פיתוח אינטואיציה

האם יש לך אינטואיציה?


כל אחד יכול לפתח את האינטואיציה שלו לפי שיטת סילבה.

האם קרה לך מקרה שבו חשבת על מישהו ובאותו רגע ממש הוא התקשר אליך? האם התהלכת פעם עם איזו תחושת בטן על משהו שעומד להתרחש והוא אכן קרה? לתחושות הללו קוראים אינטואיציה. אותו חוש שישי ותחושה פנימית שמאפשרים לנו לחזות תהליכים טרם התרחשותם.

בדרך כלל נוטים לשייך את התחושה הפנימית הזאת, את אותו חוש שישי לאנשים מיוחדים ולראות זאת כתכונה מולדת, אולם כולנו אינטואיטיביים, אפילו אם לא מודעים לכך. התרבות שלנו מלמדת אותנו להשתמש בעיקר בכישורים של החלק השמאלי של המוח. לכן ברגע שאנו נתקלים בבעיה, נוטים לפתור אותה בצורה רציונאלית תוך ניתוח אנליטי של הנתונים. אך לא תמיד מוצאים בדרך זו פתרון מתאים. הסיבה לכך- אין לנו את ה"תמונה השלמה", מאחר ואנחנו לא משתמשים גם בכישורים של הצד הימני של המוח: דמיון, יצירתיות ואינטואיציה.

אנשים שנולדים עם חוש אינטואיטיבי מפותח מאד, עושים זאת באופן טבעי. ברגע שעליהם להתמודד עם בעיה כבר מוצאים את פתרונה. כשהם מתלבטים או נמצאים בפרשת דרכים הם יודעים לאן ללכת, למי לפנות ומה לעשות. הם רגישים לתחושות של אנשים סביבם ואומרים את המילה המתאימה ברגע הנכון. אלה הם האנשים שגם מגיעים בדרך כלל להחלטות הנכונות בחייהם ומצליחים באשר יפנו.

גם אתה יכול!

כל אחד יכול לפתח את היכולת אינטואיטיבית שלו, להביא אותה לרמה גבוהה וללמוד כיצד ליישם אותה בחיי היום יום. שיטת סילבה  מאפשרת לך באמצעות טכניקות פשוטות לתגבר את יכולת האינטואיטיבית.
בשלב ראשון לומדים כיצד להוביל את המוח למצב מיוחד של רגיעה, ובשלב השני לומדים להפעיל את האינטואיציה במצב זה. כך מתאפשר לקבל מידע נוסף, לקלוט הזדמנויות שלא ראינו קודם,
למצוא רעיונות חדשים, לקבל החלטות, ליצור יחסים יותר הרמוניים עם הסובבים ולפתור בעיות בכל תחומי החיים.

במחקר שנערך עי' ד"ר ג'ורג' מייקוק מאוניברסיטת צפון קרוליינה הוכח שהאנשים שהיו בקבוצת הניסוי ושלמדו את שיטת סילבה, שיפרו בצורה משמעותית את החוש האינטואיטיבי שלהם בעוד שבקבוצת הביקורת שלא למדה את השיטה- לא חל שיפור.

מחקרים שביצעו יועצים אירגונים הוכיחו כי על מנת לפתח תקשורת בין אישית טובה, ביטחון עצמי, אופטימיות והצלחה בעסקים, אנשים זקוקים לא רק לרקע מקצועי וניסיון, אלא גם ליכולת אינטואיטיבית גבוהה.  

מהי אינטואיציה?

האינטואיציה היא היכולת לקבל מידע מעבר לחושים הפיזיים ומעבר לחלק הרציונלי של המוח.אדם בעל אינטואיציה משתמש בה באופן מודע, בחיים האישיים והמקצועים שלו, כי  באופן לא מודע כולנו משתמשים באינטואיציה.

אנשים עושים זאת בתחומים שמענייניים אותם במיוחד כמו למשל איש עסקים משתמש באינטואיציה כדי לדעת מה הם הסיכונים או הסיכויים של השקעה מסוימת. הוא יכול לעשות זאת בשתי דרכים שונות: אחת, להשתמש בחשיבה ההגיונית, האנליטית וההגדית.הדרך השנייה היא לפנות לאינטואיציה כאן המוח פועל באמצעות החשיבה היצירתית והחזותית. היא מדברת אלינו דרך תמונות, תובנות, תחושות ורגשות.אפשר להגדיר אינטואיציה  כידיעה ברורה שמקבלים אותה בלי לדעת מאיפה היא בא. המידע הזה מגיע אלינו בלי ניתוח הגיוני ובבת-אחת, הוא לא מבוסס על מידע קודם.

בשיטת סילבה לומדים להרחיב מאד את החשיבה האינטואיטיבית. לחזק את האינטואיציה זה להגביר את השימוש של היכולת השכלית. להשתמש באינטואיציה זה לנצל את כל הכישורים כדי לעשות את הבחירות הטובות ביותר בין אם מדובר בחינוך ילדינו או בקנית דירה.ייתכן כי הבעיה המרכזית בעסקים היא לקבל את ההחלטה הנכונה.חוזה סילבה נהג להגיד שלכל בעיה יש פתרון אינטואיטיבי. אם יש מספיק מידע קל לקבל החלטות. אם אתה יודע מראש באמצעות האינטואיציה מה יהיו התוצאות של ההחלטות שלך, דמיין כמה קל זה לקבל את ההחלטות הללו.

לחוקר הראשי של NDM DIMENSIONS IN MEDICINE)NEW) לא היה צורך לדמיין. הוא השתמש באחת הטכניקות של שיטת סילבה כדי למצוא פתרון. היה לו צורך במידע נוסף כדי לסיים את הפרויקט שלו:  למצוא נוסחה כדי לפתח עורקים מלכותיים.
באותה תקופה הרופאים היו צריכים להשתיל עורקים ממקומות שונים של גוף החולה כדי להחליף את העורקים הלא תקינים של הלב. ברור שהשימוש בעורקים מלכותיים היה מקל  על החולים ובמקרים רבים אף היה מעריך את חייהם.החוקר פיתח 4 נוסחאות במצב החשיבה הרגיל שלו (ז"א כאשר במוח שלו הופיעו יותר גלי- בטא) אבל עדיין הייתה בעיה של דחייה של החומר הזר.החוקר השתתף בקורס של שיטת סילבה.

המדריך קן אוברמייר הסביר שישנו יותר מידע זמין כאשר המוח פועל בגלי אלפא ולא בגלי בטא. בקורס לומדים איך להגיע למצב של אלפא באמצעות טכניקה מיוחדת של הרפיה. דרך אחרת כדי להשיג את המידע היא באמצעות החלומות.החוקר ביקש חלום ובו מידע שימושי לבעיה שהוא רצה לפתור: מהי הנוסחה הטובה ביותר כדי ליצור עורקים מלכותיים.הוא התעורר במשך הלילה, כתב את הנוסחה וחזר לישון. כאשר הוא התעורר בבוקר, ראה את הנוסחה, הלך למעבדה וביצה ניסוי שבו הוא גילה מהו החומר המתאים ביותר כדי ליצור את העורקים המלכותיים.