התפתחות אישית והצלחה

שאלון להערכה עצמית

בכל תחום בחייך אתה מעריך את עצמך.מה אתה חושב ומרגיש לגבי עצמך בכל אחד מהתחומים הבאים?

מה אתה חושב על בריאותך? זכור שלהיות בריא זה לא רק לא להיות חולה, אלא מצב של איזון גופני, רגשי וחברתי.

מה מצבך הכלכלי? אתה סובל מבעיות כלכליות או שאתה נהנה משפע בתחום הזה?

יש לך בן/בת זוג?

איך הקשר ביניכם?

איך הקשר בינך לבין המשפחה שלך?

האם אתה מרוצה מעבודתך או שאתה עובד מחוסר ברירה כי צריך להתפרנס?

אחרי ששאלת את עצמך על כל הנושאים האלה, תן ניקוד לכל תחום מ-1 עד 10.

  • בריאות
  • כלכלה 
  • זוגיות
  • משפחה
  • עבודה

אחרי מילוי השאלון סכם את הנקודות והכפל פי 2.

התוצאה מסמלת את רמת הערכה העצמית שלך. אם למשל קיבלת 35 נקודות, הכפלת פי 2 והגעת ל- 70 נקודות.אתה/ת מתפקד/ת בהערכה עצמית של 70%. כעת אתה יודע/ת איפה אתה/ת נמצא/ת וזה מאפשר לך לדעת לאן אתה/ת רוצה להגיע.

 

להעלות את ההערכה העצמית
כל נקודה שתעלה בסולם של הערכה העצמית שלך תחזק את הביטחון העצמי שלך ותביא לשינוי משמעותי בחייך. 
אין שום סיבה שתרצה בן/בת זוג ולא תשיג אותו/ה. אין שום סיבה כדי להיות לבד, כדי לעבוד במשהו שלא מוצא חן בעינך, כדי לחיות עם מישהו שאתה לא אוהב, כדי להיות עם ביטחון עצמי נמוך, כדי לסבול מכאב ראש, לא לישון טוב ולא להיות מאושר. אף פעם לא מאוחר מדי כדי להשיג את מה שאתה רוצה מהחיים. אף פעם לא מאוחר מדי לאהבה, להצלחה, לאושר. אף פעם לא מאוחר מדי כדי להשיג משהו טוב. לא חסרות הזדמנויות בעולם הזה. יש הזדמנויות כל הזמן. מה שעלינו לעשות הוא להעלות את ההערכה העצמית שלנו ולמחוק תכנותים מהעבר שמגבילים אותנו. הטכניקות של שיטת סילבה עוזרות לך ליצור דימוי עצמי  שיאפשר לך להפוך את החלומות למציאות, עם כל האושר, עם כל השפע, עם כל העצמאות , עם כל מה שאתה מאחל לעצמך ולילדיך.


השפעת הדימויים שלנו על עצמנו
תמיד אנחנו פועלים על פי הדימוי שיש לנו על עצמנו. הדימויים המגבילים שאנחנו מחזיקים בהם מונעים מאתנו להעצים את ההנאה בחיינו. מחקרים פסיכולוגיים הוכיחו, שכישלונות נחרטים במוח הרבה יותר עמוק מהצלחות. אם הבוס מביע, בדרך כלל, שביעות רצון מהעבודה שלך, אתה מקבל זאת כמובן מאליו. אבל אם פעם יכעס על איזו פאשלה שעשית, את השיחה הזו לא תשכח. גבר יכול להיות מאהב נהדר. מספיק שפעם אחת יאכזב את בת-זוגו, כדי שיזכור את החוויה הזו לאורך זמן. בגלל חוויות מסוג זה, רבים מאתנו מגלגלים בראש אמירות מסוג של: אני לא מספיק מוכשר או משכיל למשימה כזאת / אני לא יודע להצליח בעסקים / אני צעיר מדי (מבוגר מדי) למשרה כזו / אני אישה ורק גברים יכולים להצליח / אני גבר ורק נשים יכולות / גם הפעם לא ילך לי במבחן . כל אמירה כזו מחזקת במוח דפוס שעל פיו אנחנו מרגישים ופועלים. הגוף מגיב מהר מאד לחשיבה זו ושפת הגוף מתאימה את עצמה להרגשה. זה מה שאנחנו מקרינים ומשיגים תוצאות בהתאם. העולם אינו מקום טוב יותר אם חלומותיך לא מתגשמים. להפך. ככל שאתה מאושר יותר, כך תהיה מסוגל לתרום יותר לאחרים.

אתה יכול להשיג מה שאתה רוצה, אם אתה מוכן לדמיין אותו, להרגיש אותו ולפעול בהתאם.