), את אופי המחשבות ואת האמונות שלא עוזרות לנו להרגיש טוב עם עצמנו. אלה דברים, שאנשים, שיודעים איך לחשוב חיובית, יודעים לעשות. הם יודעים שהחיים מזמנים לנו רגעים שמחים ורגעים עצובים ושהאופן שבו אנו חווים את הרגעים האלה תלוי בגישה שלנו. לכן כאשר אנחנו רוצים להשיג את המטרות שלנו, עלינו ליצור מחשבות ואמונות שיאפשרו לנו להצליח, כלומר לפתח ולדעת איך לחשוב חיובית.

איך לפתח חשיבה חיובית?

אנשים רבים היו רוצים לפתח חשיבה חיובית, אך לא מאמינים שהם יכולים או לא יודעים איך. לרוב חשיבה חיובית נלמדת מחשיפה או מהקנייה מכוונת ע"י "סוכן חיברות" (הורה, אשת חינוך…). ככל שמכוונים אותנו להשתמש בה ומסבירים מדוע, או ככל שסביבנו מדברים חיובית ומשתפים במחשבות שהן חיוביות, כך זה נקלט ונרכש.

שיטת סילבה מציעה לכם דרך לפתח חשיבה חיובית

בשלב ראשון לפיתוח חשיבה חיובית: אנו בשיטת סילבה לומדים איך לבטל כל מחשבה שלילית שקופצת לנו לראש ומנסה "להתנחל". זה גורם לנו להיות מודעים ולשים לב למחשבות שלנו ולדו- השיח עם הסביבה ובהדרגה לשנות את הבחירה האוטומטית לכיוון חשיבה חיובית.

בשלב השני בחשיבה חיובית בפיתוח חשיבה חיובית באמצעות שיטת סילבה: מטפלים באמונות מגבילות, שאינן מאפשרות לנו להתקדם, מעלות בנו הרבה חשש והסתייגויות ואפילו פחדים וחרדות הקשורים אליהם. כל אמונה מגבילה כזו מוחלפת בתהליך מובנה וקל ליישום באמונה מעצימה שממש פותחת לנו את הדרך לזרום הלאה לכיוון הרצוי לנו.

בשלב השלישי אנו לומדים איך לפתח חשיבה חיובית באמצעות טיפול בסטרס המצטבר אצלנו מכל מה שאנו חווים ביום יום. הסטרס משפיע מאד על הגישה שלנו, על התפקוד ועל העמידות בפני חוסר האונים הפחד והייאוש (ראו מאמרים: הפגת מתחים, נדודי שינה, עייפות, ריכוז, להירגע). הטיפול בסטרס בשיטת סילבה, מעלה אצלנו את רמת הרגיעה. רמת הרגיעה בתורה, מושכת אחריה את האופטימיות. האופטימיות היא נדבך מאד חשוב בחשיבה חיובית, יחד עם התקווה, השמחה ועוד. בעזרת הכלים הללו אנו לומדים איך לעצור את האוטומטים של הפסימיות ושליליות ולעבור צעד צעד לחשיבה חיובית.

בוגרי שיטת סילבה מספרים:

 

המוח שלנו הוא כמו מחשב על, עם יכולות אדירות שרק מחכות להתגלות. קורס בסיסי בשיטת סילבה יפתח לכם צוהר לעולם חדש של אפשרויות, וילמד אתכם כיצד לרתום את כוח המוח שלכם לטובתכם.

הצטרפו למיליוני אנשים ברחבי העולם שכבר נהנים מחיים טובים יותר:

 • הרפיה ושלווה: למדו טכניקות יעילות להתמודדות עם לחץ וחרדה.
 • שינוי אמונות מגבילות: התגברו על מחשבות שליליות ופתחו חשיבה חיובית.
 • הגשמת מטרות: הגדירו יעדים ברורים ותכננו את הדרך להצלחה.
 • חיבור לתת המודע: גלו את הפוטנציאל האישי הטמון בכם.
 • פיתוח האינטואיציה: קבלו החלטות נכונות יותר וסימכו על תחושת הבטן שלכם
 • בריאות מיטבית: שמירה על בריאות תקינה

בקורס תלמדו:

 • טכניקות הרפיה עמוקות: השתחררו מהסטרס והגיבו ברוגע.
 • חשיבה באלפא: רמת מודעות מיוחדת המאפשרת חשיבה אחרת וגישה לתת המודע.
 • חשיבה חיובית: למדו לחשוב חיובי ושנו את האמונות שלכם ממגבילות למעצימות
 • שיפור הזיכרון והריכוז: זיכרו דברים בקלות רבה יותר והתמקדו במשימות.
 • חיזוק האינטואיציה והיצירתיות: פתחו פתרונות חדשניים וחשיבה מקורית.
 • להפעיל את המוח המרפא: שפרו את הבריאות, זרזו החלמה והפיגו כאבים.
 • תכנות חלומות: תזמינו חלום כדי לפתור בעיה או אתגר.
 • תקשורת סובייקטיבית: איך להעביר מסר למישהו אחר בלי לדבר איתו.
 • הדמיות מודרכות: עשו שימוש בכוח הדמיון להשגת מטרות.

הקורס מתאים לכולם:

 • אנשים המעוניינים לשפר את איכות חייהם.
 • מי שרוצה להצליח באתגרים שונים או לפתור בהצלחה בעיות.
 • אנשים שרוצים לשפר את הבריאות ולהתגבר על כאבים פיזיים.
 • מי שרוצה מערכות יחסים טובות עם יקיריו, עם עצמו, עם כסף ועם אחרים
 • כל מי שרוצה להגשים חלומות ולפתח את הפוטנציאל האישי שלו.
 • כל מי שמעוניין לחיות ברווחה ולממש את היעוד שלו.

אל תחכו, הירשמו עוד היום לשיחת התאמה אישית ללא עלות!


רוצים גם אתם לגלות את שיטת סילבה?

 


למידע על הקורסים והסדנאות שלנו

השאירו פרטים ונציג של מכון סילבה יחזור אליכם בהקדם:  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.