זכרון דברים, מאת יעל ביבי, "כל העמק והגליל"

אתה עצבני? מתוח? כדורי הרגעה לא עוזרים ובעצם אתה מרגיש שהראש שלך "מפוצץ" והמוח עצל מדי ולא ממצה את הפוטנציאל שלו – יש מי שיכול לעזור עם הוכחות להצלחה. קוראים לזה "שיטת סילבה" והיא נפוצה בקרוב למאה ארצות ומיליונים עושים בה שימוש.

כתבת "כל העמק והגליל" השתתפה בקורס שנערך בקיבוץ גינוסר. כל המשתתפים , היא מדווחת, יצאו רגועים ושקטים יותר. בתחילת חודש אוגוסט, צדה את עיני מודעה קטנה בגודל בול שהתפרסמה ב"כל העמק והגליל", ובה נאמר: "קורס סילבה מיינד קונטרול להורדת מתחים ולשיפור הזיכרון" יתקיים  בקיבות גינוסר. על שיטת סילבה שמעתי עוד לפני כ-שש-שבע שנים, אבל אז לא גיליתי מספיק עניין בשיטה. במרוצת השנים שחלפו שמעתי מהאנשים שעברו את "שיטת סילבה", ולכולם היה רושם די דומה: "אדיר", "חובה לעבור", ופרגונים דומים.

מפלס הסקרנות עלה כשראיתי את המודעה בעיתון.הגעתי לאולם ההרצאות בקיבוץ גינוסר, חשבתי שאני לבטח, היחידה שמגיעה מטבריה, ולכל היותר יגיעו עוד עשרה חברים מהקיבוץ, אך לא כך קרה. האולם היה מלא באנשים שלא היו מוכרים לי. חוץ מחברים מגינוסר, הגיעו לקורס גם חברים מקיבוצים שכנים, וכן, מיבניאל, מצפת, מטבריה, מרום גולן, מראש פינה וגם מבית שאן. מהי שיטת "סילבה מיינד קונטרול"?

זוהי טכניקה נלמדת המאפשרת שליטה ותכנות המוח, בדיוק כפי שנרצה. למוח האנושי אין גבולות. הוא מסוגל לבצע כל פעולה שנרצה, כמו מחשב משוכלל על פי אותה "תוכנית" שנרצה. אם נשנה את התייחסותנו  אל המוח ונראה בו מחשב מופלא, נוכל לבצע כל מה שנפקוד עליו. נוכל להזינו בכל תוכנית כאות-נפשנו, נוכל גם לשנות את התנהגותנו מקצה אל הקצה. נשמע כמו מדע בדיוני? אולי, אבל זה לא. צריך רצון, אמונה, תרגול יום-יומי והשיטה עובדת. מדריכי השיטה בארץ ובעלי הזיכיון, הם משה וטניה ליברמן, עולים ותיקים מארגנטינה.

טניה, פסיכולוגית קלינית לילדים במקצועה, מקרינה נינוחות והרבה שלוה, תוצאה ישירה של שיטת סילבה. אגב, גם משה, בעלה, נראה צעיר מגילו. לזוג ליברמן שני בנים: רפי וגבי בעלי תואר שני ושלישי בפסיכולוגיה ובחינוך. על פי משפחת ליברמן, אנשים יכולים להשיג כל מטרה שהציבו לעצמם אם מאמינים בה וזה כולל הישגים חומריים, טיפוח האישיות, חיזוק הביטחון העצמי, פיתוח אינטליגנציה, גמילה מעישון, ירידה במשקל, ירידה בלחץ הדם, סילוק כאב ראש ואפילו מניעת מחלות. השיטה יכולה גם לתרום לקשרים טובים בין בני משפחה, לטיפוח יחסי עבודה, לפיתוח זיכרון, לשחרור מדאגות ועייפות ועוד. הבסיס לכל ההישגים האלו  הוא לימוד טכניקת הרפיה.

"האנרגיות העצורות במפלס זה הן כלי העבודה של גאון", אומרים טניה ומשה, "ואנחנו לא שונים מהגאון, הוא, פשוט יודע איך להשתמש במפלסים עמוקים יותר שבמוחו".בסיום הקורס, כשרציתי לאסוף מהמשתתפים עדויות על השינויים שעברו במהלך הקורס, לא היה קשה לדובב את החברים. כולם סיפרו על שינויים לטובה שעברו בעזרת הטכניקות שנלמדו. לנועה סחייק, חברת גינוסר, יש דוגמאות מהחיים לשיפור בכל תחומי חייה. הכל אצלה טוב יותר. הרושם המתקבל הוא שאחרי "סילבה" יש אצלה פריחה וכמעט כל דבר מסתדר ומושג.

"הקורס הצליח לעזור לי להתגבר על חרדות פנימיות שהפריעו וגרמו לי לחוסר ביטחון. מה שמצא חן בעיני, שבקורס למדנו כיצד הגוף יכול למנוע מעצמו מחלות ע"י טכניקת ההרפיה ממתחים. עברה שנה מאז עברתי את שיטת סילבה, ולא ניגשתי ולו פעם אחת לקבל עזרה רפואית, מה שעד אז לא היה קורה אצלי.כשהקורס הגיע לגינוסר, החלטתי להביא את אימי מבית-שאן כדי שתעבור את הקורס.אימי סובלת מלחץ דם גבוה ומסוכרת". אמה, שולה אביזרט מספרת: "נועה מאד רצתה שגם אני אלמד בקורס. היא אמרה לי שזה חייב לעזור לבריאות שלי, ואולי אני אצליח להתגבר על מחלותי. היום אני מרגישה הרבה יותר טוב, אני מרגישה שיש לי יותר כוחות מבעבר". לכל האופטימיסטים ולאלה שרוצים אולי לנסות דבר אחד מובטח: זו ודאי תהיה חוויה שלא תשכחו במהרה.