הבסיס המדעי של שיטת סילבה


חוקרי המוח מעריכים כי במוחו של אדם בוגר התפתחו פחות מ- 10% מתאי העצב והקשרים האפשריים ביניהם. המשמעות, מאגר עצום של יכולת מוחית אינו מנוצל.

שיטת סילבה מלמדת כיצד לנצל יותר מהפוטנציאל הטמון במוח האדם. כידוע, המוח מייצר גלים חשמליים שונים. קיימים ארבעה סוגים של גלים: גלי ביתא, גלי אלפא, גלי תטא וגלי דלתא.

בעקרון שיטת סילבה מבוססת על ניצול חכם של הפעילות החשמלית של המוח.

המוח מתפקד בכוח חשמלי של 25 וואטס (watts) ומיצר גלים שונים הניתנים למדידה בעזרת מכשיר האלקטרואנספלוגרף (.E.E.G ) הנס ברגר יצר את הכשיר הזה ב-1920

ה -E.E.G בודק את הפעילות החשמלית של תאי המוח באמצעות אלקטרודות המחוברות לקרקפת. התוצאה מתקבלת בגרף, המסרטט את הגלים השונים שמאפיינים את פעילות המוח.

קיימים ארבעה סוגים של גלים, הנקראים: גלי ביטא, גלי אלפא, גלי טטא וגלי דלתא.


גלי ביתא - כאשר אנו נמצאים במצב של מודעות מלאה המוח פועל בתדר של 14 עד 21 מחזורים בשנייה או יותר. במצב זה התודעה (מיינד) נמצאת בקשר ישיר עם הגירויים החיצונים. זה המצב שבו אנו פועלים, משתמשים בחמשת החושים, עיניים פקוחות, תשומת-לב מרוכזת ואנחנו מודעים לזמן ולמרחב.

אנשים מבוגרים ללא אימון שכלי מתפקדים ב-ביתא רוב הזמן. גלי ביתא הם גלים מהירים בעלי עוצמה חשמלית נמוכה אין התאמה בין שני חלקי המוח.

גלי אלפא - זה המצב שבו אתא נמצא כאשר אתה מתעורר בבוקר או כאשר אתה עוצם עינייך לפני השינה. מדובר בגלים איטיים בעלי עוצמה חשמלית גבוהה המופיעים גם במצב של הרפיה.

המוח פועל בתדר של 7 עד 14 מחזורים שנייה. אנחנו לא מוגבלים על ידי הזמן והמרחב ואנו יכולים, למשל, להביא למודעות מקרה שקרה לפני הרבה שנים. במצב של אלפא נכנסים לפעולה מגוון רחב של יכולות כגון: תפיסה על חושית, אינטואיציה ודמיון יוצר. במצב זה ממציאים ויוצרים רבים הביאו לעולם את יצירותיהם.

באלפא היציבות הרגשית גבוהה יותר כי יש התאמה בין שני חלקי המוח ויותר וולטאג'. תאי המוח פועלים ב-אלפא ב 100 מקרו- וולטים מול 20 מיקרו-וולטים בתדר ביתא. לכן כאשר אנו נמצאים במצב של אלפא יש לנו יותר אנרגיה והמוח קולט יותר, מרוכז יותר ויצירתי יותר.

גלי תטא - גלים המופיעים בשלב הראשון של השינה וגם במצב של הרפיה עמוקה. אפשר להשתמש במצב זה כדי להרגיע כאבים.

גלי דלתא - הגלים האיטיים ביותר המופיעים בזמן של שינה עמוקה ובמצב של חוסר הכרה. כאשר המוח פועל בדלתא הגוף מרפא את עצמו.

.סילבה גילה כי כאשר המוח מייצר גלי אלפא, אנו מפעילים את שני חלקי המוח בעת ובעונה אחת.

זהו המצב האידיאלי למציאת פתרונות וליצירת רעיונות חדשים. במצב זה הבריאות משתפרת, רמת החרדה יורדת ובמקביל מתחזקת השליטה הרגשית.

בפייסבוק

מתנה-תרגיל לרגיעה "הפסקת 12 הדקות"

לקבלת התרגיל מלא את הפרטים הבאים
מייל
שם
טלפון

התרגיל ישלח אליך לתיבת הדואר