לשפר בריאות

שיטת סילבה - לשיפור הבריאות

כשמופיעה בעיה בריאותית, רובנו נוטים לראות בה משהו חיצוני שתוקף את הגוף, וחושבים שכל מה שעלינו לעשות זה לקבל טיפול רפואי. תמונה זו היא חלקית בלבד. רופאים שמו לב שמחלות רבות מתפרצות אצל אנשים שחוו מתחים, לחצים מעיקים, בעיות כלכליות, קשיים בעבודה או אסונות פרטיים. קיים קשר ישיר בין המצב הרגשי לגופני.

ניתן לסייע בריפוי מחלות באמצעות שלושה גורמים: 

רגיעה            

הורדת רמת המתח והחרדה והתגברות על הפחד משפיעות לטובה על תהליך הריפוי.

חשיבה חיובית

מחשבות חיוביות מעודדות את תהליך ההחלמה ומביאות לשקט פנימי.

שינוי אמונות  

אמונות שליליות מדכאות ולכן, כדאי להחליפן באמונות שעוזרות לריפוי.


רגיעה
השלב הראשון לשיפור הבריאות הוא להפיג את המתחים המצטברים. במצב רגיעה, באמצעות שימוש בדמיון, מסלקים דאגות, פחדים ומחשבות מטרידות. כאשר אדם סובל ממחלה קשה, הפחד עלול לגבור ולגרום לכך שהוא יתקשה לפתח ציפיות חיוביות לגבי הרפוי. כשהגוף רפוי,המחלה כבר לא שולטת על החיים. חולים רבים אומרים שבאמצעות התרגילים מתמלאים באנרגיה וקל להם יותר לתפקד.

חשיבה חיובית

הציפיות לגבי תהליך הריפוי והתמונות שאנו מחזיקים בראש הן שתקבענה את סיכויי ההחלמה. אדם פסימי שאומר לעצמו שוב ושוב משפטים כמו:"קשה לי", "אני לא רואה שום הטבה", "מזה אני לא אצא", מעכב את יכולתו להחלים. מחקרים רבים הוכיחו, שציפיות שליליות מפריעות להחלמה בעוד שציפיות חיוביות הן גורם מכריע בריפוי. הגוף יכול לרפא את עצמו בתנאי שהשכל יאפשר לו לבצע את עבודתו.

שינוי אמונות

האמונות משפיעות על מה שקורה לנו. אדם שמאמין ש"החיים קשים",יראה במחלה הוכחה לאמונתו. רוב הסיכויים שידאג כל הזמן ויהיה מדוכא. האמונות יוצרות רגשות ולרגשות יש כוח אדיר בהפעלת המנגנונים המזיקים לגוף או המיטיבים עמו. אדם בעל גישה אופטימית תמיד יחפש וימצא, אפילו כשהוא חולה, את הצד החיובי שבמצב. מי שמאמין ביכולתו להשפיע על חייו, לוקח אחריות ומשתתף באופן פעיל בתהליך הריפוי.

כיצד שיטת סילבה מסייעת לאנשים חולים

שיטת סילבה נותנת מענה:

במישור הרגשי

הורדת רמת המתח והחרדה, התגברות על הפחד והגברת הרגיעה הפנימית.

במישור השכלי

שינוי מחשבות שליליות ואמונות מגבילות לכיוון הריפוי.

במישור הפיזי

הפעלת טכניקות לשיפור המצב ולהקלה עד להעלמת הכאבים.

שיטת סילבה מספקת כלים להתמודדות טובה יותר עם מצבים לא רצויים                           

 ומלמדת כיצד להחליף דאגה ברגיעה.

אז מה עושים?
בשלב ראשון יש להקל את המתח והחרדה, לשנות מחשבות שליליות ואמונות מגבילות, להתגבר על הפחד וליהנות משלווה פנימית שהולכת ומתרחבת ככל שמתרגלים יותר. 

בשלב השני מנחה השיטה כיצד להעביר למוח מידע שגורם לשיפור המצב הבריאותי. אנשים המתנסים בשיטת סילבה ברחבי העולם מגלים שהרצון, האמונה והרגש מסוגלים לחולל שינויים גופניים.

