שיטת סילבה מזווית אישית

מאת דלית בת-אדם

רציתי לספר לכם על קורס "סילבה" אותו עברתי לפני 20 שנה, ומאז אנחנו נפגשים שוב, ושוב מחדש להתרעננות והתחדשות, וכמו עם אהבה עתיקה- שטעמה כמו יין משובח שנעשה טוב יותר ויותר- והאהבה הזאת, מאפשרת לנו, להיות, לחיות את הכי טוב שבנו "על פי" רצוננו וחלומותינו.

וזה היה כך- כשהגעתי אל הקורס בתל אביב לפני הרבה שנים, הרגשתי ורציתי בקורס שיכוון את כישורי – יעזור להרגיע מתחים וייתן לי כלים ותרגילים טובים יותר להתמודדות עם מצבים משתנים בחיי.

 

ואכן, זה קרה, התחלתי לתרגל, יום אחרי יום, וראיתי וחשתי בתוצאות, כמובן לפי מידת התרגול וההתמדה שהשקעתי. כך היו התוצאות, כוח הרצון שלי, והאמונה והציפייה שזה יתגשם לבטח.

כמו למשל:

השימוש בהרפיה כמצב בסיסי מצוין יותר, ובדמיון עלינו ככוח המשגים באופטימיות, ובקלות רבה, רק בהתמדה- וזה פשוט לא יאומן: או כן, יאמן, כשנוכחים שזה פשוט עובד!!

וזה באמת פשוט, לקחת לעצמנו קצת זמן. ואז אנחנו מרוויחים מזה וגם הקרובים לנו. ואני מרגישה זכות גדולה לספר ולשתף אתכם. שכשהכרתי את משפחת ליברמן, טניה, משה, רפי ומאירה, בתל אביב, והגעתי אליהם אחרי קריאת הספר של "סילבה" בעברית, הרגשתי שהגעתי למקום של אהבה ותמיכה.ואני מכירה אנשים קרובים, חברים, בני משפחה, שעברו גם הם את הקורס, והתגברו על פחדים,

השתחררו מכאבים, ונעזרו בשיטות הרגיעה להתמודדות בכל מיני מצבים לא קלים שהחיים מזמנים לכולנו. אני עצמי עסקתי בעבר גם ביוגה, מדיטציה ובתיאטרון, ובהדרכה-יצירתית-בכתיבה, ודרמה יוצרת. והפגישה עם "שיטת סילבה" עבורי- זאת הייתה אהבה ממבט ראשון, שני, ושלישי... והפעם לא אהבה עיוורת – כי אם רואה, תומכת ומחבקת רגשית ורוחנית.

ואני מתכוונת לפגישה שלי עם משפחת ליברמן, טניה, משה, רפי ומאירה. – המשפחה האופטימית והמופלאה הזאת שנראית לי תמיד "צעירה לנצח" ומקרינה כל-כך הרבה טוב-לב, הרמוניה, ורצון טוב לתרום. כן, כל אחד מבני המשפחה הנהדרת, בדרכו המיוחדת ועל פי אישיותו, זאת מתנה "באמת גדולה מאד", להרבה-הרבה שנים, ולא חד פעמית.

וזה ממש כמו ברומן טוב וכימיה שנדלקת, עשית את הקורס הבסיסי פעם ראשונה, ויש קורסים נוספים אם תרצה, אבל, הקורס הזה הבסיסי, אליו אתה מוזמן, מתי שתרצה בהרבה מקומות בארץ, תוכל לחזור ולחוות אותו, חדש שוב ושוב, ותתפלאו כמה יש ללמוד ולתרגל, ולהיות בחברה ואנרגיות-טובות ומחזקות וזה תורם המון.

כאילו רק פעם אחת, ואתה חלק מהמשפחה ה"גדולה" של "סילבה", וזה תמיד עובד,-זה פשוט עובד! עם רצון, אמונה ותרגול קל פשוט וקצר – וכייפי, ולכן, אני תמיד חוזרת ל"סילבה" ולמשפחת ליברמן – כמו אל אהבה טובה שנשמרת תמיד.

דלית בת-אדם: שחקנית, משוררת, ויוצרת רב-תחומית, חברה באגודת הסופרים העברים וחברת וועד האגודה (2005/6).

בפייסבוק

מתנה-תרגיל לרגיעה "הפסקת 12 הדקות"

לקבלת התרגיל מלא את הפרטים הבאים
מייל
שם
טלפון

התרגיל ישלח אליך לתיבת הדואר