שאלות ותשובות

מהי שיטת סילבה?

שיטת סילבה היא שיטה של אמון שכלי. כפי שאנחנו צריכים אימון גופני כדי לשמור על כושר, אנו זקוקים לאימון שכלי כדי לשלוט על המחשבות ולכוון אותן לכיוון הרצוי לנו. חוזה סילבה, חוקר אמריקאי, גילה שבמצב של הרפיה, אפשר להפעיל טוב יותר את החשיבה היצירתית, הדמיון והאינטואיציה. הוא בנה שיטה של אימון שכלי המלמדת איך לכוון את המוח כדי להשיג את מה שאנחנו רוצים. 

האם  המוח האנושי דומה למחשב?

כן, במובן שאפשר "לתכנת אותו", לכוון אותו במודע לכיוון שאנחנו רוצים ולהשיג את התוצאות הרצויות. אפשר להגיד שהמוח הוא המחשב המשוכלל ביותר שקיים בעולם, אולם קיבלנו אותו ללא חוברת הדרכה. שיטת סילבה מדריכה אותנו איך לנצל יותר מהפוטנציאל העצום שטמון במוח. 

מהן התוצאות המיידיות שרב האנשים משיגים בקורס?

כבר במהלך הקורס אנשים מרגישים יותר רגועים, הם מסוגלים להתמודד טוב יותר עם מצבי לחץ, חושבים יותר חיובית וחשים שיפור משמעותי בכושר הריכוז והזיכרון שלהם. כמו כן, יש אנשים שבעקבות הקורס שיפרו מאד את יכולתם היצירתית והאינטואיטיבית. 

באיזו מידה ניתן לשפר את כושר הריכוז?

כבר במהלך הקורס מרגישים שיפור ניכר בכושר הריכוז. מכיוון שיש קשר הדוק בין מתח לריכוז, ברגע שלומדים להירגע ולהפיג מתחים, יש שיפור אוטומטי בכושר הריכוז. מעבר לכך, לומדים בקורס טכניקות ספציפיות שמחזקות ומפתחות את יכולת הריכוז שלנו בחיי היומיום ובלימודים. 

האם יש בקורס חשיפה אישית?

הקורס, למרות שהוא מועבר במסגרת של קבוצה, אינו דורש חשיפה אישית ואנשים לא משתפים את הקבוצה בבעיותיהם האישיות. כל אחד מקשיב להסברים ומבצע את התרגילים בעצמו לאורך כל הקורס. יחד עם זאת, יש מקום לשאלות ותשובות ותמיד ניתן להתייעץ עם המנחים לגבי נושאים אישיים

האם שיטת סילבה יכולה לעזור לי לשפר את המצב הבריאותי שלי?

אנחנו יחידה אחת, גוף- נפש. לכן, באמצעות המוח יש אפשרות להשפיע על מה שקורה בגוף. אנשים רבים הצליחו, בעזרת הטכניקות של סילבה, לחזק את המערכת החיסונית שלהם ולשפר בצורה משמעותית את מצב בריאותם. שיטת סילבה אינה תחליף לטיפול רפואי אך היא יכולה לתרום בצורה ניכרת לריפוי. 

האם אפשר באמצעות השיטה לשפר את התקשורת עם אנשים אחרים?

כן, במידה רבה. ככל שאנחנו יותר רגועים ושלווים, משתפר הקשר שלנו עם אנשים אחרים. מעבר לכך יש בשיטה טכניקות של תקשורת סובייקטיבית, המאפשרות לנו לrשפר את הקשר עם אנשים אחרים.

האם השיטה עוזרת לרדת במשקל ?

באמצעות השיטה אפשר לרדת במשקל ביתר קלות ולשמור על ההישגים לאורך זמן, כי הטכניקות שלומדים במהלך הקורס, מאפשרות לנו להגיע לשינוי פנימי, דבר הכרחי כדי לרדת במשקל ולשמור עליו לטווח הארוך. 

האם כל אחד יכול לפתח אינטואיציה?

פעם חשבו שאינטואיציה זה דבר ש"או שיש לך אותו או שלא". היום יודעים שאינטואיציה יש לכל אחד מאתנו (במידה זו או אחרת) וזו יכולת שכל אחד יכול ללמוד לפתח. אינטואיציה זו היכולת לקלוט מידע מעבר לחושים הפיזיים. במהלך הקורס לומדים ומתרגלים סדרה של תרגילים והתנסויות כדי לחדד, לחזק ולפתח את היכולת האינטואיטיבית כדי לחדד, לחזק ולפתח את האינטואיציה על מנת לפתור בעיות ספציפיות ולתרום לצמיחה האישית של כל אחד. 

האם אפשר ללמוד את השיטה רק מהספרים?

הספרים על שיטת סילבה מספקים רקע על השיטה, מידע והצעות לתרגול. אבל גם אם קוראים את כל הספרים שפורסמו בעברית (9 ספרים), עדיין זה לא ייתן מה שהקורס נותן. הספרים והקורס הם דברים שמשלימים אחד את השני. אבל רק הקורס מספק את המסגרת וההדרכה המקצועית שמאפשרים ללמוד את השיטה צעד אחר צעד ולהפיק ממנה את המקסימום.

האם באמת אפשר לחזור על הקורס מתי שרוצים ?

כן, התשלום עבור הקורס הוא חד-פעמי ומאפשר לחזור עליו או על חלק ממנו ללא תשלום נוסף.בוגרי הקורס לילדים יכולים לחזור על קורס הילדים עד גיל 14, ולאחר מכן לקבל  הנחה אם רוצים להשתתף בקורס למבוגרים ונוער.