עדותו של יוני: "כיצד עזרה לי שיטת סילבה"

"בשנת 1989 חוויתי כמה שבועות של סבל רב הכרוך בכאבי בטן ושלשולים.באותו זמן גרתי בלונדון עם משפחתי. הייתי נתון במתח רב בשל פרידהמאשתי ובשל בעיות בעסק שהיה בבעלותי. בד ובד מצב הבריאות שלי הדרדרוהלך. נחלשתי מאד עקב אכילה לא מסודרת, חוסר תיאבון וירידה משמעותית בתפקוד היומי.

אושפזתי בבית חולים, שם אובחנה אצלי מחלת הקרוהן והתחלתי לקבל טיפול בסטרואידים ובתרופות אחרות. הטיפול לא שיפר את מצבי והבטן הלכה ותפחה. הוחלט לנתח אותי כדי להוציא את החלק הפגוע של המעיים.

המתח גבר אצלי ולא היה לי חשק וכוח לבדוק חלופות אחרות, השלמתי עם רוע הגזֵרה. ביום שבו הודיעו לי כי למחרת ינתחו אותי, עלתה בי עוד יותר רמת החרדה והלחץ. שעתיים לאחר מכן הגיע חבר לבקר אותי ובידיו הספר "Silva Mind Control" מאת חוזה סילבה. "מה יש לך להפסיד?" הוא אמר. 

הייתי חלש וחסר סבלנות והנחתי את הספר בצד. לאחר מספר שעות, כשלאיכולתי לסבול את תחושת חוסר האונים, לקחתי את הספר לראות אולי יש בו משהו שיעזור לי. קראתי שליש מהספר והגעתי לפרק שתיארו בו תרגילים להרפיה.

החלטתי לבדוק עד כמה זה יכול לעזור לי, והתחלתי לתרגל לפי ההנחיות. ניסיתי את התרגילים במשך כמה שעות, נרדמתי מדי פעם, התעוררתי וחזרתי לתרגל. ב־1:00 בלילה נרדמתי רגוע מאוד.

בשעה 6:00 בבוקר העירו אותי ולקחו ממני דם וכש מנהל המחלקה לבדוק את מצבי לפני הניתוח, הוא החליט לדחות את הניתוח שכן הנפיחות ירדה והבדיקות יצאו טובות. סיימתי לקרוא את הספר ולהתנסות בתרגילים המתקדמים שבו. מצב הבריאות שלי השתפר והלך, וכמה ימים לאחר מכן, שוחררתי מבית החולים.

כעבור כמה שנים, פגשתי בישראל את משפחת ליברמן היקרה והשתתפתיבקורס שהרחיב עבורי היבטים נוספים של השיטה. חלפו מאז למעלהמ-20 שנה,לא נזקקתי לניתוח ושיקמתי את חיי בכל התחומים. הניסיון מוכיח שהשיטה מאפשרת לי להגיע במהירות לאיזון ולשקט נפשי בחיי. על כן, בימים אלו בשנת 2010, אני עובר בעצמי את הקורס בשנית לצורך רענון ותרגול.

שיטת סילבה עוזרת להתגבר על: 

  • נדודי שינה
  • כאבי-ראש ומגרנות
  • עייפות
  • כאבי-גב
  • לחץ דם גבוה
  • עישון
  • משקל יתר


כיום ידוע שמחלות רבות נגרמות על ידי מתח. לכן הפחתת המתח היא שלב ראשון במניעת מחלות. כל אחד יכול ללמוד טכניקות של ריפוי עצמי כי הגוף מסוגל לרפא את עצמו בצורה הטובה ביותר, בתנאי ,שהשכל, המשוחרר ממתח, יאפשר לו לבצע את עבודתו.

הטכניקות של 'שיטת סילבה' עוזרות לסלק דאגות, לצפות לריפוי, לשנות אמונות בקשר לבריאות ולהביא לכך שהגוף יתקן את עצמו.

"האמונות יכולות להיות המקור הראשי של המחלה, או הכוח החזק ביותר בתהליך הרפוי".  ד"ר  בנסון

זה הזמן לעזור לעצמך ולהצטרף לקורס סילבה למתחילים ואח"כ לקורס סילבה לריפוי רוחני.

צור /י איתנו קשר

עדויות של בוגרי שיטת סילבה - לחץ כאן